Astronomická expedice 2006

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ozlik
Příspěvky: 50
Registrován: 05. 05. 2005, 17:01

Astronomická expedice 2006

#1

Příspěvek od Ozlik »

Od 14. do 30. července Hvězdárna v Úpici spolu s Hvězdárnou a planetáriem Mikuláše Koperníka v Brně a sdružením Amatérská prohlídka oblohy uspořádají Astronomickou expedici.

Na podkrkonošské hvězdárně na vás bude čekat tým odborných vedoucích složený především ze studentů vysokých škol s přírodovědným zaměřením. Pod jejich vedením proniknou i úplní začátečníci do tajů souhvězdí, poznají svět Sluneční soustavy a ke konci expedice se hravě vyznají na obloze.

Zkušenější pozorovatelé si mohou prohloubit své dosavadní znalosti a radovat se z nádherně temné noční oblohy.

Nezanedbává se ani přístrojové vybavení. Budou na vás čekat středně velké dalekohledy, fotografické komory s fotoaparáty, CCD kamera, webkamera a několik počítačů s přístupem k internetu.

Více informací naleznete na adrese http://expedice.astronomie.cz/, popřípadě zde v diskusi.
Twitter – http://twitter.com/Ozlik
Pozorovací deník – http://markuvdenik.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Astronomická expedice 2006

#2

Příspěvek od Pavuk_ »

Bolo by mozne prist iba na vikend ?
Uživatelský avatar
Lightsscope
Příspěvky: 194
Registrován: 06. 03. 2004, 00:30

Astronomická expedice 2006

#3

Příspěvek od Lightsscope »

Mam takovou mozna trochu doternou otazku: proc to bude v cervenci? V cervenci jsou nejkratsi noci. Prazdniny jsou prece az do konce srpna.

Hora
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Astronomická expedice 2006

#4

Příspěvek od VK »

Také se připojuji k dotazu, zda by bylo možné přijet na víkend.

A ještě mám další: když už mi bude 30 let, je to ještě pro mě? Nebo už jsem na to starý?

Uzávěrka přihlášek pro "nováčky" je 15. 3., pro "starší expedičníky" 15. 5., tedy o celé 2 měsíce později. Byl jsem na EÚ v roce 1997. Jsem "nováček" nebo "starší expedičník"? Má na tuto věc vliv moje členství v APO?

(že bych se třeba přihlásil na ten víkend, tak do kdy bych to musel udělat ...)

V. K.
Uživatelský avatar
Gomez
Příspěvky: 2
Registrován: 21. 02. 2006, 00:30

Astronomická expedice 2006

#5

Příspěvek od Gomez »

Termín konání Astronomické expedice závisí jednak na tom, kdy bude v daném měsíci nov, dále pak na tom, kdy se to hodí Úpické hvězdárně. Expedice je tak sice vždy o prázdninách, ale její začátek se rok od roku mění. Minulý rok byla např. na přelomu července a srpna, ale byly i expedice srpnové nebo jen červencové.
Víkendové návštěvy bohužel nejsou z organizačních důvodů povoleny. Preferována je účast na celé Expedici (možný je např. pozdní příjezd nebo dřívější odjezd, ale pouze o několik dní). Pod pojmem „nováček“ se skrývá ten, kdo jede na Expedici vůbec poprvé v životě. Všichni ostatní jsou již považováni za starší expedičníky. V propagačních materiálech je uvedeno, že akce je vhodná pro lidi od 15 do 25 let. Může se samozřejmě přihlásit i někdo starší. Otázkou však je, jak se bude cítit v kolektivu s průměrným věkovým složením kolem 18 let a zda bude ochoten brát jako autoritu někoho o deset let mladšího, než je on sám. :)
Členství v APO je samozřejmě vítáno, ale v případě účasti na Expedici neposkytuje zádné výhody.
romi
Příspěvky: 45
Registrován: 04. 12. 2004, 00:15

Astronomická expedice 2006

#6

Příspěvek od romi »

Ach jo...Autorita se neziská věkem, ale znalostmi.
RoMi 47let.
/V poslední době mě mladí ohromí jen novým mobilem/



Gomez napsal: Termín konání Astronomické expedice závisí jednak na tom, kdy bude v daném měsíci nov, dále pak na tom, kdy se to hodí Úpické hvězdárně. Expedice je tak sice vždy o prázdninách, ale její začátek se rok od roku mění. Minulý rok byla např. na přelomu července a srpna, ale byly i expedice srpnové nebo jen červencové.
Víkendové návštěvy bohužel nejsou z organizačních důvodů povoleny. Preferována je účast na celé Expedici (možný je např. pozdní příjezd nebo dřívější odjezd, ale pouze o několik dní). Pod pojmem „nováček“ se skrývá ten, kdo jede na Expedici vůbec poprvé v životě. Všichni ostatní jsou již považováni za starší expedičníky. V propagačních materiálech je uvedeno, že akce je vhodná pro lidi od 15 do 25 let. Může se samozřejmě přihlásit i někdo starší. Otázkou však je, jak se bude cítit v kolektivu s průměrným věkovým složením kolem 18 let a zda bude ochoten brát jako autoritu někoho o deset let mladšího, než je on sám. :)
Členství v APO je samozřejmě vítáno, ale v případě účasti na Expedici neposkytuje zádné výhody.
RoMi
Uživatelský avatar
alien5
Příspěvky: 515
Registrován: 04. 01. 2006, 22:51
Bydliště: Rovesnko od troskami
Věk: 47

Astronomická expedice 2006

#7

Příspěvek od alien5 »

ahoj no ja jsem jeste nikde nebyl na zadne podobne akci take bych rad prijel a s autoritama problemi nemam rad si popovidam s kymkoliv kdo ma zajem o astronomii na veku nesejde.Je mi 29 a take bych prijel tak na 2 dny na vikend treba ale asi 15 cervence mam dovolenou mesic v kuse takze muzu prijet kdykoliv v tu dobu. Cauky
Uživatelský avatar
Gomez
Příspěvky: 2
Registrován: 21. 02. 2006, 00:30

Astronomická expedice 2006

#8

Příspěvek od Gomez »

Chapu, ze moje poznamka o autoritach mohla vyznit spatne, znalosti jsou samozrejme mnohem lepsi cesta k ziskani autority nez vek. Na druhou stranu je treba si uvedomit, ze do Upice prijede kazdy rok kolem sedesati lidi a obcas neni vubec jednoduche udrzet je v ramci mezi na uzde. Leta praxe ukazala, ze je vhodne drzet vek expedicniku v urcitem rozpeti. Jednak proto, ze je to akce pro studujici lidi a jednak i pro to, ze se v minulosti skutecne objevily problemy s "vyzralejsimi" expedicniky, kteri odmitali naslouchat i nekomu mladsimu...
Ucast v ramci dnu neni na Expedici bohuzel mozna. Davame prednost plnemu nasazeni :)
Odpovědět