Pravidla?

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Pravidla?

#1

Příspěvek od michal.b »

Jsou na tomto foru sepsana nejaka "pravidla slusneho chovani"? Prispevky mirene primo ci neprimo proti jinym uzivatelum, vzajemne osocovani, nemistna ironie a sarkazmus, ruzne provokace, flamewar, podsouvani nikdy nevyrcenych nebo nepravdivych vyroku a podobne rozhodne neprispivaji k dobre urovni fora. Tyto nesvary se zde nastesti prilis neobjevuji, ale presto myslim, ze by bylo fajn mit nejaka pravidla, ktera by prispevatelum pomohla zachovat prijemnou a pratelskou atmosferu tohoto mista.
vah

Pravidla?

#2

Příspěvek od vah »

michal.b napsal: Jsou na tomto foru sepsana nejaka "pravidla slusneho chovani"? Prispevky mirene primo ci neprimo proti jinym uzivatelum, vzajemne osocovani, nemistna ironie a sarkazmus, ruzne provokace, flamewar, podsouvani nikdy nevyrcenych nebo nepravdivych vyroku a podobne rozhodne neprispivaji k dobre urovni fora. Tyto nesvary se zde nastesti prilis neobjevuji, ale presto myslim, ze by bylo fajn mit nejaka pravidla, ktera by prispevatelum pomohla zachovat prijemnou a pratelskou atmosferu tohoto mista.
Pravidla nic nezmůžou, když v této zemi neplatí ani zákony. Já vám poradím, co by pozdvihlo kvalitu fora - jediná věc - plně moderované forum, tzn. každý příspěvek příslušný moderátor propustí nebo ne. Zmizí chatování a bude zde pouze kvalita. Pokud si tady někdo domlouvá své soukromé akce formou 5-ti slovných vět, pak at si to domlouvá na ICQ. Když o to tak stojí, tak (již to tady myslím minulý rok padlo) udělejte chat pro ty, kteří si chtějí povídat. Kvalita fora se rázem vyšplhá do výšin a věřte, že se objeví další kvalitní astronomové a ne jen začátečníci, kteří potřebují poradit s výběrem dalekohledu a pak se po 95% z nich slehne zem.

Mám totiž takový pocit (teď se možná někdo urazí), že jste si již rozdělili úlohy kdo co radí a nepotřebujete, aby vám tady někdo lezl do zelí. To vám samozřejmě přináší velkou úctu a vážnost, ale v řadách 100 kvalitních astronomů by se to silně rozředilo. Tím ale rozhodně nechci říci, že si pochvalu nezasloužíte, právě naopak, ale nízká úroveň fora nepřispívá jeho dobré pověsti.

Ptáte se proč mám někdy takové hloupé příspěvky, které kvalitu snižují? Aby se konečně už někdo probudil a něco s tím udělal.
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Pravidla?

#3

Příspěvek od michal.b »

vah napsal:

Pravidla nic nezmůžou, když v této zemi neplatí ani zákony. Já vám poradím, co by pozdvihlo kvalitu fora - jediná věc - plně moderované forum, tzn. každý příspěvek příslušný moderátor propustí nebo ne.

Moderovani jsem samozrejme automaticky predpokladal, nicmene to by melo probihat na zaklade nejakych pravidel.


Zmizí chatování a bude zde pouze kvalita. Pokud si tady někdo domlouvá své soukromé akce formou 5-ti slovných vět, pak at si to domlouvá na ICQ. Když o to tak stojí, tak (již to tady myslím minulý rok padlo) udělejte chat pro ty, kteří si chtějí povídat. Kvalita fora se rázem vyšplhá do výšin a věřte, že se objeví další kvalitní astronomové a ne jen začátečníci, kteří potřebují poradit s výběrem dalekohledu a pak se po 95% z nich slehne zem.
Mám totiž takový pocit (teď se možná někdo urazí), že jste si již rozdělili úlohy kdo co radí a nepotřebujete, aby vám tady někdo lezl do zelí. To vám samozřejmě přináší velkou úctu a vážnost, ale v řadách 100 kvalitních astronomů by se to silně rozředilo. Tím ale rozhodně nechci říci, že si pochvalu nezasloužíte, právě naopak, ale nízká úroveň fora nepřispívá jeho dobré pověsti.

"Chatovani" je to posledni co me osobne vadi, pokud nesklouzava k vyse uvedenemu. Preci jen v soucasnosti je forum zamereno na astroamatery, coz znamena, ze si sem chodi (nejen) zacatecnici pro rady (stale dokola), lide sdileji sve (ne)uspechy, (ne)zkusenosti, domlouvaji si soukrome akce a diky tomu je forum zive. Ostatne, resi-li nekdo vysoce specializovany problem vyzadujici delsi vymenu nazoru mezi 2 lidmi, ICQ samozrejme pouzije - tot ma zkusenost. Na druhe strane, v tematu o dynamice prenosu hmoty v tesnych dvojhvezdach chatovani ani zacatecnici rusit nebudou a kvalitni astronomove si mohou cist prave jen takova temata.
Kdyby zde zbyla pouze "kvalita" (at uz to znamena cokoliv), tak uprimne pochybuji ze by sem vubec nekdo chodil.
Napriklad CN forum povazuji za velmi dobre, plne uzitecnych informaci a libi se mi jeho pratelska atmosfera, prestoze velka cast prispevku spada do kategorie chatovani.
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Pravidla?

#4

Příspěvek od michal.b »

Prispevky kolegy z Nemecka, ktery si zde udelal reklamu na svuj obchod (neni to sice slusne, ale ani zakazane, tak proc to neudelat, ze?) me pouze utvrdily v nazoru, ze by se nejaka pravidla hodila.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17653
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Pravidla?

#5

Příspěvek od MMys »

V me sekci astrofoto pravidla jsou, komercni reklamu zakazuji, a uvedene prispevky zmizely, jakmile jsem na ne prisel. O tech zbylych jsem napsal Shodamovi.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Pravidla?

#6

Příspěvek od michal.b »

Jj, presne neco takoveho jsem myslel, jenom s globalni pusobnosti :)
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17653
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Pravidla?

#7

Příspěvek od MMys »

Mohu to zkusit jeste poupravit, a vystavit jako globální pravidla. Ale vliv to bude mít minimální.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět