Tibet 2006

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Tibet 2006

#31

Příspěvek od MaG »

Doufám, že VK si již utřídil své názory podle názorů zkušenějších, kteří mají leccos odpozorováno i odfoceno.

Uvědomte si v jakém se nacházíte tématu, jinak vám to nemilosrdně smažu, je to hrůza co jste dopustili na předchozí stránce a mám obavu Vláďo, že to je tvá chyba, ostatně sám jsi to uznal.

Všem méně znalým čitatelům bych rád připoměl, že toto je astronomická diskuze a ne fórum pro ty, kdo se potřebují vyvztekat.

Argument, že i s levnou technikou jdou dělat zázraky, je-li k tomu obloha a šikovná ruka, není jistě třeba vyvracet. Ta diskuze byla nutná i když zbytečná. Tak ji tak zatím beru.

Ostatně já také přeci fotím sobě pro radost, i když se tím pak prezentuji i veřejně. Nicméně na to s jakými technickými problémy se potýkám, jsem spokojen. U mně je paradoxně tím limitujícím faktorem technika, ale to je můj problém, který průběžně řeším ;)

VK - raději než vysvětlovat nám pořád, že ses rozhodl ubírat jinou cestou, prezentuj výsledky své práce a názory prezentuj až ze zkušenosti. Ta ti v oboru astrofotografie podle mého chybí.

Případné reakce prosím do jiného tématu ve všeobecné či jiné diskuzi nebo na mail, mám jej v patičce příspěvku. Díky.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Tibet 2006

#32

Příspěvek od michal.b »

mc napsal:

To je odvážné tvrzení, mohu vidět statistiku ze které čerpáš?

Me to taky zaujalo, a taky by me zajimalo procentualne z ceho?
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Tibet 2006

#33

Příspěvek od MP »

michal.b napsal:
Me to taky zaujalo, a taky by me zajimalo procentualne z ceho?Z lidi, ktere jsem v zivote potkal :)
Ale uz toho nechme, do tohoto tematu to nepatri a je smutne, ze se timto zpusobem zvrhne kazde druhe tema. Pak se nedivme, ze astrofotografove uz toto forum ani nectou a radeji fotografuji. A tim padem si clovek musi chodit pro rady jinam a divi se, proc vlastne tohle jeste cte ... :-/
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Tibet 2006

#34

Příspěvek od VK »

MP napsal:
A astrofotografu s vybavou za miliony je u nas dost, procentualne mozna vic, nez cini evropsky prumer.
Připojuji se k otázce, na základě čeho (jakých údajů) vyslovuješ toto tvrzení.

Opakuji otázku k příspěvku z 10. 5. 2006 - 10:43:11. Co máš přesně na mysli onou "i levnou "amaterskou" technikou"?

V. K.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Tibet 2006

#35

Příspěvek od MaG »

Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Tibet 2006

#36

Příspěvek od VK »

MaG napsal: Doufám, že VK si již utřídil své názory podle názorů zkušenějších, kteří mají leccos odpozorováno i odfoceno.

Uvědomte si v jakém se nacházíte tématu, jinak vám to nemilosrdně smažu, je to hrůza co jste dopustili na předchozí stránce a mám obavu Vláďo, že to je tvá chyba, ostatně sám jsi to uznal.

Všem méně znalým čitatelům bych rád připoměl, že toto je astronomická diskuze a ne fórum pro ty, kdo se potřebují vyvztekat.

Argument, že i s levnou technikou jdou dělat zázraky, je-li k tomu obloha a šikovná ruka, není jistě třeba vyvracet. Ta diskuze byla nutná i když zbytečná. Tak ji tak zatím beru.

Ostatně já také přeci fotím sobě pro radost, i když se tím pak prezentuji i veřejně. Nicméně na to s jakými technickými problémy se potýkám, jsem spokojen. U mně je paradoxně tím limitujícím faktorem technika, ale to je můj problém, který průběžně řeším ;)

VK - raději než vysvětlovat nám pořád, že ses rozhodl ubírat jinou cestou, prezentuj výsledky své práce a názory prezentuj až ze zkušenosti. Ta ti v oboru astrofotografie podle mého chybí.

Případné reakce prosím do jiného tématu ve všeobecné či jiné diskuzi nebo na mail, mám jej v patičce příspěvku. Díky.
To, co jsem napsal, není nijak pobuřující. Napsal jsem, že astrofotografie je jako řetěz. Je tak kvalitní, jak kvalitní je jeho nejslabší článek. Je-li tím nejslabším článkem obloha, zlepšeme oblohu (potažmo cestujme za kvalitní oblohou). Ale jestliže nejslabším článkem je montáž, cestováním kamsi daleko, kde "je všechno lepší" za současného maximálního odlehčení montáže (a tím i snížení tuhosti) se to logicky nevyřeší. Samozřejmě nejen logické uvažování je typické pro člověka, tak tomu bylo, je a bude.

Myslím, že kdyby totéž napsal někdo jiný, mělo by to úplně stejný význam, jako to má, když jsem to napsal já. I když mohu se mýlit.

Vůbec není nutné hovořit v této souvislosti o "narůstajícím konfliktu". K žádnému nedochází. Alespoň já nemám ten pocit. Dostal jsem jakýsi e-mail a soukromou zprávu s tímtéž obsahem, ale že by se mnou chtěl někdo něco řešit, to z té zprávy nevyplývá.

Takže tímhle to ze své strany uzavírám.

V. K.
Uživatelský avatar
Hadra
Příspěvky: 211
Registrován: 23. 05. 2004, 02:23

Tibet 2006

#37

Příspěvek od Hadra »

Když už bylo napsáno o promítání diáků... shodou okolností jsem dal nascanovat pár kousků. Je jasné, že se z tohoto obrázku nedá usuzovat o proběhlé debatě kvalita oblohy vs. technika ;D, ale jen pro představu. Je to scan za 11kč reálný dia je mnohem lepší (snad se s někým domluvit na scanování - je to pech a kupovat ho nebudu). Měli jsme ale tou dobou sakra jiné starosti - úchylná lokální mapka ukazovala o kilometr míň. S počínající výškovou nemocí jsem se donutil cvaknout tuto scenérii. Chabý celonoční sestup o směšných 200 výškových metrů byl zakončen záchranou, kterou provedli místní cestáři (první auto za 30h) - dali jsme jim 2 české a 2 slovenské koruny :)

http://www.sweb.cz/stachd/net/4900m.jpg

4900 m.n.m, Zenit 11, záklaďák, clona 8, exp. 8s
R110/660, CG5 GT, Triedr WO 8x42
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Tibet 2006

#38

Příspěvek od SKYMASTER »

Konecne zase jeden smyslu plny prispevek. Skoda ze nejedes an DsD, kurna mel jsi nejake diaky vzit minuly rok. Takze doufam ze si nejake pasmo na nekdy pripravis
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Tibet 2006

#39

Příspěvek od Pavuk_ »

SKYMASTER napsal: Konecne zase jeden smyslu plny prispevek. Skoda ze nejedes an DsD, kurna mel jsi nejake diaky vzit minuly rok. Takze doufam ze si nejake pasmo na nekdy pripravis
Tie diaky som mal tu cest zhliadnut na minulorocnej AstroHadraParty a ... klobu dolu.

Trekovat pesi a stopom stovky km po Himalajach. Spat pod sirakom nad 4000m tyzden. Uchvatne scenerie hor a dolin, nikde ani zivej duse... Nocne kluckovanie linkoveho busu pred odstrelovacmi v Kasmire Pozeral som s otvorenou pusou
... ale hlavne som pochopil jednu vec: nase starosti su oproti realnym starostiam tam zijucich ludi nic, zijeme v umelom svete panove ;)
Uživatelský avatar
Hadra
Příspěvky: 211
Registrován: 23. 05. 2004, 02:23

Tibet 2006

#40

Příspěvek od Hadra »

Jo ;D >:(, to nebude problém, zařadit neastronomický příspěvěk po zkušenostech deštivého počasí - já myslel, že to jakože na takovou akci nepatří, takže pokud budou mít organizátoři zájem o trochu srandy mohlo by více lidí přispět - takový cestovatelský večer :). Těším se na jakékoliv další setkání a pokec... ahoj
R110/660, CG5 GT, Triedr WO 8x42
Uživatelský avatar
Kami
Příspěvky: 2060
Registrován: 02. 01. 2004, 06:45
Věk: 47

Tibet 2006

#41

Příspěvek od Kami »

  Minulá akce se nezdařila.Počasí bylo mizerné, monzunové období přišlo o měsíc dříve.Takže by dovezená technika zahálela stejnak ve stanu.Přes všechny problémy,bylo jen dobře,že vybavení zůstalo doma.
  Další akce se plánuje na konec září a začátkem října.Místo : Sagarmatha National Park pod Everestem v Nepálu. Základní tábory cca v 5.300m.n.m pod horami Imja Tse (6.200) a Mera Peak (6.600)
Připravované vybavení: Paralaktický strojek a lehce upravená EQ1 s 60 hledáčkem. Foťák je Canon V1 a příslušné objektivy.
 Přes léto se to zatím bude testovat na naší obloze. Případné názory a připomínky jsou vítány.  
SW102/500, SW ED100/900, R100/1500, R125/1583, N127/646, R140/1543, R150/1800, C150/2250, N152/1178, N170/1022, NCN310/1768/5970,... + další sklíčka do 0,75m.
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Tibet 2006

#42

Příspěvek od VK »

Tak já hned budu mít jednu připomínku.

Monzuny se opakují 2x do roka. A nebudou ty příští náhodou v září?

Už si to nepamatuji přesně, ale pokud mě paměť neklame, tak jsou jarní a podzimní monzuny.

V. K.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Tibet 2006

#43

Příspěvek od MaG »

VK napsal:
Už si to nepamatuji přesně, ale pokud mě paměť neklame, tak jsou jarní a podzimní monzuny.

V. K.
Čau, tentokrát jsem si ohledně zeměpisu doufám jistější, Vláďo Tady je moje logické vysvětlení..

Zima - pevnina se ochladí, je zde oblast vysokého tlaku vzduchu. Indický oceán je teplejší, je zde tlak. níže. Vzduch proudí z oblasti vysokého tlaku do obl. nízkého, tedy máme zimní monzun, vanoucí z pevniny a je suchý.

V létě je teplejší pevnina, máme letní monzun, vlhký. Nevím jak září, logicky vzato už by mělo být konec monzunového období.

------------
P.S. dodatečně... Wikipedia tvrdí, že monzun přináší déšť i v září, tak si to srovnejte jak chcete.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Monzun
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Tibet 2006

#44

Příspěvek od VK »

MaG napsal: Wikipedia tvrdí, že monzun přináší déšť i v září, tak si to srovnejte jak chcete.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Monzun
Hlavně když ty monzuny mohou přijít i o měsíc dříve a "žádnej problém". Ale ta úvaha, kterou uvádíš, má něco do sebe. Napadlo mě ještě jedno: do jaké nadmořské výšky hrají monzuny roli?

Podle uvedeného článku je to skutečně tak, jak píšeš. Monzuny jsou letní a zimní - ne jak jsem tvrdil.

V. K.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Tibet 2006

#45

Příspěvek od MaG »

Vliv mít asi budou, protože se horolezci obdobím monzunu vyhábaj. Je to vysoko a nemuselo by to mít velký vliv ale je to návětrná strana hor.. nechci se tu pouštět do diskuze o něčem o čem už moc nevím :D
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Odpovědět