Stretnutie na Astronomická žatve (a po nej)

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Stretnutie na Astronomická žatve (a po nej)

#1

Příspěvek od Pavuk_ »

HlavaXXII napisal:
zdravím,
kto by z bratislavy a blízkeho (vzdialeného) okolia nevedel čo s načatým večerom 25. októbra 2005, nech si nenechá újsť prednášku J. Grygar: Astronomická žatva(žeň objevů) o 17.30 v posluchárni F1, pavilón F1, FMFI UK, mlynská dolina 1

HlavaXXII napsal:

o.k. asi bude najlepšie, keď presvedčíme pavuka_ nech posle mail, keďže má kontakt na všetkých a cez mail to doriešime. ale budeme sa musiet stretnúť skôr, keďže bratislava je hladná po astronómii..aby sa nám ušli miesta. posledne bola plná poslucháreň a stálo sa ešte aj po stranách...http://www.astroportal.sk/grygar/images ... 2_2005.jpg
budem kontaktovat,
co vy na to, stretnut sa a po prednaske ist na spolocne posedenie (prebrat aktualne problemy z oblasti ATM (zodpovedny veduci Jose) a DSO (ja?) a naplanovat akcie do konca roku) ?
LbA

Stretnutie na Astronomická žatve (a po nej)

#2

Příspěvek od LbA »

To sa pridám aj ja
Grygara ale žiaľbohu zase nestihnem. Z prace vybehnem okolo 17:30, kym sa dotrepem na mlyny, môžem si prirátať 40 minút...
Takže len to posedenie stihnem
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Stretnutie na Astronomická žatve (a po nej)

#3

Příspěvek od FunTomas »

Hlavne prosím administrátora aby to tu v utorok upratal a vymazal celu sekciu, keďže užívatelia to pravdepodobne nespravia.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Stretnutie na Astronomická žatve (a po nej)

#4

Příspěvek od Pavuk_ »

HlavaXXII napsal:
tak, myslím, že sa akcia celkom vydarila, stretli sme sa v hojnom počte, tomáš a maroš si zaslúžene užili pár svojich minút slávy a ja ako člen atm sekcie som odchádzal bohatší aj o cenné informácie z podniku v ktorom sme boli jedine keď som došiel zadymený domov, manželka urobila ale potom to predýchala .
sú k mání nejaké fotky?
Prednaska dopadla na vybornu. Velky uspech mal Tomas Maruska alias Funthomas, ktoreho snimku spomenul v suvislosti s prechodom ISS a Venuse cez slnecny disk. Pan Grygar spomenul jeho snimku v suvislosti s ukazom a to, ze je jedinym pozorovatelom na zemi, ktoremu sa to podarilo. Jeho snimka obehla svet a ziskala ocenenie (bola publikovana v galerii najlepsich snimkov v znamom magazine Sky&Telescope). To este netusil, ze Tomas sedi v sale asi 5m od nas.
Bolo to takto...pan Grygar prednasa a ako vymenil slide vsimol som si, ze je tam napisane T.Maruska (Stupava). Drgol som do Tomasa:"Ved to si ty! O tebe sa to tu bude hovorit!". Po tom ako to spomenul, dovolil som si zdvihnutim ruky prerusit jeho prednes a jednou vetou predstavit autora. Pan Grygar bol nadseny. Netusil, ze v sale sedi samotny autor snimky. V sale zavladla vlna vzrusenia a aplaus. Niekto z hladiska vyzval Tomasa, aby pohovoril v diskusii po skonceni prednasky o podrobnostiach okolo snimky.



Kedze Tomas mal pohar slavy uz plny, spomenul som si na Marosa Rusnaka, ktoremu sa podaril rovnako velky ak nie este vacsi husarsky kusok. Kedze sa tym nikomu okrem nas nepochvalil (Maros je velmi skromny ;). Vypytal som si slovo a celej sale oznamil, ze v sale sedi clovek, ktory s prstom na spusti klasickeho fotoaparatu a v druhej ruke zo stopkami odfotil jediny zaber ISS, mal na to zlomom sekundy a podarilo sa mu to. Je to neuveritelny vykon. Pan Grygar bol velmi prekvapeny, netusil, ze hned dvaja slovaci odfotili tento ukaz. O Marosovej snimke svet nevedel. Nasledoval aplaus druhy. Pripominam, ze nikomu na svete okrem nich sa nepodarilo zosnimat prelet ISS spolu s Venusou v dany den prechodu.

Po skonceni prednasky sme isli do cajovne na astrodebaty. Cajovna bola beznadejne plna, tak sme isli do najblizsieho volneho podniku. Hoci som domov som prisiel ako kominar, vsetko smrdelo od cigaretoveho dymu, stretnutie dopadlo to skvele. Navzajom sme sa predstavili a rozbehli sa vasnive diskusie o ATM,astrofoto,akciach a ine. Fotky spachal Funthomas a s jeho laskavym zvolenim ich tu publikujem:

Na fotografii zlava: Igi, Eva, Juraj Ďuržo, Rasťo Rusinko, Fero Erben, Rudy, Maroš Rusnák, HlavaXXII,José a Pavuk.

fotky:
foto1
foto2
foto3
foto4
----
opravene linky ;)
Odpovědět