Sloučení astronomické fotografie na AF

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět

Jak organizovat u objektů sluneční soustavy vizuální pozorování a fotografie

Dávat zápisy pozorování, kresby i foto do společného vlákna pozorování/sluneční soustava
12
27%
Dávat zápisy pozorování, kresby i foto do společného vlákna astrofotografie/snímky
0
Žádná hlasování
Odděleně, tedy zápisy a pozorování do pozorování/sluneční soustava a snímky do astrofotografie/snímky
33
73%
 
Celkem hlasů: 45

Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#31

Příspěvek od MilAN »

Myslím, že by stačilo pro přístě nezakládat na každý rok znovu vlákna pro další rok a nezakládat fotogafie planet ve fotografi ale nechat je v Pozorování.
Takhle to už přeci po přerovnání AF bylo, ale najdou se vždy aktivní jedinci, kteří zakládají další a další vlákna Opravdu si nemyslím, že je potřeba zakládat vlákno např .: Merkur 2010, Merkur 2011... a to jak v Pozorování tak i Fotografii. Takhle to za 10roků bude 120 vláken pro 5 planet.
pozn. : Byl bych rád, kdyby můj příspěvek nebyl brán jako nějaká averze vůči pozorovatelům nebo fotografům Venuše, ani vůči nějaké Venuši či Venušákovi :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#32

Příspěvek od Cztwerec »

Kluci já to vůbec neberu jako averzi, ale mě jen nejde přes mysl to, proč by fotografie neměla být ve snímcích? Proč nezachovat ten stávající stav? Přičemž tedy vymazat ten rok by bylo OK? Já to takhle udělal ve snímcích se Sluncem...

Bylo by tedy možné rokem 2020 napsat Venuše bez 2020 a ject takhle dalších x let? A proč by to mělo být v pozorování, jen se ptám. Pokud se domluvíme na to, abychom to postovali do pozorování přizpůsobím se.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#33

Příspěvek od Cztwerec »

Přátelé tak kde je problém? Budeme to řešit nebo to byl výkřik do tmy? :D Rád se k tomu postavím, ale přepište pravidla... (?) rád bych měl jasné stanovisko od moderátorů a co je psáno je dáno.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 994
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#34

Příspěvek od ok1in »

První věta Milanova příspěvku nabízí možné řešení - přestat každý rok zakládat nové vlákno, to nezní špatně...
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#35

Příspěvek od Cztwerec »

A kdo to čte? Jenom já :D
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Yarkho
Příspěvky: 1480
Registrován: 23. 07. 2018, 18:20
Bydliště: Říčany
Věk: 42

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#36

Příspěvek od Yarkho »

Za mňa je zmazanie roku z názvu vlákna výborné riešenie.

Ešte zostáva doriešiť, či mať samostatné vlákno snímky a vizuálne pozorovania. Aspoň čo sa týka planét, za mňa netreba.

Zostáva dodať, že naše astrofórum má oveľa vyššiu úroveň ako CloudyNights, kde je o čomkoľvek N vláken a nedá sa tam nič dohľadať, jedine tak vygoogliť.
Celestron C11 Edge HD - C8 Edge HD - C6 XLT - TS Apo 125mm f/7.8, 102mm f/7, 80mm f/7
AZ-EQ6; HEQ-5; AZ-GTiX ; AM5 - bino MaxBright II / okuláry TV Panoptic / Vixen SSW / Baader Morpheus / SW Aero ED
http://astrofotky.cz/~Yarkho
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#37

Příspěvek od MMys »

Je to jednoduché, prostě fotky do astrofotografie, vizuální pozorování a kresby do pozorování.
Jediné, co by se dalo udělat, by bylo sloučit ta pozorování a fotografie planet, která jsou po jednotlivých rocích, do jednoho vlákna. A nezakládat už každý rok nové.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#38

Příspěvek od MaG »

V tom případě bych se tedy přimlouval za název Venuše - pozorování, kresby a Venuše - foto
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 994
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#39

Příspěvek od ok1in »

Jo, má to logiku :idea: a nejen u Venuše, ale to je pro adminy asi práce jako na kostele...
DNA
Příspěvky: 595
Registrován: 26. 04. 2016, 08:48
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#40

Příspěvek od DNA »

Taky jsem pro, aby pozorování a kresby měli vlastní vlákno v sekci pozorování, fotografie v sekci astrofotografie.
Ještě je otázkou zda také sloučit fotky Slunce s fotkami Slunce v H-alfa.
Stejné je to u Měsíce, kdy jsou ve fotkách dvě vlákna. Jedno pro Měsíc a druhé pro detaily povrchu.
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1833
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#41

Příspěvek od aquarius »

Jsem pro vlákna planet bez roku a zachovat oddělené pozorování od fotek. U Měsíce jsou ve vlákně FOTKY MĚSÍCE celé disky focené i jinou technologií, než v detailech. Ponechal bych tak. AF mi připadá docela přehledné. Přehnané slučování bych neřešil. Prozatím jsem všechno rychle našel.
Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 305/1500 a 254/1200 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Uživatelský avatar
nou
Příspěvky: 1755
Registrován: 10. 12. 2006, 05:10

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#42

Příspěvek od nou »

Tiez si myslim ze Venuša - foto, Venuša - pozorvanie bude najvhodnejsie. Mozno by bolo vhodne pridat do tohto vlakna anketu?
SW 150/750, TS UNC 200/800, SW EQ6-R, Canon 1100D, ASI120MM-S, ASI1600MM Pro, ASI485MC, SW Flex 300/1500 INDI/KStars build skript FITS/XISF prehliadač
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#43

Příspěvek od MilAN »

Je potřeba trochu diskusi " pošťouchnout":
V letošním vlákně o vizuálním pozorování je celkem 63 příspěvků a v tom celkem 1 fotografie a 4 kresby našich členů.
Nemělo by se také podle stejné logiky založít vlákno : "koukání a povídání si o Venuši " a vlákno o pozorování ponechat těm 4 kresbám ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#44

Příspěvek od Cztwerec »

aquarius píše:Jsem pro vlákna planet bez roku a zachovat oddělené pozorování od fotek. U Měsíce jsou ve vlákně FOTKY MĚSÍCE celé disky focené i jinou technologií, než v detailech. Ponechal bych tak. AF mi připadá docela přehledné. Přehnané slučování bych neřešil. Prozatím jsem všechno rychle našel.
Přesně a pokud vadí rok, což nechápu (ale udělal bych to klidně bez něj), když se to pak dá pěkně dohledat a počítám například, že v roce 2025 třeba už nikdo nebude do toho vlákna přispívat, nechal bych to také ve stávající podobě. S tím, že bych to rozdělil jak zde píší ostatní. Pořád mi chybí nadhled a domnívám se že AF je v těchto aspektech jinak na úrovni. A zcela zbytečně se řeší detaily. Mě osobně vadí zdvojení vláken jako takové, říkám Vám znovu, podívejte se na některá zatmění např. Měsíce, nebo Slunce, těch vláken je hromada kde se to objeví, chápu pak rozdělení foto/ vizuál...

MilAn: taky mě vadí rozpravy typu, dnes jsem viděl Venuši byl to hezký jasný srpek. Vypovídající hodnota nula.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#45

Příspěvek od Cztwerec »

Ahoj kluci, chtěl bych se zeptat, proč je ve vlákně pozorování Venuše 2020 v závorce pozorování, to mě přijde celkem komické (a celkem nesmyslné) když je jasné, že to v tom vlákně je. A je - li tedy možné vymazat rok 2020 a nechat jen Venuše ve vlákně pozorování, případně doplnit do závorky slovo kresby a pozorování.

Druhá věc máznout rok stejně i ve fotografii a nechat Venuše (také bez hloupé závorky, fotografie, protože to je přece ve snímcích???), případně to takhle pořešit i u ostatních objektů v tomto roce a dál. Vyřeší se tím nelogismy typu Venuše 2020 v roce 2021 a dál a počítám, že se už nebude zakládat další vlákna na každý rok což tady očividně hodně vadí. Nebylo by možné ta vlakna sloučit s ostatními, předchozími roky?

Bylo by možné vytvořit tím určitá pravidla vkládání snímku a vložit je jako top příspěvek od moderátora do vlákna snímky?

Protože tahle situace je trošku "prašť jak uhoď", prostě nelogická...

Až nastane rok 2021 kam se mají postovat snímky, případná pozorování objektů, které jsou označeny rokem 2020? Počítám logicky, že opět do nového vlákna?

Nerad to řeším, ale přijde mi to podstatné pro další vývoj.

diky Martin
Lectorem iustus...
Odpovědět