Pozor na AlphaCentauri

Komentáře a hodnocení k uskutečněným obchodům. POZOR!!! - Přispívat mohou pouze prodávající a kupující !!
Uživatelský avatar
Smurf
Příspěvky: 33
Registrován: 05. 06. 2011, 15:34

Pozor na AlphaCentauri

#1

Příspěvek od Smurf »

Uživatel majstroo, o kterém jsem zde psal, vystupuje nyní pod tímto jménem. Po několika měsících jsem od něj obdržel pouze část peněz, rozhodně ne částku, na které jsme se domluvili. Nedoporučuji s touto osobou obchodovat.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17696
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Pozor na AlphaCentauri

#2

Příspěvek od MMys »

Aha, on se pouze přejmenoval, nejde o duplicitní účet. Jinak by to bylo porušení pravidel.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
AlphaCentauri
Příspěvky: 27
Registrován: 18. 04. 2014, 11:12

Pozor na AlphaCentauri

#3

Příspěvek od AlphaCentauri »

Peniaze som posielal, prvý krát vraj nedorazili, neviem kde sa stala chyba, posielal som to presne na vašu adresu doporučením listom. Keď mi došla správa že ani po niekoľkých týždnoch vám peniaze nedorazili tak som vám peniaze poslal druhý krát...Dohodnutý sme boli na čiastke 510kč, z toho poštovné čo tvorilo okolo 250kč som zaplatil na pošte pri preberaní zasielky, čiže preto som vám poslal už len 10e.
Uživatelský avatar
Smurf
Příspěvky: 33
Registrován: 05. 06. 2011, 15:34

Pozor na AlphaCentauri

#4

Příspěvek od Smurf »

Poštovné jsem platil já při odesílání zásilky a moje náklady na poštovné + cena za věc dělaly dohromady 510 korun českých na kterých jsme se domluvili, že mně uhradíte. Do dnešního dne se tak nestalo.
To, že mně peníze nedorazily, jak tvrdíte, není můj problém. Tohle jste měl řešit s poštou.
Dnes jsou to již tři měsíce a ještě mně dlužíte 240,- kč.
Jsem si jist, že takového zákazníka byste ani vy nikomu  nedoporučil.
Uživatelský avatar
AlphaCentauri
Příspěvky: 27
Registrován: 18. 04. 2014, 11:12

Pozor na AlphaCentauri

#5

Příspěvek od AlphaCentauri »

Nemám pocit že by som bol ja nespolahlivý, cez astroforum som už kupoval x vecí a myslím si že nikdy nebol problém.
Ja som peniaze poslal poštou hned jak som mohol,a to ze ste mi neodpisali vyše mesiaca od toho čo som peniaze poslal, že či vám dorazili tak to nieje môj problém.
Hneď po sviatkoch vám pošlem dúfam že už posledných 10e.
Pekné sviatky prajem.
Uživatelský avatar
Smurf
Příspěvky: 33
Registrován: 05. 06. 2011, 15:34

Pozor na AlphaCentauri

#6

Příspěvek od Smurf »

27.9. jsem Vám posílal údaje pro platbu. 17.10. jsem Vám psal zprávu, kde jsem Vás informoval o tom, že peníze ještě nedorazili, na kterou jste zareagoval 2.11.

Nechci se tady dohadovat o pár korun, ale od toho tady je tato rubrika, abychom reagovali na proběhlé obchody zde na fóru.

Uživatelský avatar
rob.kr
Příspěvky: 1599
Registrován: 13. 06. 2008, 01:35
Bydliště: Brno

Pozor na AlphaCentauri

#7

Příspěvek od rob.kr »

Já mám s daným uživatelem pouze pozitivní zkušenost a šlo o řádově dražší obchod, platba bezproblémů. Předpokládal bych spíše problém na straně pošty či nějaké nedorozumění, nevím, zda jste započítali, že naše pošty si při převodu CZK -> EUR započítávají cca 200 Kč poplatek ať jde o jakkoli malou částku, stejně tak při dobírce.
refraktor Meade, dobson Drbohlav
Uživatelský avatar
JARDAN
Příspěvky: 5
Registrován: 01. 05. 2013, 12:04

Pozor na AlphaCentauri

#8

Příspěvek od JARDAN »

Pokial sa na ceskej strane zaplati postovne tak aj na slovenskej strane chce posta postovne, neviem preco ... Z ineho statu to tak nieje.
Newton 150/650, 120/750, 76/700, refraktor 70/700, 50/100, sony dsc-s80
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17696
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Pozor na AlphaCentauri

#9

Příspěvek od MMys »

Ale prosímtě, kde jsi vzal takovou blbost ??? Posílám na Slovensko celkem běžně, a příjemce nikdy nic neplatil.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5423
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Pozor na AlphaCentauri

#10

Příspěvek od vla »

Mě se to taky stalo při poslání na dobírku. Tak to možná úplná blbost nebude.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
mitovka
Příspěvky: 2106
Registrován: 17. 12. 2007, 06:38

Pozor na AlphaCentauri

#11

Příspěvek od mitovka »

Áno pri posielaní na dobierku z ČR pošta v SR pýta nejaký nezmyselný dosť vysoký poplatok za prevod CZ-EUR.

Ale oni si snáď neposielali na dobierku, keď si následne posielali peniaze.

Inak samozrejme nedá sa vylúčiť chyba nejakej pracovníčky na pošte, to čo s nimi človek zažije je niekedy úplne šialené. Pre zaujúmavosť, manželka posielala na dobierku balík, keďže balík adresát dostal ale manželka peniaze nie, riešili sme reklamáciu. Na miestnej pošte sme nepochodili, tak prišla na rad sťažnosť na riaditeľstvo. Pekné bolo že hneď na druhý deň prišla inšpekcia z riaditeľstva, poštárku preklepli a zistili - teraz sa podržte - že omylom vyplácala dobierkové sumy, šeky a pod. sama sebe. Toto bol oficiálny záver inšpekcie ktorý sme dostali aj na papieri.

Neoficiálne nám povedali, že to nie je po prvý raz. Čerešnička na torte - poštárka pracuje ďalej. Vraj preto, lebo spláca pošte spôsobené škody zrážkami zo mzdy - inak by sa asi svojich peňazí od nej nedožili.
mitovka
Uživatelský avatar
AlphaCentauri
Příspěvky: 27
Registrován: 18. 04. 2014, 11:12

Pozor na AlphaCentauri

#12

Příspěvek od AlphaCentauri »

Poslal som znovu dalších 10e, tak aby som vám nebol nič dĺžny.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24388
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Pozor na AlphaCentauri

#13

Příspěvek od MilAN »

Pokud mi ze Slovenska dorazí platba na účet, zaplatím konverzi v bance 100Kč
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Kyblik
Příspěvky: 361
Registrován: 05. 12. 2013, 15:07

Pozor na AlphaCentauri

#14

Příspěvek od Kyblik »

"Komentáře a hodnocení k uskutečněným obchodům. POZOR!!! - Přispívat mohou pouze prodávající a kupující !!"

tak když už na to pravidlo kadíte, tak se na něj taky vykadím  ;D, větší hromada je lepší hromada

na Slovensko jsem omylem jednou zasílal dobírkou a doporučeně balík v hodnotě 500.- Kč, poštovné jsem platil jak já, tak kupující (celkem to bylo víc, jak cena zboží :-)), fakt to blbost není! bohužel u těchto částek se nevyplácí ani převod bankou, nejlepší je poslat prachy obyčejným psaním, podivuji se nad tím, jak se tady veřejně dohadujete skrze 510.- Kč, neblázněte-dyť je to trapné!

Uživatelský avatar
elessar
Příspěvky: 184
Registrován: 07. 12. 2006, 04:18

Pozor na AlphaCentauri

#15

Příspěvek od elessar »

"bohužel u těchto částek se nevyplácí ani převod bankou"
Kyblik: pozri "SEPA" platbu - pokiaľ máte v ČR eurový účet, je bankový prevod najlepšia voľba. A pokiaľ ho aj nemáte myslím že v rodine či medzi známymi nájdete niekoho kto ho má a rád pomôže (pre tak malé platby je to myslím v pohode :))
Dobson: SW 254/1200; Trieder: Kowa BDII 6,5x32mm; okuláre: Nagler 9mm, 16mm, Morpheus 4.5-6.5-12.5, TV plossl 32mm, Scopos 30mm, Vixen HR 3.4mm; Barlow: TV2x; ES komakorektor; SQM; filtre: CLS, UHC, OIII, HBeta
Odpovědět