Pozor na myšky!

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Odpovědět
Kyblik
Příspěvky: 361
Registrován: 05. 12. 2013, 15:07

Pozor na myšky!

#1

Příspěvek od Kyblik »

tak jsem si včera z večera zkoušel novou kameru a koukám, že mi nejede pointér, prostě jen svítila ledka na kameře ale písidlo ji nevidělo, říkám si, vzhledem k vlhkosti, že asi bude problém v usb spojce, tak jsem kabel popovytáhl ze země (kde mám chráničku) až do místa usb spojky a zkontroloval, vše se zdálo být v pořádku ale stále to nepointovalo, vzal jsem tedy další usb prodlužovák a natáhl ho přímo k PC po podlaze v astroboudě-bingo, pointér začal dělat přesně to, co má,,,, po cca 20 minutách z ničeho nic vypadl jistič a nešel nahodit, to se mi nikdy nestalo, začal jsem podezírat spínanej zdroj, kterým vše napájím a který mám integrovaný jako modul přímo v rozvaděči no a protože byla půlnoc, tak jsem opravu nechal na dnešek,,, jaké bylo mé překvapení, když jsem začal postupně z chráničky vytahovat kabely vejpůl překousané a ve finále ještě z roury vyběhly dvě myši  ;D, ty dvě myši udělaly škodu za cca 2000.- Kč, oprava trvala tři hodiny a teď si dávám jednoduchou otázku-čím utěsnit vstupy na chráničce tak, aby to těm malejm hlodavcům nešmakovalo a aby to bylo demontovatelné, zatím jsem to ucpal hadrou, ale to asi není to spráné řešení, poradí někdo ???
zbignieww
Příspěvky: 1993
Registrován: 23. 02. 2007, 18:54
Bydliště: Ostrava
Věk: 82

Pozor na myšky!

#2

Příspěvek od zbignieww »

Kočka, ale ne lenoch :)
Cassegrain GSO 6", TS APO 102/f.7 na FPl 53, Spektiv 80/430, EQM-35 GoTo, AZ5,
AZ3-R Pronto, bino MaxBright II, Sky Master, PRO 15x70, Canon EOS 650 mod
http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/index.htm
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Pozor na myšky!

#3

Příspěvek od Bill »

Kočka, ale ne lenoch Smiley

No ale jak chceš nacpat kočku do chráničky?
;D
M:736 750 113
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5417
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Pozor na myšky!

#4

Příspěvek od vla »

Nevím co tu řeší, má psa a ten se do chráničky vejde ;D
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17658
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Pozor na myšky!

#5

Příspěvek od MMys »

;D Čivavě (hádám) by se tam asi taky moc nelíbilo...

No, zpáky věci...

Já mám tyhle trubky do baráku proti myšákům ucpaný mirelonem (pěnový PUR, třeba karimatka). Kolem kabelů natočenou roličku, dlouhou asi 15cm, až do průměru aby to šlo nacpat do trubky, a následně do ní nacpané. Když je ten "špunt" dlouhý, myšáky to asi bavit nebude. A možná jim to ani nechutná, je to takový "žvejkavý", špatně se to hryže.

Co naopak nufunguje, je pěnový polystyren. Ten rozkoušou na jednotlivé kuličky, či jejich zlomky.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 886
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Pozor na myšky!

#6

Příspěvek od Stanislavxyz »

A co třeba pastička za 7,- Kč? Ten mirelon možná nebude nejchutnější, ale to je jen otázka hladu. Navíc myš může překousat kabel i mimo chráničku. Na kuny (které také kabely - zejména v autě- dost rády přehryzávají) se prodává i odpuzující sprej (účinnost neověřena). Na hlodavce všeobecně zase plašičky na elektriku (účinnost ověřena- je nevalná). Přesto pastička zůstává nepřekonána a s kouskem topinky v roli návnady bude jistě to první (a poslední), co hlodavec v astrodomečku ochutná... Kočka (nikoliv kocour!) je také vhodný doplněk k pastičkám.  :)
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2887
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Pozor na myšky!

#7

Příspěvek od Homer »

Obalit ústí chráničky kolem kabelu pozinkovaným pletivem s drobnými oky a jednoduše zajistit kolem drátem. V zemi vydrží spolehlivě několik roků.
Kyblik
Příspěvky: 361
Registrován: 05. 12. 2013, 15:07

Pozor na myšky!

#8

Příspěvek od Kyblik »

Diky vsem za inspirativni napady ochrany, nejvice se mi zamlova ten Homeruv, pro VLA-rikal jsem to Drackovi, uz se na tebe tesi, mas si pry dat zeleznou sitku do trenyrek :)
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2887
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Pozor na myšky!

#9

Příspěvek od Homer »

Kyblik :
Pokud budete chtít extra sichr řešení, napumpujte z kartuše do konce chráničky kolem kabelu asfaltový tmel určený k opravám živičných krytin. Bude to vodotěsné a  myš se do toho rozhodně nepustí - je to černá smrdutá hmota :-). A pak obalit tím pletivem...
Odpovědět