Soví Mlhovina

Mlhoviny, hvězdokupy, galaxie, supernovy,...
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Soví Mlhovina

#16

Příspěvek od FunTomas »

Pavuk_ napsal: ...
Tato uslachtila zaluba by nas mala spajat a nie rozdelovat koli slovnym skriepkam...
Konecne to niekto napisal. Uz som myslel, ze kvoli nazoru na MHV na nejakom pozorovacom mieste tu skoro zacnu lietat noze a sekery...
>:(

Hlavne, ze sa uz rozumiete...
;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Soví Mlhovina

#17

Příspěvek od SKYMASTER »

Omluva se prijima i ja pokud se te nekdy nejak dotknu nemyslim to tak. Libi se mi kdyz se nekdo kouka. Libi se mi kdyz se nekdo treba jen trochu venuje astronomii. Takze "jasne nebe vsem".
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Soví Mlhovina

#18

Příspěvek od Myzer »

Pavuk_ napsal:
OIII filter ti na oci nepomoze, tie su najlepsie vidiet bez filtra (to som si nevymyslel,ale volakde precital a odskusal v praxi)
To mas asi odo mna a uz som to tu aj niekde pisal, je to v Night Sky Observers Guide. Aj ked tie popisy tam sedia presne, nemoze sa asi vsetko zovseobecnovat. Su tam uvedene pozorovania a pri nich iba priemery dalekohladov a zvacsenie. Teda vlastne nevieme aky to bol dalekohlad (ale asi Dobson :)), okulare, stav oblohy v danu noc, filter od konkretneho vyrobcu ...
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Soví Mlhovina

#19

Příspěvek od Pavuk_ »

Pavuk_ napsal:
OIII filter ti na oci nepomoze, tie su najlepsie vidiet bez filtra (to som si nevymyslel,ale volakde precital a odskusal v praxi)Tak to som teda riadne kecal :)

8.8.2005 sa mi za excelentej noci podarilo vidiet zretelne obe oci v M97 prave za pomoci OIII filtra. (boli sme viaceri a navzajom si potvrdili) Hmlovina bola iba 17o nad severnym obzorom.
Takze mas pravdu Skymastere, OIII na oci M97 pomaha
Odpovědět