Průzkum zájmu o případný prodej astrotechniky.

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Odpovědět
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7206
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 57

Průzkum zájmu o případný prodej astrotechniky.

#1

Příspěvek od Artaban »

Docela dlouho jsem uvažoval o tom, jestli založit tohle vlákno.  Jestli to má cenu a aby se nepletlo s astrobazarem. Občas se asi stane, že někdo má nějakou astrotechniku, která není úplně běžná, nebo je drahá apod. a uvažuje, že jednou v budoucnu by jí možná prodal.
V takovém případě se tohle vlákno může hodit. Jako příklad uvedu třeba možný budoucí  prodej mého refráku 172/1654.  Určitě to není běžný dalekohled a nekoupí ho každý a každému bych ho taky neprodal.
Ptát na tento dalekohled, by se měl tedy spíš alespoň trochu vážný zájemce a né  někdo, kdo rád tvoří planou debatu.
Nějaké dotazi se pak mohou řešit pomocí SZ. Klidně se tedy  ptejte a jen upozorňuji, že dalekohled zatím rozhodně neprodávám a možná nikdy neprodám. Jde jen o průzkum.
Jestli tedy někdo má nějakou věc, kterou by možná v bodoucnu prodal a potřebuje zjistit zájem, tak tohle vlákno mu může pomoci.  
Zjišťování zájmu o nějaké prkotiny za pár stovek, bych sem opravdu netahal.
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5411
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Průzkum zájmu o případný prodej astrotechniky.

#2

Příspěvek od vla »

Mě to přijde nesmyslný, máme zcela jasně bazar, to by tady mohl být průzkum zájmu jestli nám někdo dobře poradí, jestli to co nabízí chce opravdu prodat, průzkum zájmu o případnou koupi astrotechniky, průzkum zájmu co a za jaké ceny by si kdo představoval atd. :)
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Průzkum zájmu o případný prodej astrotechniky.

#3

Příspěvek od MilAN »


Ptát na tento dalekohled, by se měl tedy spíš alespoň trochu vážný zájemce a né  někdo, kdo rád tvoří planou debatu.
První dotaz bude určitě: zda ho prodáš. Pokud ještě nevíš zda ano či ne - o čem tedy diskutovat ?? Chceš mít jistotu, že když si pořídíš teď nový, že ten starý jednou prodáš, protože o něj bude zájem Tu jistotu nebudeš nikdy mít, a bude to tu jen zase jedno takové tlachání.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Regulus
Příspěvky: 3300
Registrován: 25. 12. 2006, 23:09

Průzkum zájmu o případný prodej astrotechniky.

#4

Příspěvek od Regulus »

Mě to jakože jako úplně blbý nápad nepřijde, myslím že tak uvažuje vícero z nás, co by kdyby... Ale souhlasím s Vla, podobný průzkum by určitě mohl být v bazaru, vždyť už teď tam nejsou k vidění jenom striktní prodám/koupím ale i daruji, vyměním apod, proč by tam nemohlo být "potenciálně prodám dalekohled" :)
SW Dobson 254/1200 Flex; Baader ED 66/400; TS-Optics ED 60/360, Luntík LS35T Deluxe; Sony A6400, Canon EOS 700D
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Průzkum zájmu o případný prodej astrotechniky.

#5

Příspěvek od Rekmarik »

to Artaban:
Určitě by vícero z nás tohleto sice zajímalo, jestli by někdo v budoucnu měl zájem o naši astrotechniku, ale copak se na něco takového dá validně odpovědět ? Jakou výpovědní hodnotu bude mít taková informace?

Tvůj příklad: refrák 172/1654 .. Takže já bych odpověděl: hmm to je zajímavé, protože někdy v budoucnu by se nějaký takový refrák opravdu hodil, ale nevím kdy v budoucnu, kolik bude v tom budoucnu teda stát peněz, v jakém bude stavu .. a v tom budoucnu, jaké budou asi nabídky na astrobazaru ? .. hmm

Pomohla Ti takováto odpověď ?

Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7206
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 57

Průzkum zájmu o případný prodej astrotechniky.

#6

Příspěvek od Artaban »

Asi tak. Rekmarik: Ptát na tento dalekohled, by se měl tedy spíš alespoň trochu vážný zájemce a néněkdo, kdo rád tvoří planou debatu. Tvoříš debatu u které tě nezajímá odpověď a tady má kolega MilaN pravdu. Tlachání mě ale vůbec nezajímá.
Pokud bys měl opravdu vážnější zájem, tak se budeš ptát na konkrétní věci. Třeba časový horizont není padesát let, ale spíš 1 až 3 roky. Pokud by se díky tomu to vláknu ukázal vážný zájemce, tak další věci s ním budu dál řešit už jinou cestou. Opravdovej zájemce by pak někdy přijel podívat se dalekohledem. Tohle není malokuk. Ještě máš zájem něco tady řešit?
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
Kami
Příspěvky: 2060
Registrován: 02. 01. 2004, 06:45
Věk: 47

Průzkum zájmu o případný prodej astrotechniky.

#7

Příspěvek od Kami »

Sdílím stejný názor s Regulusem. Tak blbý tohle vlákno nikdy nebude. Mám občas stejné myšlenky jako Artaban. Vlastním některou astrotechniku, kterou využívám jen občas a nebo je to jen zatím ležák do doby, než to dám dohromady.
Prodejní cena v Astrobazaru by určitě musela klesnout na super nízkou cenu, hluboko pod pořizovací náklady i reálnou cenu, než by to někdo koupil. Nikdy nemáte i jistotu, co se s tou optikou pak po prodeji stane. Což ve výsledku hejbe s myšlenkama, že je lepší, když radši zůstane doma, než aby ji potkal totální zmar či člověk dostal za ni jen pár šprdlíků. A to se nejedná třeba jen o malé trubičky.

Tak jako Artaban, též bych radši zvažoval volbu prodeje do blízkých rukou, než to poslat do tramtárie. Což volba tohoto vlákna zcela naplňuje a nelze to cpát jen mezi tisíce dalších vláken v Astrobazaru. Když už, tak na výsostné a stálé místo hned na začátku Astrobazaru.

Jinak Artabane, určitě bych si dokázal tvůj refraktor u mě ve hvězdárně představit. Sám si pohrávám s myšlenkou většího refraktoru. Dokonce jsem z neuvážení před lety propásl nabízený dar v podobě kompletního tubusu pro 200 refraktor. Stačilo jen odvést a sehnat - osadit optikou. :'(

A propó .... nemá třeba někdo zájem o optiku na 310 Cassegrain (Dall-Kirkham) , případně můj plně funkční kombinovaný reflektor 310 (Newton-Cassegrain-Nasmyth) ? Po pravdě, tato astrotechnika, včetně Artabanova světelného refraktoru je v reálu na 99% bohužel neprodejná, kupec se nenajde.
SW102/500, SW ED100/900, R100/1500, R125/1583, N127/646, R140/1543, R150/1800, C150/2250, N152/1178, N170/1022, NCN310/1768/5970,... + další sklíčka do 0,75m.
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2878
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Průzkum zájmu o případný prodej astrotechniky.

#8

Příspěvek od Homer »

Mám něco, co rozhodně nyní neprodávám a možná nikdy neprodám, dále sděluji, že pokud vůbec prodám, tak ne každému - nicméně mne zajímá, kdo by tu věc koupil...

Asi by bylo smysluplnější si to sám pro sebe ujasnit a jednoduše zveřejnit v bazaru například toto :
do budoucna ( výhledově rok, dva...) uvažuji o možném prodeji refraktoru.......Zajímá mne cena, kterou by byli ochotni potenciální kupci nabídnout, foto přikládám. Při vzájemné dohodě s budoucím kupujícím jsem schopen nabídnout rezervaci či smlouvu o smlouvě budoucí kupní za dohodnutých podmínek. Ostatní pomocí SZ.

Takhle by to mělo nějaký smysl...

Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Průzkum zájmu o případný prodej astrotechniky.

#9

Příspěvek od Rekmarik »

Ještě máš zájem něco tady řešit?

Ne ne .. nechtěl jsem to ani nijak shazovat, jen napsat svůj pohled na věc pomocí toho příkladu .. Nedovedu si představit na jaké konkrétní věci by se měl ten zájemce ptát - teda kromě těchto astrobazarových otázek: co to přesně prodáváš, v jakém je to stavu, za kolik.

Nerad tvořím plané debaty, ale jsem rád, když mám zpětnou vazbu od ostatních, tož jsem ji chtěl taky nabídnout to je vše.
Uživatelský avatar
Kami
Příspěvky: 2060
Registrován: 02. 01. 2004, 06:45
Věk: 47

Průzkum zájmu o případný prodej astrotechniky.

#10

Příspěvek od Kami »


Asi by bylo smysluplnější si to sám pro sebe ujasnit a jednoduše zveřejnit v bazaru například toto :
do budoucna ( výhledově rok, dva...) uvažuji o možném prodeji refraktoru.......Zajímá mne cena, kterou by byli ochotni potenciální kupci nabídnout, foto přikládám. Při vzájemné dohodě s budoucím kupujícím jsem schopen nabídnout rezervaci či smlouvu o smlouvě budoucí kupní za dohodnutých podmínek. Ostatní pomocí SZ.

Takhle by to mělo nějaký smysl...



Touto formou by to asi šlo. Výstižné,jasné...jen prodejce kdyby věděl zda opravdu prodá či nikoliv.
U specifických věcí a techniky se stejnak na 99.9% z členů AF kupec nenajde, zvláště u více finančně náročných položek. Zde by bylo škoda,aby takové nabídky zapadly mezi běžnou spotřební techniku uvedenou v Astrobazaru. Zvláštní stálé místo na vrchu listu by jsi tyto nabídky určitě zasloužili.

např: Prodám Newton 610/3000 ze zrušené hvězdárny, cena 250tis. Kč
Tak se kupec bude hledat několik měsíců či let. Běžný amatér, když není opravdový fanda a nadšenec s plnou šrajtoflí, si to nekoupí.Pak tento inzerát,kdyby byl jen na titulním listu, nikdy nezapadne mezi komerčními newtony,dobsony a maloprůměrové refraktory ,,Prostě pidi trubičky"
S tím souvisí i Artabanův refraktor,který vůbec není běžný a je vyroben čistě jen na zakázku.
SW102/500, SW ED100/900, R100/1500, R125/1583, N127/646, R140/1543, R150/1800, C150/2250, N152/1178, N170/1022, NCN310/1768/5970,... + další sklíčka do 0,75m.
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7206
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 57

Průzkum zájmu o případný prodej astrotechniky.

#11

Příspěvek od Artaban »

A propó .... nemá třeba někdo zájem o optiku na 310 Cassegrain (Dall-Kirkham) , případně můj plně funkční kombinovaný reflektor 310 (Newton-Cassegrain-Nasmyth) ? Po pravdě, tato astrotechnika, včetně Artabanova světelného refraktoru je v reálu na 99% bohužel neprodejná, kupec se nenajde.
Možná se kupec nenajde hned. Tohle chce čas a právě tohle vlákno by mohlo pomoci.
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Průzkum zájmu o případný prodej astrotechniky.

#12

Příspěvek od Cztwerec »

Ahoj, myslím, že bazar je dostatečná zásobárna projektů co a jak prodat a koupit viz. já (bohužel) jsem věčně nespokojený... myslím, že kdo hledá najde. Nezřídka se mi stalo, že se mi ozval zájemce na inzerát, který byl dávno passé a byl 5 stránek dozadu, ale dotyčný prostě hledal a našel. Zajímalo by mě teda jak by to funfgovalo s příkladem případného prodeje.

Tady bych napsal, že chci něco za půl roku prodat, někdo by se ozval, že má potencionální zájem to koupit, pak někdo druhý... Po půl roce bych napsal dotyčnému jestli to teda koupí a on mi řekne že ne, že si to rozmyslel a ten druhý že nechtěl čekat a koupil si nakonec něco jiného. Smlouvou, nebo zálohou nikoho otravovat fakt nebudu. Nehledě na to, že si daný kupující bude chtít vybavení vyzkoušet. Takže pak mi nic nezbyde než že vložím inzerát do bazaru a jsem zase na začátku, bazarová sekce 2 bude to tam chrápat dokud to člověk neshodí na 1/3 ceny, nebo se nenajde blázen do něčeho co je naoko neprodejné.

Omlouvám se za tlachání, ale tohle tlachání prostě je... Nejvíce se mi líbí jeden člen AF který se s ničím nepatlá prostě do bazaru hodí vybavení na prodej, nahodí ceny a jako poslední věta je: "je to takový malý průzkum trhu, výhledově 2 - 3 měsíce to plánuji prodat, pokud ne klidně si to zatím nechám". Prostě nezájem o dané vybavení nijak neobejdeme, přeci jen trh není úplně přesycen, ale každej nějakou tu schopnou rouru už má... Jinak plně souhlasím s Homerem, protože to je pak jediný smysl který by to mohlo mít. Ale je to podobné jako s tím, že napíšete k inzerátu cenu nabídněte, dohodneme se. Většinou, opravdu většinou se pak ze strany kupujícího jedná o vyloženě nekorektní nabídku... Viz můj ukončený prodej ED 120 nabídka 12 000 Kč, nebo EOS 600D za 4500 Kč. Aspoň jsem věděl že si to nechám...

Je to můj názor, každopádně to nemyslím na nikoho osobně. Ikdyž třeba se někdo ozve  ;)
Lectorem iustus...
Odpovědět