AUKCE

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 856
Registrován: 29. 03. 2003, 02:54
Bydliště: Praha
Věk: 59

AUKCE

#1

Příspěvek od Janek »

SKYMASTER mi to vzal z klávesnice - nevím jak je forum konstruované, ale na polovinu věcí v PRODÁM by se hodila skutečně více AUKCE s postupným přihazováním např. jako je www.aukro.cz i s obrázky, vyhrazenou cenou (ta se nezobrazuje), časovým limitem a dalšími vymoženostmi aukce. To zde asi nelze "doprogramovat"?
Refraktor Baader 95/580mm CaF2, LZOS 180/1260mm, Celestron C-9.25/C-14 Hyperstar, 10Micron AZ-2000, Dobson LZOS 457/2025mm a spousta železářství.
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

AUKCE

#2

Příspěvek od SKYMASTER »

To asi nepujde nic mene aukce je jedna z veci kdy prodavajici ma temer jistotu ze proda za cenu, ktera se skutecne blizi trzni. Pro kazdeho je trzni hodnota jina.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

AUKCE

#3

Příspěvek od Myzer »

Kazda aukcia by mala mat nejake svoje pravidla uz dopredu urcene predavajucim, to co vytvoril Skymaster mi pripada skor ako komedia.

Najpodstatnejsie je, ze nikde som sa nedozvedel dokedy aukcia vlastne trva, to znamena ak ponuknem smiesnych 100,- nikde nemam zarucene, ze ta vec bude moja ak ma nikto neprevysi a mozem na nu cakat aj 10 rokov. Z toho vyplyva, ze posledna najvyssia poziadavka v ramci casoveho limitu by mala byt pre obe strany zavazna.
Takisto by bolo vhodne stanovit maximum poziadaviek kupujuceho, aby sme sa o 10,- neprevysovali do nekonecna. Sposob stanovenia ceny - napr. minimalnej a maximalnej ma tiez svoj vyznam, atd. Inak je to iba taka hra o nicom a nikdy neprijde k operacii.

Ale je to kazdeho vec, ked to ma prebiehat tak, nech je tak. Prajem uspesny predaj.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11599
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

AUKCE

#4

Příspěvek od Psion »

Myzer napsal: Kazda aukcia by mala mat nejake svoje pravidla uz dopredu urcene predavajucim, to co vytvoril Skymaster mi pripada skor ako komedia.

Najpodstatnejsie je, ze nikde som sa nedozvedel dokedy aukcia vlastne trva, to znamena ak ponuknem smiesnych 100,- nikde nemam zarucene, ze ta vec bude moja ak ma nikto neprevysi a mozem na nu cakat aj 10 rokov. Z toho vyplyva, ze posledna najvyssia poziadavka v ramci casoveho limitu by mala byt pre obe strany zavazna.
Takisto by bolo vhodne stanovit maximum poziadaviek kupujuceho, aby sme sa o 10,- neprevysovali do nekonecna. Sposob stanovenia ceny - napr. minimalnej a maximalnej ma tiez svoj vyznam, atd. Inak je to iba taka hra o nicom a nikdy neprijde k operacii.

Ale je to kazdeho vec, ked to ma prebiehat tak, nech je tak. Prajem uspesny predaj.
Příště bude asi rozumější to šoupnout na www.aukce.cz (nebo něco podobného) a sem dát jenom odkaz. Netušil jsem, že bude zájem o něco, co je dávnou "out". Já to chci jenom k Proximusu aby tam byla kompletní řada okulárů a pozorovat přes to budu jenom vyjímečně :-)
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

AUKCE

#5

Příspěvek od Myzer »

Psion napsal:

Příště bude asi rozumější to šoupnout na www.aukce.cz  (nebo něco podobného) a sem dát jenom odkaz. Netušil jsem, že bude zájem o něco, co je dávnou "out". Já to chci jenom k Proximusu aby tam byla kompletní řada okulárů a pozorovat přes to budu jenom vyjímečně :-)
Netrvrdim, ze sa jedna o obchod s drahymi kovmi a musime respektovat medzinarodne standardy EU. Ale musis uznat, ze keby to malo stanovenych aspon tych par pravidiel, vyzeralo by to inak a mohlo by to efektivne prebiehat i tu.

Hlavne som zvedavy, kedy sa dozvieme ten casovy limit "aukcie", ktory je zatial prisne utajovany, az mi to pripomina praktiky jedneho podnikatela. :)
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

AUKCE

#6

Příspěvek od Pavuk_ »

Navrhujem zrusit kolonku pocet pridanych prispevkov, hviezdicky aj status uzivatela, lebo ked akcia skonci vsetci budu God
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

AUKCE

#7

Příspěvek od SKYMASTER »

Myzer napsal: Kazda aukcia by mala mat nejake svoje pravidla uz dopredu urcene predavajucim, to co vytvoril Skymaster mi pripada skor ako komedia.

Najpodstatnejsie je, ze nikde som sa nedozvedel dokedy aukcia vlastne trva, to znamena ak ponuknem smiesnych 100,- nikde nemam zarucene, ze ta vec bude moja ak ma nikto neprevysi a mozem na nu cakat aj 10 rokov. Z toho vyplyva, ze posledna najvyssia poziadavka v ramci casoveho limitu by mala byt pre obe strany zavazna.
Takisto by bolo vhodne stanovit maximum poziadaviek kupujuceho, aby sme sa o 10,- neprevysovali do nekonecna. Sposob stanovenia ceny - napr. minimalnej a maximalnej ma tiez svoj vyznam, atd. Inak je to iba taka hra o nicom a nikdy neprijde k operacii.

Ale je to kazdeho vec, ked to ma prebiehat tak, nech je tak. Prajem uspesny predaj.
Samozrejme ze se mohou najit lide, kteri budou delat z lidi blbce. To je kazdeho vec. Kazdy si casem overi, kdo je ten a kdo je onen. Minimalni cena je snad stanovena jako vyvolavaci a maximalni neni. Termin se tu nestanovuje, protoze nikdo nevi, zda to cte kazdy den a jak rychle se zde reaguje. Nektere prispevky jsou bez odezvy i tydny. Pokud tam das, ze aukce konci za tyden, nemusi byt prispevek zadny. Takze jsem to resil jak jsem to resil a brzy prvni dostanou to co nabizim
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

AUKCE

#8

Příspěvek od SKYMASTER »

Myzer napsal:

Netrvrdim, ze sa jedna o obchod s drahymi kovmi a musime respektovat medzinarodne standardy EU. Ale musis uznat, ze keby to malo stanovenych aspon tych par pravidiel, vyzeralo by to inak a mohlo by to efektivne prebiehat i tu.

Hlavne som zvedavy, kedy sa dozvieme ten casovy limit "aukcie", ktory je zatial prisne utajovany, az mi to pripomina praktiky jedneho podnikatela. :)

Myslim, ze zbytecne hledas problemy kde nejsou a stejne tak i jini. Ti co chteji okulary se vyjadruji a brzy je dostanou.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

AUKCE

#9

Příspěvek od SKYMASTER »

Pavuk_ napsal: Navrhujem zrusit kolonku pocet pridanych prispevkov, hviezdicky aj status uzivatela, lebo ked akcia skonci vsetci budu God
Prave tyto prispevky jsou velice hodnotne.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

AUKCE

#10

Příspěvek od Myzer »

SKYMASTER napsal:

Myslim, ze zbytecne hledas problemy kde nejsou a stejne tak i jini. Ti co chteji okulary se vyjadruji a brzy je dostanou.

Nehladam problemy nikde, ale ked s niecim obchodujem, chcem vediet podmienky dopredu a nie az po kupe. Vidim, ze casovy limit je uz vyrieseny, takze z tohto pohladu je to v poriadku. A naco sa stanovuju tie ostatne veci? - to si asi domysli kazdy.

Minimalna cena - zabranuje trapnemu prevysovaniu v nizkej hodnote a nezdrzuje celu aukciu, pretoze cena sa aj tak stanovi nasledne vyssie.

Maximalna cena - zabranuje stanoveniu poziadavky s nerealnou hodnotou.

Maximalny pocet poziadaviek kupujucich - zabranuje, aby sa aukcia nezdrziavala tym, ze kazdy prihadzuje po 10,-
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

AUKCE

#11

Příspěvek od MMys »

Pred ukoncenim AUKCE se ukazala dalsi vlastnost fora, nelze od stejneho uzivatele v kratkem casovem limitu odeslat vice prispevku, nachystal jsem si asi 30sec. pred pulnoci ctyri okna s nabidkami (tri z toho bych vyhral ) a odeslal je. Nicmene se po delsi dobe misto prispevku ukazala okenka s hlasenim ze jsem to odeslal moc rychle za sebou, a prispevky se nepridaly.

Tomu se rika podpasovka :'( :)

No nic, tak mam aspon 20-ku a redukci. ;)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Tomkk
Příspěvky: 357
Registrován: 11. 11. 2003, 18:14

AUKCE

#12

Příspěvek od Tomkk »

Pokud je o to takový zájem, tak už by ta funkce aukce skutečně měla vzniknout. Jsem zvyklý číst fórum vyhledáváním posledních příspěvků a teď a teď mi z toho vyleze jen seznam čísel. :-/ Přitom sekci bazar nechci ve vyhledávači odškrknout.
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

AUKCE

#13

Příspěvek od SKYMASTER »

MMys napsal: Pred ukoncenim AUKCE se ukazala dalsi vlastnost fora, nelze od stejneho uzivatele v kratkem casovem limitu odeslat vice prispevku, nachystal jsem si asi 30sec. pred pulnoci ctyri okna s nabidkami (tri z toho bych vyhral )  a odeslal je. Nicmene se po delsi dobe misto  prispevku ukazala okenka s hlasenim ze jsem to odeslal moc rychle za sebou, a prispevky se nepridaly.

Tomu se rika podpasovka  :'(  :)  :)

No nic, tak mam aspon 20-ku a redukci.  ;)
:-) Jo Martine, cekal jsi na konec a ukazalo se ze to neni nejlepsi :-)
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

AUKCE

#14

Příspěvek od MilAN »

Doufám, že aukce  skončíly. Prodávat  8  součástek, které si cením celkem na 80 Kč a zaplevelit tím fórum 93 příspěvky mi připadá jako přerod seriózního tisku v bulvár. Sice čtenější....
Z původních diskusí se stává tlachání.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

AUKCE

#15

Příspěvek od SKYMASTER »

Tomkk napsal: Pokud je o to takový zájem, tak už by ta funkce aukce skutečně měla vzniknout. Jsem zvyklý číst fórum vyhledáváním posledních příspěvků a teď a teď mi z toho vyleze jen seznam čísel.  :-/ Přitom sekci bazar nechci ve vyhledávači odškrknout.¨

Zkus použít Ukázat nové, mne se to osvědčilo nejlépe.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Odpovědět