Expozície

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
TOMINKO

Expozície

#1

Příspěvek od TOMINKO »

Vie niekto ako mám exponovať rôzne objekty s fotoaparátom FLEXARET.Myslím tým, že by som fotografoval bez ďalekohladu, iba cez fotoaparát.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Expozície

#2

Příspěvek od MMys »

Tak na tohle Ti asi těžko někdo odpoví. Jaké objekty, na jaký film, co má být výsledkem fotografie ?

Dokud nenapíšeš víc o záměrech, nic se bohužel asi nedozvíš.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Expozície

#3

Příspěvek od MaG »

Lukáš - Luky - zkoušel fotit něčím Flexaretu podobným. Po shlédnutí výsledků jsem mu doporučil aspoň Zenit a byl náramně spokojený, přestože Zenit není žádná výhra. Tudíž pokud začít, tak dnes asi jedině s kinofilm. zrcadovkou typu Praktica apod.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
HonzaS
Příspěvky: 536
Registrován: 08. 11. 2004, 04:46
Bydliště: Druzcov

Expozície

#4

Příspěvek od HonzaS »

Flexaret model III jsem jeste asi pred 2 lety mel, posleze jsem jej vyhodil, nebot mel poruchu na casovaci expozice. Nicmene jeho zakladni objektiv tusim, ze je to nejaka 80mm, f/3,5 (pokud se nepletu) kresli dost mekce. Je treba zaclonit tak na f/8, jinak fotky vypadaji jako z nejakeho 2Mpixeloveho digifotacku, co se rozliseni tyka. Dalsi vec je ne uplne presny zpusob zaostreni. Pokud zvladas vyvolavani filmu, pak by pro tebe nemel byt problem ani spravne urceni expozice. Zpocatku bych se snazil o expozicni braketing. U cernobileho negativniho materialu si muzes klidne dovolit kroky po 1EV. Kdyz budes fotit mesic v uplnku, tak mi vychazi u digitalu expozice 1/50s, f/10, ISO100, takze si muzes nekde koupit treba nejakou "200", nebo "400", dej tam clonu f/8 a pri ISO200 to zkus (na stativu) 1/50, 1/100, 1/200 a uvidis.

Pokud budes fotit skrze nejaky dalekohled, tak s tim ti nepomohu - zde budou expozice naprosto jine.

Jak psal MaG, pokud nemas vubec zadne skusenosti s formatem 6x6, porid si radeji kinofilm uz jen z duvodu ceny filmoveho materialu a moznosti nechat udelat film a fotky prakticky kdekoli i na pockani.

HonzaS
ED80, Dobson 16" a další bordel
Uživatelský avatar
gaszton
Příspěvky: 116
Registrován: 05. 02. 2005, 01:48

Expozície

#5

Příspěvek od gaszton »

s tou kvalitou objektivu myslim inak, pouzival som roky flexaret 6 a kvalita Belar 3,5/80 bolo velmi dobre (netvrdim ze vsetky boli rovnake) dali sa porovnavat s objektivmi tessar. ja som s tym fotil pointovane (rucne!) fotografie na ciernobiely film 2-20 minut a nemusel som clonit vobec. viem ze starsie verzie mali iny objektiv ktory nebol taky kvalitny ale s tym nemam skusenosti. v kazdom pripade mam nostalgicke spomienky na tenfotoaparat, mozno preto lebo to bol moj prvy.....
Odpovědět