Kvalitní sestava pro focení

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Kvalitní sestava pro focení

#16

Příspěvek od MilAN »

MMys napsal: I u nas je nekolik majitelu relativne drahych CCD kamer, kteri je maji jen pro zabavu, a snimky nic moc. Skoro všichni máme naše vybavení pro zábavu,ne ? Co je na tom špatného.
Jezdíš na běžkách?A nejezdíš jako Koukal?Je to špatně? A jsi lyžař?
Neberme svého koníčka tak vážně, je to koníček, ne věda ani práce.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11606
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Kvalitní sestava pro focení

#17

Příspěvek od Psion »

Já přesně vím jak to myslel Martin - tzv. sběratelé astrotechniky ;D
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Kvalitní sestava pro focení

#18

Příspěvek od MMys »

To Skymaster:
Tebe jsem na mysli teda vubec nemel Vim jak na tom jsi, s casem, s podminkami, co te zajima atd..

Myslel jsem to presne jak pise Psion, dotycny koupi kameru, dalekohled, a přesto, že s tou sestavou jdou delat pekne snimky, jemu se to nedari (nikoli z duvodu spatne kamery nebo nevhodneho dalekohledu) a tak koupi lepsi kameru, lepsi dalekohled... Je to vlastne neco podobneho, jako mit stale posledni model auta No nic, jsou to jeho penize, a muze mi to byt jedno.

To MilAN:
To je jasny, vubec jsem to nemyslel tak, ze nekdo ma kameru a udela s ni dva snimky do roka, nebo to dokonce jeste nerozchodil, to je ciste jeho vec, a protoze ho to bavi a koupil si to za sve, je vse vporadku. Ta narazka byla mirena pouze a jen tim smerem, ze spickove drahe vybaveni neni samo o sobe zarukou kvalitnich snimku, a ze je potreba neco vic... Nic vic ani nic min jsem tim nemyslel.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Kvalitní sestava pro focení

#19

Příspěvek od MP »

MMys napsal: Ta narazka byla mirena pouze a jen tim smerem, ze spickove drahe vybaveni neni samo o sobe zarukou kvalitnich snimku, a ze je potreba neco vic... Nic vic ani nic min jsem tim nemyslel.
Ano, prave o tom byly predchazejici prispevky ( kolik procent uspechu dela technika, kolik zkusenosti, cas, trpelivost, atmosfericke podminky ... ). A ja bych podotkl, ze ta technika nejen neni zarukou kvalitnich snimku, ale neni to ani to nejpodstatnejsi. Dulezite je nasbirat ty zkusenosti a to jde i s pomerne levnym vybavenim. A kdyz uz clovek ty zkusenosti ma, tak uz presne vi, co chce a muze si podle toho vybirat ( treba i drazsi ) techniku.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Kvalitní sestava pro focení

#20

Příspěvek od SKYMASTER »

MilAN napsal:
Skoro všichni máme naše vybavení pro zábavu,ne ? Co je na tom špatného.
Jezdíš na běžkách?A nejezdíš jako Koukal?Je to špatně? A jsi lyžař?
Neberme svého koníčka tak vážně, je to koníček, ne věda ani práce.

Ze zacatku to byl konicek, pak snaha o vedu a cim dale vice clovek prichazi na to, ze je to hrani si na vedu a zustava spousta pratel, hezka obloha, zajimava technika a to vse v tmave noci dela neco co pozna jen astronom a basnik
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Kvalitní sestava pro focení

#21

Příspěvek od SKYMASTER »

MMys napsal: To Skymaster:
Tebe jsem na mysli teda vubec nemel Vim jak na tom jsi, s casem, s podminkami, co te zajima atd..

Myslel jsem to presne jak pise Psion, dotycny koupi kameru, dalekohled, a přesto, že s tou sestavou jdou delat pekne snimky, jemu se to nedari (nikoli z duvodu spatne kamery nebo nevhodneho dalekohledu) a tak koupi lepsi kameru, lepsi dalekohled...    Je to vlastne neco podobneho, jako mit stale posledni model auta No nic, jsou to jeho penize, a muze mi to byt jedno.

To MilAN:
To je jasny, vubec jsem to nemyslel tak, ze nekdo ma kameru a udela s ni dva snimky do roka, nebo to dokonce jeste nerozchodil, to je ciste jeho vec, a protoze ho to bavi a koupil si to za sve, je vse vporadku. Ta narazka byla mirena pouze a jen tim smerem, ze spickove drahe vybaveni neni samo o sobe zarukou kvalitnich snimku, a ze je potreba neco vic... Nic vic ani nic min jsem tim nemyslel.  

:-) jen jsem si rypnul znas mne a jsem tomu rad, lepe se pak posuzuje jak kdo co mysli

ale ja bych rad, aby by to fungovalo a postupne k tomu smerujeme
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Odpovědět