časopisy Tajemství Vesmíru a Svět na dlani

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
JanS
Příspěvky: 122
Registrován: 02. 10. 2011, 07:15

časopisy Tajemství Vesmíru a Svět na dlani

#1

Příspěvek od JanS »

Rád bych upozornil na tyto dva skvělé časopisy,které se minulý rok úspěšně zavedly jako novinky a letos už je možnost si je výhodně předplatit.V zimním období či obecně při čekání na jasnou oblohu,mohou oba čekání zpříjemnit.
Svět na dlani (www.predplatne.cz , svet@predplatne.cz) 12 čísel,98 stran se zabývá vědou,přírodou a historií o astronomii cca 10-15 stran a
Tajemství vesmíru (predplatne@epublishing.cz) má 12 čísel,67 stran a zaobírá se hlavně kosmonautikou současnou i historickou,popisem sluneční soustavy i hlubokého vesmíru a nechybí základní popis noční oblohy s popisem poloh planet (jako v Astronomické ročence či Astropisu).
Svět na dlani lze na zkoušku objevit v běžných trafikách,ale mizí celkem rychle.A Tajemství vesmíru jsem kromě internetu nikde jinde nezahlédl.
Ikdyž nejde o knihu či program,věřím,že takový to časopis udělá radost také ;)
Uživatelský avatar
leviathan
Příspěvky: 127
Registrován: 19. 02. 2009, 05:34

časopisy Tajemství Vesmíru a Svět na dlani

#2

Příspěvek od leviathan »

Mohu potvrdit že Tajemství vesmíru mne velmi mile překvapil, složení redakce je velmi fundované a věřím že články jsou autentické.
Poprvé jsem si koupil minulý měsíc speciál kvůli snímkům z Hubbla a tento týden zkusil "čisté číslo" a uvažuji o jeho předplatném, které není ani nijak přemrštěné.
Newton, 203 mm/1 200 mm, Dobson
SKY RF ED-80 BLACK DIAMOND, AZ3
Okulary:10,25 Plossl, SKY PLANETARY 5mm, Hyperion 21mm, barlow/cel 2x Ultima, AstronomikUHC
GARRET GEMINI 12x60 LW
Odpovědět