sekce - snimky

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
stZ
Příspěvky: 360
Registrován: 30. 08. 2005, 05:45

sekce - snimky

#1

Příspěvek od stZ »

Mozna hloupej napad...

Nevim zda to vubec je mozne, ale nejde treba pridat pod fotku co nekdo vlozi, nejake pocitadlo libi - nelibi?

Spouste lidi se treba ta fotka libi, ale je lina odepsat treba ja..... a komentare v nekolika slovech, mas to pekny, akorat delaji vlakna neprehledna. Samozrejme komentare k technickemu provedeni atd. jsou na miste!

Martin
Uživatelský avatar
pavelseb
Příspěvky: 946
Registrován: 22. 11. 2009, 22:40
Bydliště: Senetářov
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

sekce - snimky

#2

Příspěvek od pavelseb »

No, tak to myslím neprojde, protože to neprošlo ani na astrofotky.cz, kde by to bylo ještě lepší.

Každopádně já bych byl taky pro :)
GSO 150/750, EQ6 Pro, SW 70-500 + QHY5L-II, Canon 450D, TS Comacorrector 0.95x, HR Planetary 7mm, SW 25mm, mod. pas. chlazená Logitech QC 4000
Uživatelský avatar
Edu
Příspěvky: 385
Registrován: 13. 03. 2010, 18:55

sekce - snimky

#3

Příspěvek od Edu »

Každopádně já bych byl taky pro
Já taky !
Hajs
Příspěvky: 453
Registrován: 16. 10. 2005, 23:31

sekce - snimky

#4

Příspěvek od Hajs »

No podle mne to k ničemu nepomůže, k čemu mi bude to že 10ti lidem se fotka libi a 5ti ne, když budou líní napsat duvod? pokud nechdo chce sbírat palce tak fotku může vystavit na FB...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5633
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

sekce - snimky

#5

Příspěvek od Konihlav »

neprošlo ani na astrofotky.cz
viz muj komentar:
http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 4811/15#20

P.S.: stale o tom uvazuji, jenze problem je, ze nemam cas v podstate jsem se ted za poslednich 70 dnu se astronomii venoval celkem 3x (a to v ramci minuleho tydne) a nevypada to na brzkou zmenu ackoli dodelavek na web mam v hlave (napadu) milion.

Hajs: FB share & like ikonku jsem taky uvazoval...

ten pripadnej prst dolu by slouzil k zjisteni bordelu, ktery tam nema co delat a tedy byl by urcen k smazani v ramci udrzby poradku... to souvisi s dalsi featurou, kterou tam chci dodelat a musi prijit oboji zaroven, aby to melo smysl/efekt.
Uživatelský avatar
Edu
Příspěvky: 385
Registrován: 13. 03. 2010, 18:55

sekce - snimky

#6

Příspěvek od Edu »

ten pripadnej prst dolu by slouzil k zjisteni bordelu, ktery tam nema co delat a tedy byl by urcen k smazani v ramci udrzby poradku... to souvisi s dalsi featurou, kterou tam chci dodelat a musi prijit oboji zaroven, aby to melo smysl/efekt.
Tak s tímto naprosto souhlasím !

Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

sekce - snimky

#7

Příspěvek od FunTomas »

No podle mne to k ničemu nepomůže, ... když budou líní napsat duvod? ...Toto presne vystihuje aktuálnu situáciu na AF. Väčšinou sa tu diskutuje siahodlho o fotkách, ktoré ich autori mienili pravdepodobne ako recesistickú provokáciu. Úplne farebne uletené, nezaostrené, prípadne fotomontáže. Mnoho celkom vydarených fotiek ostane nepovšimnutých a neokomentovaných. Ich autori potom nemajú ako získať podnety na prípadné zlepšenie. Na AF je však možné pridávať len textové hodnotenie, prípadne popisy.

Ak niekomu chýbajú hodnotiace prvky (hviezdičky, palce, zdielanie na soc. sieťach...) prípadne komentáre k fotkám, tak môže fotky vystavovať na nejakej galérii, kde sa k tomu cielene dokáže vyjadriť viac ľudí.

Galérie sú napríklad:
http://www.astrofotky.cz (Konihlav ale písal, že niektoré veci tam nie sú hoci ich plánuje doplniť)

http://aam.8mag.net (neviem o možnosti automatického zdieľania)

http://gala.astrofoto.sk
Pri tejto sa opakujem už niekoľký krát, no je to asi bezvýsledné. Táto galéria má všetky požadované vlastnosti už od svojho vzniku. Áno má aj zdielanie na soc. sieťach... (http://my.astrofoto.sk/files//716/afimg/img080.png). Priestor v nej ponúkame zadarmo, registrácia nie je ničím blokovaná. Som teda zvedavý, prečo drvivá väčšina miestnych astrofotografov neprispieva fotografiami sem? Sú nejaké problémy?? Uznávam, že sme predbehli dobu a požiadavky návštevníkov a autorov (častokrát vyslovené až neskôr tu na AF) sú v nej dávno obsiahnuté, no žeby miestna komunita bola až taká konzervatívna a neprijímala novinky? V súčasnej dobe pracujem na úprave vzhľadu a drobných technických vylepšeniach. Hádam to pomôže návštevnosti.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11651
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

sekce - snimky

#8

Příspěvek od Psion »

Patřím mezi ty, kteří do výše uvedených galerií nepřispívají a zatím jsem nenašel důvod, proč to dělat. Nepoužívám ani různé exibionistické sítě typu gesichtbuch apod. Mám svoji foto galerii a to mi stačí.
Uživatelský avatar
pavelseb
Příspěvky: 946
Registrován: 22. 11. 2009, 22:40
Bydliště: Senetářov
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

sekce - snimky

#9

Příspěvek od pavelseb »

Já si myslím, že nejlepší řešení je mít možnost jak vyjádřit míru líbivosti (líbí/nelíbí, 1-5, 1-10), tak mít možnost napsat komentář.

Ne každej je schopen napsat komentář ke zpracování/technice snímání apod., kterej by autora posunul dál. To umí a mohou jen někteří.

Na druhou stranu, každej posoudí jestli se obrázek líbí nebo ne. Navíc to může jít proti sobě. Viz zmíněné kontrovernzní snímky (montáže apod). Např technika špatná ve všech bodech, ale nakonec ta mazanina není tak špatná. Lup tam 5/10.

Navíc obě umožnit jen registrovaným. To zajistí jakous-takous kvalitu (z oboru) hodnocení/komentářů.

Prostě jak to má například gala.astrofoto.sk nebo astrexpo.pl.

Toť můj názor.

Edit: Za mě, PROSÍM, netahejte do toho facebook a podobné.
GSO 150/750, EQ6 Pro, SW 70-500 + QHY5L-II, Canon 450D, TS Comacorrector 0.95x, HR Planetary 7mm, SW 25mm, mod. pas. chlazená Logitech QC 4000
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

sekce - snimky

#10

Příspěvek od FunTomas »

Ospravedlňujem sa, že som zabudol na astroexpo.pl, ale nepodarilo sami tam zaregistrovať. Mal mi prísť potvrdzujúci email, no doteraz nemám nič ani v spame. Moje emaily na prevádzkovateľov sa mi vracajú ako nedoručiteľné (server ich odmieta). Z tohto dôvodu neviem zaujať objektívnejšie stanovisko.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
stZ
Příspěvky: 360
Registrován: 30. 08. 2005, 05:45

sekce - snimky

#11

Příspěvek od stZ »

pavelseb: ....Ne každej je schopen napsat komentář ke zpracování/technice sním.ání apod., kterej by autora posunul dál. To umí a mohou jen někteří......

Tak presne tohle jsem myslel.

Hajs:...No podle mne to k ničemu nepomůže, k čemu mi bude to že 10ti lidem se fotka libi a 5ti ne, když budou líní napsat duvod?....

Aspon budes mit radost, ze si ji nekdo prohlednul jelikoz xx lidi radsi klikne na ikonu, nez napise komentar. Treba i komentar napsat chce, ale nema tolik zkusenosti to ohodnotit. Kdyz dam fotku na net, tak nejak asi chci zjistit zda se libi nebo ne? Samozrejme okomentovani fotky s pripadnym komentarem a radou jak to treba vyresit lepe nebo jinak je lepsi, to je jasny.




Odpovědět