focení

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Victorius
Příspěvky: 60
Registrován: 25. 03. 2005, 02:41

focení

#1

Příspěvek od Victorius »

Prosím poraďte jak fotit s reflektorem a obycejnym digitalem olympus camedia 220, pokud to vubec jde nejak :-[ ::)
victorius[at]atlas[dot]cz
Victorius
Příspěvky: 60
Registrován: 25. 03. 2005, 02:41

focení

#2

Příspěvek od Victorius »

blba otazka ja vim ;D
victorius[at]atlas[dot]cz
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

focení

#3

Příspěvek od sussudio »

na tohle téma -jak fotit kompaktem- je tady spousta příspěvků, zkus se podívat... kompakt se nechá použít pouze afokálně. tzn. že nějakou vhodnou redukcí nebo držákem připevníš foťák za okulár. nevim jak je na tom tenhle olympus co se monžností týče, ale chtělo by to manuální nastavení času a zaostřit na nekonečno... počítej s tím, že fotit půjde měsíc a podle dalekohledu a nároků i planety. pár fotek kompaktem je i na mojí stránce, včetně ukázky možnosti propojení okuláru s tělem komp. apropo., lépe než mezi dalekohledy by tenhle dotaz pasoval mezi astrofotografickou techniku... hodně zdaru ;)
nedoporučuji obchodování s DUKem
Victorius
Příspěvky: 60
Registrován: 25. 03. 2005, 02:41

focení

#4

Příspěvek od Victorius »

na tohle téma -jak fotit kompaktem- je tady spousta příspěvků, zkus se podívat... kompakt se nechá použít pouze afokálně. tzn. že nějakou vhodnou redukcí nebo držákem připevníš foťák za okulár. nevim jak je na tom tenhle olympus co se monžností týče, ale chtělo by to manuální nastavení času a zaostřit na nekonečno... počítej s tím, že fotit půjde měsíc a podle dalekohledu a nároků i planety. pár fotek kompaktem je i na mojí stránce, včetně ukázky možnosti propojení okuláru s tělem komp. apropo., lépe než mezi dalekohledy by tenhle dotaz pasoval mezi astrofotografickou techniku... hodně zdaru Wink
olympus, co se moznosti tyce je na tom dost blede, dekuju moc, tak jse si s tim pohral, vyslůedek nic moc, ale aspon nejaky.

tohle je prvni fotka, vzal jsem nejaky komin


a pak jsem zkusil Slunce, mam blbe zaostreno nebo je fakt dneska tak ciste?
victorius[at]atlas[dot]cz
wolfy

focení

#5

Příspěvek od wolfy »

Nejspi to bude ostrenim nebo tam byly mraky prtoze ten obraz nevypada moc ostre ,na slunci skvrny sou viz http://sohowww.nascom.nasa.gov/data/rea ... mages.html
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

focení

#6

Příspěvek od sussudio »

chtělo by to pořádně a hlavně na pevno zosit.. nevim jak je to u tohohle olympu, ale nechá se koupit univerzální držák. v supra asi za 1300,- neházel bych flintu do žita, určitě to půjde líp... http://www.william-optics.com/accessory/uda.htm

ještě otázka, jaký jsi použil filtr, že to máš tak zelené?:)
nedoporučuji obchodování s DUKem
Uživatelský avatar
rackom
Příspěvky: 42
Registrován: 27. 02. 2005, 19:17

focení

#7

Příspěvek od rackom »

ještě otázka, jaký jsi použil filtr, že to máš tak zelené? :)
To by zaujimalo aj mna ... :D
Victorius
Příspěvky: 60
Registrován: 25. 03. 2005, 02:41

focení

#8

Příspěvek od Victorius »

chtělo by to pořádně a hlavně na pevno zosit.. nevim jak je to u tohohle olympu, ale nechá se koupit univerzální držák. v supra asi za 1300,- neházel bych flintu do žita, určitě to půjde líp... http://www.william-optics.com/accessory/uda.htm
Juuuuu, myslim ze o nem zacnu premyslet :D

ještě otázka, jaký jsi použil filtr, že to máš tak zelené?Smiley Svařečské sklo :-[ :-/ ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Zkousel jsem i promitat a jedna skvrnka se mi na papire dokonce objevila, ale fotky vypadaji jeste hure Asi zacnu premyslet i o te nemecke folii misto filtru. ::) Dalekohled jsem dneska oprasil po nekolika letech, kdyz jsem jeste chtel byt astronom, tak podle toho vypada i moje "vybaveni" ;D
victorius[at]atlas[dot]cz
Uživatelský avatar
Jan_Babovec
Příspěvky: 127
Registrován: 23. 06. 2004, 19:56

focení

#9

Příspěvek od Jan_Babovec »

he,he.Se mi podařilo nafotit inverzní film a nechal jsem si udělat zrovna aj všecky fotky.
Pak sem si pro ně přišel a z nich vylezlo že jedna fotka z diáku stojí 30kč,tak sem musel nasolit 1200kč. >:(
No nenaštvalo by vás to? ;D
Astronomií se zabývám 7let,rád pozoruji a poslouchám hudbu(hlavně metal)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

focení

#10

Příspěvek od MaG »

Jan_Babovec napsal: he,he.Se mi podařilo nafotit inverzní film a nechal jsem si udělat zrovna aj všecky fotky.
Pak sem si pro ně přišel a z nich vylezlo že jedna fotka z diáku stojí 30kč,tak sem musel nasolit 1200kč. >:(
No nenaštvalo by vás to? ;D
Slušný lab tě na to upozorní. Já bych jim to snad ani nedal (??)..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

focení

#11

Příspěvek od MMys »

Jan_Babovec napsal: he,he.Se mi podařilo nafotit inverzní film a nechal jsem si udělat zrovna aj všecky fotky.
Pak sem si pro ně přišel a z nich vylezlo že jedna fotka z diáku stojí 30kč,tak sem musel nasolit 1200kč. >:(
No nenaštvalo by vás to? ;D
Doufám, že na nich alespoň něco je

Jinak mi ale totálně uniká důvod toho, že jsi měl i papírpvé fotky. To jsi je snad musel vyloženě chtít ty, ne ? Normálně to totiž není obvyklé. Diapozitivy jsou přeci od toho, že je na nich vše vidět věrně (lupou, kukátkem, promítačkou skenerem...) Jak tě napadlo dělat z toho fotky ???
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět