PixInsight

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
alex
Příspěvky: 224
Registrován: 12. 05. 2005, 13:15
Bydliště: Nové Zámky
Věk: 65
Kontaktovat uživatele:

Re: PixInsight

#1606

Příspěvek od alex »

Ahoj!

Toto sa mi stalo tiež. Nakoniec som to nejako dal dokopy metódou pokusov a omylov :shock: Skúsim to zrekapitulovať:
- mám Windows 11 Home,
- Pixinsight 1.8.9.2 a bežia mi
- Script - Toolbox: GraXpert
- Processy: GradientCorrection, NoiseXterminator, BlurXTerminator aj StarNet2.
- nechcel som prejsť na platený StarXTerminator, lebo free StarNet2 mi úplne vyhovuje.
- prvýkrát som dopadol tiež ako Ty, s tým že som naposledy inštaloval asi StarNet2 - verziu 2.1.0, čo mi potom hneď odrovnal BlurXTerminatora.

Takže po pár neúspešných pokusoch som dostal všetko do použiteľnej podoby asi takto (dúfam, že si to pamätám správne :oops: )

1/ Nainštaloval znova celý Pixinsight 1.8.9.2, lebo BlurXTerminator a NoisXTerminator som nevedel preinštalovať - asi nemá Updgrade, Repear... aspoň teda som to nezistil - ak sa mýlim sorry, doplňte, možno to bude jednoduchšie obnoviť :?
2/ Spustil som aktualizácie v rámci PixInsight-u (keby si tam mal aj Starnet2 - odznač!!! Nie že Ti nainštaluje!!!)
3/ Potom všetko ostatné: NoiseXTerminator, BlurXTerminator, GraxPert... Zatiaľ by malo byť všetko funkčné 8-)

4/ Nakoniec som inštaloval Starnet2 ale s UPDATE. Malo by to stačiť, lebo si už raz mal inštaláciu, takže windows má zaregistrované všetky jeho knižnice. ALE: bude mu chýbať súbor weights.pbsys, čo zistíš, vypíše pri spustení Starnet2 v Pixi. Skopíruješ ho z inštalačného balíka Starnet2 priamo do priečinka Pixinsight\bin - a rozbehneš aj StarNet2 - dúfam.

Mne to stačilo asi takto. Ak máme zhodné verzie a inštalačné balíky... mohlo by to vyjsť. Tých pár hodín stojí za pokus.
Veľa zdaru!
alex
Celestron NW 254/1200 na EQ-6 PRO, Canon EOS 400Dm, http://ameleg.webzdarma.cz
jirka.P
Příspěvky: 520
Registrován: 01. 06. 2008, 01:26
Bydliště: Sulíkov
Věk: 51

Re: PixInsight

#1607

Příspěvek od jirka.P »

Ahoj Alexi
Díky za podrobné informace.Právě se tím prokousávám a už jsem taky na to přišel.Na vině je soubor tensorflow.dll který musí zůstat ve složce bin původní a nepřepisovat ho ze složky starnet2
Jak píšeš.jestli už ve win jednou starnet2 byl,stačí jen nakopírovat soubor StarNet2-pxm.dll z update.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11606
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: PixInsight

#1608

Příspěvek od Psion »

Zkoušel jsem novou funkcionalitu GradientCorrection, ale oproti GraXpert je to zrovna u velkých gradientů slabota.

Původní Tiff: https://1drv.ms/i/s!AolEMkyTs-rXgaVDLby ... Q?e=EHwrVg
Přílohy
Snímek obrazovky 2024-04-18 v 23.35.56.jpg
Snímek obrazovky 2024-04-18 v 23.35.56.jpg (252.42 KiB) Zobrazeno 338 x
Uživatelský avatar
DaveOne
Příspěvky: 2113
Registrován: 17. 10. 2018, 14:11
Bydliště: Uherske Hradiště
Věk: 47

Re: PixInsight

#1609

Příspěvek od DaveOne »

Celkem pěkná oblast kolem té M38 :) Cvičně jsem to zkusil z toho TIFu zpracovat...když se použije ten GraXpert tak z toho vyleze vcelku solidní výsledek...
Přílohy
M38_area_2_Af.jpg
M38_area_2_Af.jpg (2.93 MiB) Zobrazeno 247 x
Newton 200/600, NEXUS kk,TS APO Triplet 90/600, Riccardi 0.75x red., SW Evoguide 50ED, Starizona EvoFF, SW EQ6-R Pro,ASI 2600mm, ASI 290mm, ASI 678MC, ZWO EFW, 36mm filtry Astronomik R/G/B,CLS CCD,Ha,OIII,SII 6nm https://www.astrobin.com/users/Daveone/
Odpovědět