Bazar - nefunkční sekce Komentáře

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
pavelseb
Příspěvky: 946
Registrován: 22. 11. 2009, 22:40
Bydliště: Senetářov
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#16

Příspěvek od pavelseb »

Nevím,
myslím že ohodnocení koupě/prodeje je prospěšné a soukromými zprávami je to jaksi passé, protože to hodnocení píšu právě proto, aby ostatní viděli zda je prodejce/kupující seriozní člověk.

A seřazení podle jmen je podle mě také přínosnější než stávající stav. Nikoho to nekádruje ani neškatulkuje, pouze se to zpřehlední příspěvky které jsou již stejně vloženy.

daghtus :ano,přesně takhle jsem to myslel,žádná třetí strana k tomu není sebeméně potřeba,nic víc,nic míň.
Ale to hodnocení je právě pro třetí stranu. Hodnocení není pro mě, já vím, jak to probíhalo. A v inzerátu je to nejnepřehlednější možnost.

Souhlasím s MaGem ve všech bodech. [smiley=thumbsup.gif]
GSO 150/750, EQ6 Pro, SW 70-500 + QHY5L-II, Canon 450D, TS Comacorrector 0.95x, HR Planetary 7mm, SW 25mm, mod. pas. chlazená Logitech QC 4000
Uživatelský avatar
mitovka
Příspěvky: 2106
Registrován: 17. 12. 2007, 06:38

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#17

Příspěvek od mitovka »

Takisto s MaGom môžem len súhlasiť. Keď som asi pred týždňom písal svoj prvý komentár k obchodu (asi prvý) tak ma prvé napadlo, že by som mal vlákno pomenovať podĺa mena predávajúceho. Keď som však videl aký je trend, dal som do názvu kupovanú položku (ale aj to meno predávajúceho lebo je to logické).

A má to predsa zmysel. Jasné že sa môže stať že niekto napíše na niekoho negatívne hodnotenie a pritom iný by za rovnaký prístup písal pozitívne. Ale ak vidím že niekto má z 10 komentárov polovicu negatívnych, tak by som sa takému predávajúcemu radšej vyhol. Keďže intenzívne sledujem AF asi posledné 3 roky, už som si svoj obraz o niektorých predávajúcich (hlavne tých ktorí predávajú dosť veľa) spravil. Ale byť tu prvý mesiac dva.... By som naletel hocikomu.

A áno, aj ja by som bral možnosť aby sa mi niektoré vlákna/sekcie/užívatelia nezobrazovali. Niektoré debaty ma vonkoncom nezaujímajú. Dá sa to?

mitovka
mitovka
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#18

Příspěvek od MilAN »

Taková obyčejná statistika :
- sekce prodej - celkem 140 stránek inzerátů
- sekce koupě - celkem 70 stránek inzerátů
- sekce komentáře - celkem 5 stránek reakcí

=> vypovídací hodnota, využívání .. potřebnost se blíží 0

kolik je těch negativních reakcí , které by měly varovat a které by tedy měly mít pro někoho smysl a dávaly tedy smysl i sekci ?, ( nevím ,nepočítal jsem) ; snad 5 ? oproti 2000 inzerátům
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Regulus
Příspěvky: 3300
Registrován: 25. 12. 2006, 23:09

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#19

Příspěvek od Regulus »

Co chci? Zachovat současný systém ale přehlednější. Místo "ATC E 8mm" nebo "Bresser" by mi vyhovovalo téma "Vabra", "MaG" a uvnitř bych k příslušnému nicku měl, že někdo děkuje za dobrý obchod s okulárem 8 mm bebo dalekohledem bresser.  
Pod to bych se podepsal, ty názvy naprosto marní hlavní cíl Komentářů: potenciálně "orizikovat"/doporučit kupujícího/prodávajícího...
Jsem pro zachování Komentářů s Magovým návrhem. Kdo po provedeném obchodu přispívat nechce - nemusí. Kdo získat reference pro svoje budoucí obchodování s dotyčným nechce - nemusí. Nám ostatním se to může hodit...
SW Dobson 254/1200 Flex; Baader ED 66/400; TS-Optics ED 60/360, Luntík LS35T Deluxe; Sony A6400, Canon EOS 700D
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#20

Příspěvek od MaG »

Jiné ambice jsem si ani nedával. Milan zastupuje nejvíce skupinu, která brojí celkově proti tomu a jejich názoru rozumím. Ale je tu dost lidí, kterým ta sekce vadit nebude a prostě ji využijí dle svého uvážení. Pokud tu ta sekce existuje několik let, pak by aspoň měla vypadat k světu, jinak tu je opravdu zbytečně. V současné podobě je špatně využitelná.
A pokud už tu je, proč v ní je bordel? Kdo se v tom má vyznat, když se témata jmenují, jak se jmenují. Šlo mi jen o přejmenování. Stále čekám do začátku července a pak se toho případně ujmu.

Milane ta statistika je úplně k ničemu. Pokud není povinné hodnotit, pak logicky jen málokdo opravdu si najde čas a slovně zhodnotí obchod s někým jiným. Možná by stálo za to si uvědomit, že slovní hodnocení od jednoho člověka vysoce převažuje jakékoli jiné hodnocení, protože když si někdo ten čas našel, měl asi důvod a tvoje statistika to nevědomky dokazuje ..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#21

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

MaG: to že proti tomu protestuje vokální minorita přece neznamená, že bys to neměl udelat. Já když jsem tehdy komentáře navrhoval, tak jsem si to tak právě představoval, jaks to ty říkal, pak jsem tu měsíc nebyl a když jsme se vrátil, tak běžela sekce v současný podobě. Ale i tak mi přijde užitečná, protože je mnohem kratší, než Bazar, a tak v ní lze i přes mírnou nepřehlednost, něco najít.

Kdokoliv řiká, že stačí současná sekce Bazar, nemá přehled o tom, kolik je v ní inzerátů. Tam něco najít, to nemůžete po někom chtít. A pokud hodnocení bude v každym 20. tématu, tak ho prostě neuvidí nikdo.

Ale předlat Komentáře do systému "po lidech" bude dost fuška - no, pokud se do toho chceš pustit, tak ti fandim!

Já považuju možnost vyjádřít se k prodeji za zásadní vlastnost každého systému, který se snaží zprostředkovávat obchody mezi lidmi. Pokud tu někdo veřejně řiká, že by to nemělo být, tak mi nezbývá než pochybovat nad jeho úmysly.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#22

Příspěvek od MaG »

O můj čas nejde, pokud to bude přínos pro přehlednost. To je to co mně vadilo a nenechám to tak. Pokud jde o poslední příspěvky, myslím, že jsem to nezakládal abychom se tu o něčem hádali v osobní rovině. Každá strana předložila své argumenty, jejichž výsledkem zdá se nebude ani zrušení sekce, ani její setrvání v současném stavu. Podle mně je čas na určitou změnu a pak se uvidí.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Sajri
Příspěvky: 524
Registrován: 05. 04. 2002, 19:28
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#23

Příspěvek od Sajri »



Aby měla taková statistika nějakou vypovídající hodnotu, musel bys porovnávat počty komentářů s počty skutečně proběhnuvších obchodů, a ne jen s podanými inzeráty.
Uživatelský avatar
Edmund Squirrel
Příspěvky: 161
Registrován: 29. 04. 2009, 09:44

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#24

Příspěvek od Edmund Squirrel »

Rád bych hlasoval v anketě, ale možnosti hlasování neodpovídají mému názoru.

Plně podporuji MaG-ův nápad, tedy PONECHAT sekci a nadále vést v podobě komentářů ve vláknech nicků, nikoli jednotlivého zboží.
Edmund Squirrel
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#25

Příspěvek od Habl »

Každá statistika kulhá, někdy více a někdy méně...
Mám své již poznatky co je prodejné a co neprodejné a vzhledem k věku spíše prodávám než kupuji. Procento úspěšnosti přes AF mám u prodeje 87% a u koupě 12%... Rozhodně jednotlivé součásti se prodávají lépe přes AF...

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
Tramvajak
Příspěvky: 169
Registrován: 22. 06. 2009, 11:35

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#26

Příspěvek od Tramvajak »

Dobry den,

prominte mi to, ale mam pocit ze resime zbytecnost. Je nekdo kdo se v tech komentarich nevyzna? Mohu-li za sebe, tak je povazuji za prinosne a dostatecne prehledne. Hlasoval jsem pro zachovani. T.
Uživatelský avatar
Edmund Squirrel
Příspěvky: 161
Registrován: 29. 04. 2009, 09:44

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#27

Příspěvek od Edmund Squirrel »

Re Tramvajak: Vím, že se jedná o řečnickou otázku, ale přesto odpovím: "Já se v tom nevyznám".
Edmund Squirrel
Uživatelský avatar
Tramvajak
Příspěvky: 169
Registrován: 22. 06. 2009, 11:35

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#28

Příspěvek od Tramvajak »

To Edmund: V tom pripade to zrejme vyzaduje nejakou zmenu. T.
Uživatelský avatar
Oldřich Řeháček
Příspěvky: 420
Registrován: 26. 03. 2015, 21:13
Bydliště: Opava

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#29

Příspěvek od Oldřich Řeháček »

Pánové, já jsem hlasoval pro. Je to určitě užitečnější téma než ty tři poslední v seznamu na hlavní stránce. Tady opravdu nechápu, proč se na AF ještě drží.

Olda
Uživatelský avatar
Regulus
Příspěvky: 3300
Registrován: 25. 12. 2006, 23:09

Bazar - nefunkční sekce Komentáře

#30

Příspěvek od Regulus »

MaGu, pomohlo by, kdyby ti všichni, co tu o to ví a budou ochotni, poslali komentáře ke své osobě, nebo to uděláš "po svém"? :)
SW Dobson 254/1200 Flex; Baader ED 66/400; TS-Optics ED 60/360, Luntík LS35T Deluxe; Sony A6400, Canon EOS 700D
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
Odpovědět