Dalekohled do kapsy

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2744
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

Dalekohled do kapsy

#46

Příspěvek od SIRIUS_758 »

Amíci to na CN vychvalujou, co si pamatuju, tak i radí drobné úpravy - co vyčernit a tak..

http://www.cloudynights.com/ubbthreads/ ... art/1/vc/1

... nebo zde :

http://www.holgermerlitz.de/opera2.3x40.html
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2744
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

Dalekohled do kapsy

#47

Příspěvek od SIRIUS_758 »

Taky si myslím, že kdysi to určitě dělali rusové...Je dost možné, že Japonci to od nich "odkoukali". Asi před pěti lety jsem na toto kukátko narazil a mám pocit, že tehdá stálo asi polovic, tedy 100 USD.
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Dalekohled do kapsy

#48

Příspěvek od LaBa »

Jo hele, v Lídlu bude od 6. červana v nabídce triedřík 12x32 za 299 Kč, tak se tam koukni. Za tři kila se dá kdyžtak zahodit vždycky  :)V Lidli je znovu tento triedrik v ponuke. Tiez za 299kc. Prave som ho kupil. Prvy dojem je velmi priaznivy, dobre sa drzi v ruke. Obraz sa da v pohode udrzat v ruke (ale uz to je na hrane, obraz sa jemne chveje ). Urcite ho testnem aj na oblohe, ale tu si vzhladom na svetelnost nerobim iluzie :)

Ale mozno ta mala blska (fakt je to dalekohlad do vrecka) prekvapi.

[media]http://www.youtube.com/watch?v=LKJ6j7ZwZ6g[/media]
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5410
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Dalekohled do kapsy

#49

Příspěvek od vla »

Podíval jsem se do něj při minulé akci a větší šunt se opravdu těžko najde. Ale zdá se, že někomu i tak vyhovuje.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Dalekohled do kapsy

#50

Příspěvek od LaBa »

Podíval jsem se do něj při minulé akci a větší šunt se opravdu těžko najde. Ale zdá se, že někomu i tak vyhovuje.  Vzhladom k cene (a pouzitej optike) netreba cakat zazraky. Ja som si to kupil prednostne na turistiku (obetujem opticke vlastnosti v prospech nositelnosti) a na oblohu sa necham prekvapit.
Priznam sa, cakal som pri pohlade do neho sialene chromaticke aberacie, nerovnomerne svetle pole atd.
Aberacia je tam ale malo vyrazna. Na velmi blizke vzdialenosti (skusil som ho v obyvacke zaostrit na zaluzie; zaostril) sa velmi silno prejavuje sudkovite skreslenie. Som to narychlo cvakol mobilom (stmavnutie okraja je sposobene nekvalitnou optikou na mobile a zlym prilozenim mobilu za okular )
https://www.dropbox.com/s/gdsopk1av2uei ... 3.jpg?dl=0
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2876
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Dalekohled do kapsy

#51

Příspěvek od Homer »

Číňan se nad námi a nad tím, co všechno se nám dá prodat, musí za břicho popadat. Ovšem když přijedou jejich představitelé k nám, řeknou si o špičkové technologie a dostavbu Temelína. Vzorový příklad jak se dělá byznys s hlupákem. Kdy už si konečně začneme vážit sami sebe...
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 877
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Dalekohled do kapsy

#52

Příspěvek od Stanislavxyz »

Podíval jsem se do něj při minulé akci a větší šunt se opravdu těžko najde. Ale zdá se, že někomu i tak vyhovuje.  
Zmiňovaný dalekohled jsem mohl koupit za 100 Kč. Odmítl jsem. Naprosto souhlasím s vla- je to opravdu velmi špatný výrobek. O (ne)vhodnosti zvětšení 12x na turistiku se už vůbec nebavím.
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
kavka
Příspěvky: 1284
Registrován: 14. 11. 2005, 14:35
Bydliště: Rovensko pod Troskami
Věk: 69

Dalekohled do kapsy

#53

Příspěvek od kavka »

Jsou zde dvě velmi podobná vlákna: Dalekohled do kapsy a Nejmenší přibližovadla. Tím je způsobeno, že některý přístroj může být zmiňován v obou vláknech. Např. kukátko 2,3x40. Zde příspěvky 42 - 46.  Toto kukátko vlastním a nákupu nelituji.
Kafka
Refraktor 135/1602 s Chromacorem N, LUNT 35/400, Dobson SW 254/1200, Zeiss 63/840, SW ED 80/600, binar Zeiss 50/540, Somet binar 25x100, triedr Tento 20x60, triedr Zeiss Jenoptem 10x50w, kukátko Kasai WideBino 2,3x40.....
Uživatelský avatar
Martin Šustek
Příspěvky: 9
Registrován: 02. 11. 2015, 10:18

Dalekohled do kapsy

#54

Příspěvek od Martin Šustek »

Dá se to kukátko 2,3x40 ještě nějak rozumně sehnat? Nejpodobnější, co jsem našel je tohle http://www.edigital.cz/dalekohledy/prak ... 70037.html, a něco mi říká, že s tím bude jenom poloviční sranda..
Případně doporučte něco, klidně i monokulár, co nebude cítit v kapse na večerní procházce a půjde udržet v ruce.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Dalekohled do kapsy

#55

Příspěvek od MilAN »

Dá se to kukátko 2,3x40 ještě nějak rozumně sehnat?Co je to "rozumně sehnat " ? Normálně se prodává, třeba tady : http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... 18625.html
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Martin Šustek
Příspěvky: 9
Registrován: 02. 11. 2015, 10:18

Dalekohled do kapsy

#56

Příspěvek od Martin Šustek »

Díky, to jsem myslel. Nedokázal jsem to najít, viděl jsem to jenom na nějakých amerických a čínských stránkách.
A tu Praktica Opera někdo neznáte? Když vidím tu cenu, tak polovina srandy by nebyla až tak špatná.. Jde o to, jestli se s tím dá koukat na hvězdy nebo je to rozmazaná hračka, kterou ani nejde zaostřit.
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3424
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Dalekohled do kapsy

#57

Příspěvek od hamr »

No on bude asi velký rozdíl v zorném poli. Ti obchodníci nikde nepíšou kolik ta Praktica Opera zorné pole má. Jestli je to klasický galileův systém okulár rozptylka tak bude malinkaté. Kdežto u toho kukátka co vlastní Kavka je to 28st, což je skoro 500m/1000m a v tom je ta bomba pohledu :)(myslím tím na noční oblohu).....................

Já jsem si nedávno pro tyto účely (mít po ruce něco malého) pořídil tohle:
http://www.supra-dalekohledy.cz/monokul ... -7928.html
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Dalekohled do kapsy

#58

Příspěvek od Rekmarik »

a v tom je ta bomba pohledu
jestli můžu poradit, ono je to snad samozřejmost, ale v tomto případně bych silně doporučoval před případnou koupí osobně vyzkoušet ... ne pro každého to totiž bude ta "bomba" v pohledu ..

Myslím že ten Praktika dalekohled bude určitě Galileho typ, jak píše Hamr, mám něco podobného i když staršího doma ..

ten DALEKOHLED/KUO 2.3x40 DIVADELNÍ KUKÁTKO jsem zkoušel na MHV
(ve dne)
Uživatelský avatar
Martin Šustek
Příspěvky: 9
Registrován: 02. 11. 2015, 10:18

Dalekohled do kapsy

#59

Příspěvek od Martin Šustek »

Ten monokulár 6x30 vypadá taky dobře a za dobrý peníz. Má oproti té Praktice nějakou nevýhodu? Že je to mono mi nevadí.
Mám brýle do dálky (0.5D sph a 0.5D cyl), nebude s tím problém? Je lepší do toho koukat s brýlemi nebo se to dá o tu půldioptrii přeostřit?
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Dalekohled do kapsy

#60

Příspěvek od Rekmarik »

Ten monokulár 6x30 vypadá taky dobře a za dobrý peníz. Má oproti té Praktice nějakou nevýhodu? Že je to mono mi nevadí.
Mám brýle do dálky (0.5D sph a 0.5D cyl), nebude s tím problém? Je lepší do toho koukat s brýlemi nebo se to dá o tu půldioptrii přeostřit?
Ta praktika je obyčejné divadelní kukátko, na braní do přírody to není dělané, nemá to antireflexní vrstvy, nijak zvlášť dobře se přes to nekouká- malé zorné pole. Zvětšení 3x to je na zváženou - má to vůbec smysl ?
Pokud tak malé zvětšení asi bych chtěl mít velké zorné pole a kvalitní optiku jinak to postrádá smysl.
Pochybuji že by měl monokulár nějakou nevýhodu oproti tomuto divad. kukátku - no asi jen takovou že na fotkách z divadla nebude vypadat tak cool jako ten nablýskaný binoš :)

Sférickou odchylku si doostříš, ale astigmatizmus těžko, ale zase máš nízké hodnoty, takže by Ti to nemuselo vadit. Ten monokulár Celestron má výstupní pupilu 20mm to by mělo být vpohodě i přes brýle - vyzkoušeno to ale osobně nemám.
Odpovědět