NEAT

Pozorování Slunce, Měsíce, planet, planetek, komet, meteorických rojů, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
igi
Příspěvky: 222
Registrován: 01. 05. 2003, 00:10

NEAT

#271

Příspěvek od igi »

Skoda. Chcel som sa pochvalit snimkou, ktoru som fotil este v case navacsieho priblizenia NEAT Q4. Miesto - Pezinska Baba (na neupravenom snimku je pozadie svetlo modre az sede, na rozdiel od hnedo-cervenej, ked fotim z Marianky pri stupave). Pointoval som teleskopom Pluto S, na ktorom bol namontovany fotak (objektiv 210mm), montaz povodna, pohon RUCNE!!! A ono to vyslo, kometa je tam ako vysita, hviezdy bodove.
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

NEAT

#272

Příspěvek od T.o.m »

Nevěš hlavu - zkus nějaký webzdarma nebo sweb na seznam.cz, sice zadarmo seženeš jen pár mega, ale na pár fotek to stačí - já to zkusil na www.seznam.cz - sweb - tam se zaregistruješ, pošleš jednu SMSku za 3Kč na nějaý číslo, a máš 1Mb místa. ;)
Tom :hi:
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

NEAT

#273

Příspěvek od Myzer »

Opis je sice pekny, ale chcelo by to vidiet. :o

Ved zaregistruj sa napriklad na www.szm.sk, ziskas tam 20MB volneho miesta zdarma a mozes kopirovat obrazky, kolko chces. :D

Je to zalezitost 5 min.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

NEAT

#274

Příspěvek od Myzer »

T.o.m napsal: Nevěš hlavu - zkus nějaký webzdarma nebo sweb na seznam.cz, sice zadarmo seženeš jen pár mega, ale na pár fotek to stačí - já to zkusil na www.seznam.cz - sweb - tam se zaregistruješ, pošleš jednu SMSku za 3Kč na nějaý číslo, a máš 1Mb místa. ;)
Tom :hi:
Niekto mi kopiruje myslienky. ;)
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

NEAT

#275

Příspěvek od T.o.m »

asi je načase odpojit skrytý odčítač myšlenek od Myzerovy hlavy ;D :rotflmao:
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

NEAT

#276

Příspěvek od Myzer »

T.o.m napsal: asi je načase odpojit skrytý odčítač myšlenek od Myzerovy hlavy ;D :rotflmao:
To nebude treba, ale je to divne, ze len co dopisem prisvevok, po jeho zobrazeni tu uz jeden je. ;D

Ale s tou prvou odpovedou som ta o 10 sekund tromfol. :hi:
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

NEAT

#277

Příspěvek od T.o.m »

Ale s tou prvou odpovedou som ta o 10 sekund tromfol.   :hi: ... to ano :nod:
záleží na tom, kdy to dáš odeslat...
Tom :hi:
Uživatelský avatar
igi
Příspěvky: 222
Registrován: 01. 05. 2003, 00:10

NEAT

#278

Příspěvek od igi »

Moc sa v tom szm.sk nevyznam (vsetky pocitacove geny mi ukradol moj brat >:() Takze az sa tu objavi, tak to tam supne(m). Alebo to Myzerovi poslem postou, ked je taky zvedavy ;)
Uživatelský avatar
igi
Příspěvky: 222
Registrován: 01. 05. 2003, 00:10

NEAT

#279

Příspěvek od igi »

Tak uz to je. Fotak Minolta Dynax, film Kodacolor VR400 plus, expozicia 10 min.
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

NEAT

#280

Příspěvek od Myzer »

No vidis, uz nam mozes posielat svoje vysledky kazdy den. :D
Pekna fotka
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Luky
Příspěvky: 32
Registrován: 18. 05. 2003, 15:22

NEAT

#281

Příspěvek od Luky »

Chvalim fotku :)
Vcera jsem nalezl kometu triedrem 10x50. Odhad jasnosti jsem nedelal... kometa uz je dost slaba, presto v triedru bez problemu viditelna jako difuzni objekt bez ohonu...
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

NEAT

#282

Příspěvek od MaG »

Po dlouhé době jsem si prodloužil noc. Kometa NEAT je pro mě dost nevýhodně položena - na sever ode mně je město. Přesto jsem ji nalezl v triedru 10x50 snadno. Průměr komy 5´ a byla nerovnoměrně jasná, možná s až stelárním jadérkem.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
johny

NEAT

#283

Příspěvek od johny »

MaG napsal: Po dlouhé době jsem si prodloužil noc. Kometa NEAT je pro mě dost nevýhodně položena - na sever ode mně je město. Přesto jsem ji nalezl v triedru 10x50 snadno. Průměr komy 5´ a byla nerovnoměrně jasná, možná s až stelárním jadérkem.
to chces povedat, ze este koncom juna je viditelny triedrom ? tak to musim este skusit !!!!
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

NEAT

#284

Příspěvek od MaG »

Teď bude svítit Měsíc, ale na obloze k severu nepřesvětlené městem by měla být vidět ještě po úplňku. Zkusím to pak triedry 8x30 a 10x50 :-)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Jura_S.
Příspěvky: 59
Registrován: 09. 06. 2003, 01:33

NEAT

#285

Příspěvek od Jura_S. »

Pamatujete si ještě na krásnou kometu NEAT Q4 ?
Já jsem se ji tenkrát pokusil vyfotit. Udělal jsem dvě expozice. 15 a 35 minut. Při té druhé delší byla sice větší tma, ale opar nad obzorem již nedovolil ani pomocí delšího expozičního času vykreslit kometu kvalitněji. Proto vám předkládám ten první snímek. Pointační dalekohled byl namířen na jádro komety. Okolní hvězdy se vůči jádru komety pohly a vykreslily krátké čárky. Ty dokumentují rozdílnou rychlost a směr pohybu komety.
Protože jsem měl nedostatek času, tak jsem ten film dofotil až v půli prázdnin...

MMys napsal:
Mimochodem, nepřehnal jsi to se zaconěním na f/8 ? Pro takové časy bych to viděl tak na f/5  ;) Já vím, ono to bude líp kreslit, ale měls to pak natánout tak aspoň na hodinu. No uvidíš. Koma a část ohonu tam bude, ale slabé partie asi ne. Nechám se překvapit.
... a tady je výsledek :

http://kukdotmy.wz.cz&&MEADE LX50 10"
Odpovědět