Saturn Venuše

Pozorování Slunce, Měsíce, planet, planetek, komet, meteorických rojů, atd.
Uživatelský avatar
filomena
Příspěvky: 35
Registrován: 17. 01. 2003, 00:43

Saturn Venuše

#1

Příspěvek od filomena »

Dnes se potká Saturn s Venuší, ale v předpovědi na závěr noci hodně zataženo. :banghead:
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11415
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Saturn Venuše

#2

Příspěvek od MaG »

Tak se podívej další noc. Nedaleko od nich ti proletí ISS.

(odkaz)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
LbA

Saturn Venuše

#3

Příspěvek od LbA »

MaG napsal: Tak se podívej další noc. Nedaleko od nich ti proletí ISS.

(odkaz)
Heh ked sa Marosovi podarilo vyfotit prelet ISS pocas prechodu Venuse popred Slnko, tak ho vyfoti aj teraz. A dufam ze aj ja budam mat viac stastia...
Toto je vyzva pre FunTomasa ;)
a budes mat dalsi APOD :nod:
Uživatelský avatar
filomena
Příspěvky: 35
Registrován: 17. 01. 2003, 00:43

Saturn Venuše

#4

Příspěvek od filomena »

Bude to vo fous z toho našeho údolí, mohlo to bejt vo 5 minut později,nějak máme vyšší stromy na obzoru :D
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11415
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Saturn Venuše

#5

Příspěvek od MaG »

Páni já dnes opravdu vstal.

Vzhledem k tomu, že se nad Liberecký kraj natáhl mrak, měl jsem štěstí, že ještě v Jablonci končil a východ byl jasný. Takže jsem viděl i Venuši se Saturnem a ISS. Ta mi letěla nejdřív v děrách v mracích a pak kolem spodních nohou Blíženců.

Hezký ranní výlet.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3911
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Saturn Venuše

#6

Příspěvek od FunTomas »

LbA napsal:
Toto je vyzva pre FunTomasa ;)
Ja som vcera cely den cestoval, takze som nemal chut na nejake nocne excesy. Navyse prelet je niekde 11 km od mojho bydliska a kedze som viazany na elektriku, tak jeho zachytenie je nepravdepodobne...
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3911
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Saturn Venuše

#7

Příspěvek od FunTomas »

Podla predpovede bude 5.9. rano prelet popred mesiac. Pas pozorovatelnosti je siroky necele 4km a bude pozorovatelny cca 7km juhozapadne odo mna. Mozno pod Devinom by to bolo vidiet. Len dovtedy zohnat bateriu. No stale sa mi to nezda uplne bezpecne motat sa takto v noci s notebookom. To by som mohol zle skoncit. :behead: :hanged: :angel:

8.9. kratko po polnoci vsak bude viditelny prelet priamo z okna bytu. To skusim cvaknut.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
LbA

Saturn Venuše

#8

Příspěvek od LbA »

Ja som zaspal. Nevidel som nic a ani neviem ake bolo pocasie. A co je este horsie ani hokej som nepozeral :'( :banghead:
A prelet ISS popred Mesiac nemozem nafotit. To zialbohu budem pracovat >:(
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17669
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Saturn Venuše

#9

Příspěvek od MMys »

FunTomas napsal: ...No stale sa mi to nezda uplne bezpecne motat sa takto v noci s notebookom. To by som mohol zle skoncit. :behead:  :hanged:  :angel:

No teda, takhle mne uvazovat jeste nenapadlo... Sance, ze mne prepadne nekdo nekde na louce a okrade mne o nadobicko, mi pripada daleko mensi, nez ze mne nekdo prepadne, kdyz jdu ve meste v noci treba z hospody nebo pozde z prace :-)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5421
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Saturn Venuše

#10

Příspěvek od vla »

MMys napsal:

No teda, takhle mne uvazovat jeste nenapadlo... Sance, ze mne prepadne nekdo nekde na louce a okrade mne o nadobicko, mi pripada daleko mensi, nez ze mne nekdo prepadne, kdyz jdu ve meste v noci treba z hospody nebo pozde z prace :-)
Taky se mě čas od času někdo ptá jestli se v noci nebojím, ale skutečně si nedovedu představit lupiče, který čeká v noci uprostřed polí na kopci jestli by nešla kolem nějaká oběť vhodná k okradení.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3911
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Saturn Venuše

#11

Příspěvek od FunTomas »

;)
No manici. Keby som bol niekde v poli, tak na to dlabem tiez. Ale Devin je pomerne husto obyvany, vedie tade frekventovana cesta (aj v noci, to som sa uz presvedcil) a navyse je to na hranici. Takze vselijakych individui sa tam mota viac ako dost. :rockstar: :indian: :bandana: To, ze by sa niekto ulakomil na dalekohlad urcite nehrozi. Pokial by niekto vobec vedel o co ide, tak by bol ocividne zanieteny pre vec a to lemplovia spravidla nie su. No taky pocitac hovori aj priemernemu debilovi, ze to stoji za to. Na druhej strane tiez si nemyslim, ze by som niekde v poli stretol lumpov, ale ja tu o poli nevravim.

Preto ked pozorujem dalekohladom tak hocikde uplne v pohode (trikrat dokonca za asistencie ozbrojenej pohranicnej straze). :pimp2:
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Jan_Babovec
Příspěvky: 127
Registrován: 23. 06. 2004, 19:56

Saturn Venuše

#12

Příspěvek od Jan_Babovec »

ISS jsem viděl také.Tedy u Venuše se Saturnem.Zajímavě lízla Venuši.
Bohužel se nemohu pochlubit fotkami,protože mi na novy film nezbývají finance(nakupuji další učebnice na gymnásium).
Astronomií se zabývám 7let,rád pozoruji a poslouchám hudbu(hlavně metal)
Uživatelský avatar
maros_rusnak
Příspěvky: 30
Registrován: 28. 04. 2004, 23:30

Saturn Venuše

#13

Příspěvek od maros_rusnak »

LbA napsal: Ja som zaspal. Nevidel som nic a ani neviem ake bolo pocasie. (
Ja som zaspal tiez. Spal som totiz ako zarezany, lebo kamarat si vymyslel, ze potrebuje pomoct na stavbe. Dopadlo to tak, ze asi do 22hod. sme makali a potom som uz na Venusu ani nepomyslel ...
Nevadi, mozno na buduce.
Uživatelský avatar
maros_rusnak
Příspěvky: 30
Registrován: 28. 04. 2004, 23:30

Saturn Venuše

#14

Příspěvek od maros_rusnak »

FunTomas napsal: ;)
... Na druhej strane tiez si nemyslim, ze by som niekde v poli stretol lumpov, ale ja tu o poli nevravim.
Preto ked pozorujem dalekohladom tak hocikde uplne v pohode (trikrat dokonca za asistencie ozbrojenej pohranicnej straze). :pimp2:
Pohraničnú stráž som ešte pri pozorovaní nestretol, zato však jedného feťáka skrývajúceho sa pred rodičmi, tackajúceho sa opilca s fľašou v ruke a tiež aj policajtov hľadajúcich utečencov pri ukrajinskej hranici (ale nebola to ozbrojená pohraničná stráž ).
Astronóm si totiž vyberá práve také tmavé miesta, kde sa zdržujú podobné individuá, resp. sám je podozrivý pre políciu...
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11415
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Saturn Venuše

#15

Příspěvek od MaG »

Měl jsem štěstí. Soused mi půjčil digitál a tak jsem se vyřádil.

Tady je odkaz.

http://astronomy.hyperlink.cz/noc-s-oly-c760.htm
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Odpovědět