Starparty Sever

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11407
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Starparty Sever

#1

Příspěvek od MaG »

Radši jsem založil nové téma, ať se do toho Moravákům nepletem.

Já znám pár lidí v Jablonci a okolí. Zkusím je vyzpovídat, zda by z jejich strany byl o nějaké to mimořádné setkání zájem. Snad se brzy dovím více. Taková akce se dá uskutečnit operativně i několikrát do roka. Myslím, že toto fórum by na případnou domluvu mohlo bohatě stačit.

Vzhledem k tomu, že o Velikonocích je víc času, dalo by se jednat už o víkendu 10/11.4., i když ten je skoro za humny.
Další rozumný termín pak vychází nejspíš na 15/16.5. už i s ohledem na viditelnost jasné komety asi ideální data.

Takže toť předběžně ode mě. Jak známo, budou mi muset pomoci jiní, neb já bych možná někoho s autem sehnal, ale dalekohled už vůbec nemám.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
johnik
Příspěvky: 397
Registrován: 20. 01. 2003, 19:33

Starparty Sever

#2

Příspěvek od johnik »

:bounce: :uch:
Jsem pro, starparty bych určitě uvítal i když by nás třeba moc nebylo.Dalekohled samo vezmu.Jsem ochoten přijet do okruhu 100km, ale radši blíž ;)
Uživatelský avatar
Marlosk
Příspěvky: 21
Registrován: 08. 03. 2004, 19:04

Starparty Sever

#3

Příspěvek od Marlosk »

Souhlasím s vámi. Nemáte náhodou nějaké vhodné místo v Jizerkách nebo západních Krkonoších, kam by se dalo dojet i teď, když je ještě sníh? Co zlaté návrší? S technikou na tom dost dobře nejsem, chtěl bych zkusit širokouhlé fotky za ABSOLUTNĚ černé oblohy. Nemáte pořádnou paralak. montáž s uchycením pro Prakticu? Díky Marlosk :sleeping: :hi:
Uživatelský avatar
Elvenking
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 01. 2004, 00:48

Starparty Sever

#4

Příspěvek od Elvenking »

Rád bych se této akce také někdy zůčastnil,jsem z Mladé Boleslavi,tak by pro mne asi nebylo těžké se dopravit k Ještědu. Mohl bych s sebou vzít toho mého malého Newtona (vzdyt nic jineho nemam :-)) ) ,nebo časem toho mého nového nastávajícího Newtonka. Každopádně s akcí souhlasím :-)
I think,therefore i am
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11407
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Starparty Sever

#5

Příspěvek od MaG »

Přátelé. Podle všeho se dá pořádat pozorování prakticky kdykoli, ale chce to se tady dohodnout na tom, jak se máme navzájem domluvit v případě, že o pozorování se rozhodne v pátek ráno a v pátek večer se jede.

Navrhuji mobil nebo také e-mail. Vzhledem k situaci by to šlo vyvěsit i sem na fórum. O to se klidně postarám.

To je první věc. Stačí dohodnout seznam lidí, kteří chtějí vyjet i na poslední chvíli a jede se. Já vím o sobě a o Milanu Antošovi a jistě by se přidal i někdo další z Jablonecka.

Co se týče pojmu Starparty. Máme-li to brát doslova, pak bychom museli naplánovat akci na víkend někde na chatě se vším všudy. Vzhledem ke zkušenostem, které mám si troufám tvrdit, že bych čistě teoreticky toto opravdu dokázal. První možnost by byla na Hraběticích u Jablonce nad Nisou (u Josefodolské nádrže). Jsou tam pláně a docela tma. Dalo by se i někam odtud vyjet.
Druhá možnost je jedna chata na Kristiánově přímo v CHKO, což může dělat problém s auty ale jet se tam dá, minimálně po dohodě s CHKO. Byl jsem tam jednou. Pozorovat by se dalo přímo u chaty nebo nejspíš někde nedaleko. Opět jsou o něco výše super vyhlídky.
Takže máte-li zájem i o celovíkendovku ve stylu americké starparty, popřemýšlejte a víte-li o něčem vy, kde by se dalo nocovat a zajistit případně jiný program, napište.

-------
Montáž mám nově, ještě není zcela k dispozici, např. stále nejsem schopen koupit AKU. Na focení širokoúhlých fotek oblohy bych byl ochoten ji poskytnout, pokud bychom se na ni směstnali s dvěma foťáky :-)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Odpovědět