Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3912
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#16

Příspěvek od FunTomas »

Neboj dovezies sa vlakom do nejakeho posledneho civilizovaneho kuta a my ta potom privezieme na miesto. To sa da dohodnut. A co sa bojis pozorovania alebo fotenia. Aj tak bude zamracene ... ;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
LbA

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#17

Příspěvek od LbA »

Zle som sa vyjadril. Kludne aj bez fotaku pridte,ste vitani...Je tu co v noci obzerat. Je tu tma ako v ruskom filme. A to doslova. Pozorovatelna je par kilometrov od hranice s ukrajinou :o
A spojenie je v pohode z Ostravy do Kolonice...
Vlakom sa dostanes do Kosic, potom do Humenneho a z Humenneho chodia autobusy..Autobus stoji rovno pred krcmou a z krcmy je to pesi 3,14 km (cize konstanta Pi) :)
www.vlak-bus.cz hlada spolahlivo spoje

Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 210
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#18

Příspěvek od vasek »

No akce jako taková mě velmi láká a rád bych se zúčastnil. :hi: Jen nevím jak se tam dostat, vlakem bych jel, ale ta cena...

Pro nás ze severu Moravy navrhuji jet společně autem. Pokud by jsme byli tak tři/čtyři, já bych auto mohl zajistit, snad Felicii-combi a do ní se toho už vleze dost. Cesta vlakem tam a zpět vyjde jen na straně Slovenska kolem 1000sk. Plus cesta do/z Čadce.
A na skupinovku je třeba nejmíň šest lidí(nebo se mýlím?).

Jen tak mimochodem, vlakem se dá jet až do Sniny/Stakčína a odtud jedou do Kolonici busy taky.
Uživatelský avatar
Pepek
Příspěvky: 219
Registrován: 27. 10. 2004, 03:29

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#19

Příspěvek od Pepek »

vasek napsal: No akce jako taková mě velmi láká a rád bych se zúčastnil. :hi: Jen nevím jak se tam dostat, vlakem bych jel, ale ta cena...

Pro nás ze severu Moravy navrhuji jet společně autem. Pokud by jsme byli tak tři/čtyři, já bych auto mohl zajistit, snad Felicii-combi a do ní se toho už vleze dost. Cesta vlakem tam a zpět vyjde jen na straně Slovenska kolem 1000sk. Plus cesta do/z Čadce.
A na skupinovku je třeba nejmíň šest lidí(nebo se mýlím?).

Jen tak mimochodem, vlakem se dá jet až do Sniny/Stakčína a odtud jedou do Kolonici busy taky.
Výborný nápad - pokud se tato akce uskuteční a to auto bys měl k dispozici, rád bych se přidal. I kdyby to bylo o něco dražší, za to pohodlí by to stálo. Z Ostravy jsem tu já, účast avizoval Hadra, takže by to mohlo vyjít.
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 210
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#20

Příspěvek od vasek »

Pepek napsal:

Výborný nápad - pokud se tato akce uskuteční a to auto bys měl k dispozici, rád bych se přidal. I kdyby to bylo o něco dražší, za to pohodlí by to stálo. Z Ostravy jsem tu já, účast avizoval Hadra, takže by to mohlo vyjít.  Přesně Tebe a Hadru jsem měl na mysli(a samozřejmě i kohokoli dalšího, kdo by se chtěl přidat, i mimo Moravu), ale ber to z mé stany zatím nezávazně, bude to muset projít ještě doma... A cena by už při 2 lidech vyšla jen o něco málo vyšší než vlakem.
Uživatelský avatar
Pepek
Příspěvky: 219
Registrován: 27. 10. 2004, 03:29

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#21

Příspěvek od Pepek »

vasek napsal:
Přesně Tebe a Hadru jsem měl na mysli(a samozřejmě i kohokoli dalšího, kdo by se chtěl přidat, i mimo Moravu), ale ber to z mé stany zatím nezávazně, bude to muset projít ještě doma... A cena by už při 2 lidech vyšla jen o něco málo vyšší než vlakem.
Rád bych se takové akce zúčastnil. Už kvůli poznání lidí se stejnými zájmy a taky kvůli výměně zkušeností. OK, ono je to ještě dost daleko. Ale takovou dopravu na přeci jen vzdálenější místo je třeba naplánovat dopředu - není to pár kilometrů. Bez auta budu muset řešit dost problémů s přepravou dalekohledu a dalších věcí, takže až budeš vědět přesně, dej vědět.
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#22

Příspěvek od Pavuk_ »

Pepek napsal:

Rád bych se takové akce zúčastnil. Už kvůli poznání lidí se stejnými zájmy a taky kvůli výměně zkušeností. OK, ono je to ještě dost daleko. Ale takovou dopravu na přeci jen vzdálenější místo je třeba naplánovat dopředu - není to pár kilometrů. Bez auta budu muset řešit dost problémů s přepravou dalekohledu a dalších věcí, takže až budeš vědět přesně, dej vědět. Vikend je isty ale lepsie by bolo cely tyzden (je to strasne daleko). Bol som tam tyzden a bolo to akurat, neviem si predstavit ze by tom tam v piatok prisiel a v pondelok domov  >:(
Uz na tom Lba pracuje  :hi:
LbA

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#23

Příspěvek od LbA »

Pavuk_ napsal:
Vikend je isty ale lepsie by bolo cely tyzden (je to strasne daleko). Bol som tam tyzden a bolo to akurat, neviem si predstavit ze by tom tam v piatok prisiel a v pondelok domov >:(
Uz na tom Lba pracuje :hi:
Heh uz som dopracoval Volal som s riadetelom humenskej hvezdarne. A zaciname v piatok, akciu potiahneme tek do stredy, stvrtka. To zavisi od pocasia...

Strava bude zabezpecena dovozom z blizkej restauracie..Predbezna cena 150 Sk na osobu a den...Uz od pondelka spustim na svojej stranke kratke info a aj prihlasky, aby som vobec vedel kolko ludi tam ide ;)
Uživatelský avatar
Hadra
Příspěvky: 211
Registrován: 23. 05. 2004, 02:23

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#24

Příspěvek od Hadra »

[quote author=vasek link=board=starparty;num=1105538859;start=15#18 date=01/18/05 - 22:54:17] Pro nás ze severu Moravy navrhuji jet společně autem. Pokud by jsme byli tak tři/čtyři, já bych auto mohl zajistit, snad Felicii-combi a do ní se toho už vleze dost. quote]
-kuk :hi: Mrzi me ze se to kryje uz s MHV, doufam v ten kvetnovy termin ;). Vasku, muj REFR80/400 se tam vleze? Tam bych se svezl, ale mozna se tam zdrzim delsim dobu - na druhe strane Pí, nebo jinde, takze nevim jak zpatky :rotflmao: Od dubna jsem volny a mam v planu vic pozorovat, bylo by to super...tim potvrzuji ucast,mejte se!
R110/660, CG5 GT, Triedr WO 8x42
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#25

Příspěvek od Pavuk_ »

Hadra napsal: Pro nás ze severu Moravy navrhuji jet společně autem. Pokud by jsme byli tak tři/čtyři, já bych auto mohl zajistit, snad Felicii-combi a do ní se toho už vleze dost. quote]
-kuk :hi: Mrzi me ze se to kryje uz s MHV, doufam v ten kvetnovy termin ;). Vasku, muj REFR80/400 se tam vleze? Tam bych se svezl, ale mozna se tam zdrzim delsim dobu - na druhe strane Pí, nebo jinde, takze nevim jak zpatky :rotflmao: Od dubna jsem volny a mam v planu vic pozorovat, bylo by to super...tim potvrzuji ucast,mejte se!To ze 2.MHV je prave sa kryje s Kolonicou mi nepripada ako nahoda  >:( ale je to na kazdom aby sa rozhodol, prajem Vam vsetkym aby ste si zvolili spravne  ;D
PS: kapacita je obmedzena  :hi:
Coskoro Lba vytvori informacnu stranku...
LbA

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#26

Příspěvek od LbA »

Pavuk_ napsal:
To ze 2.MHV je prave sa kryje s Kolonicou mi nepripada ako nahoda >:( ale je to na kazdom aby sa rozhodol, prajem Vam vsetkym aby ste si zvolili spravne ;D
PS: kapacita je obmedzena :hi:
Coskoro Lba vytvori informacnu stranku...

Ved pohoda...Kazdy nech sa rozhodne ako chce. Viem ze pre ludi z CR je to dost daleko...Nemam teraz vela casu...Ale cez vikend uz urobim jednoduchu informacnu stranku. A co sa tykla oblohy, myslim si ze vychod Slovenska ma bezkonkurencne najtmavsiu oblohu..

Toto je trosku offtopic sorry ..Posudte sami...Postupne pridavam fotky na web..Zatial najdete fotografie M42 a M31 fotene pomocou digitalu pointovaneho na paralaktickej montazi..
http://astroforum.persoholic.org/album_cat.php?cat_id=1

spat k teme. Maily s predbeznym zaujmom o stretnutie kludne posielajte, uz nieco prislo...

Uz su prihlaseni (samozrejme nie na sto percent)
maros_rusnak, Pavuk_. FunTomas, 3PO... a este dvaja ludia co nediskutuju tuna na fore...
Rudy
Příspěvky: 477
Registrován: 03. 10. 2004, 13:29

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#27

Příspěvek od Rudy »

Keby to nebolo tak daleko. Uplne vazne zacinam uvazovat o tom, ze by som sa na ten metrovy dalekohlad do tej Kolonice prisiel pozriet. Ale hlavne podat si ruky s ozajstnymi astronadsencami.

Rudy
Rudy BASE ( Bojnice Amateur Space Ear ) "To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison
LbA

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#28

Příspěvek od LbA »

Rudy napsal: Keby to nebolo tak daleko. Uplne vazne zacinam uvazovat o tom, ze by som sa na ten metrovy dalekohlad do tej Kolonice prisiel pozriet. Ale hlavne podat si ruky s ozajstnymi astronadsencami.

Rudy
Z bojnic na vychod slovenska to nieje tak daleko A kludne sa pridaj... :)
Paralelna diskusia je aj u mna na fore http://astroforum.persoholic.org/viewtopic.php?t=20
Vies ju sledovat aj pomocou RSS...
Rudy
Příspěvky: 477
Registrován: 03. 10. 2004, 13:29

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#29

Příspěvek od Rudy »

Je to este velmi daleko, takze neviem ako mi to bude vychadzat casovo ale skusim si to nejako zosuladit s pracou. Inak, velmi by som chcel vidiet to Pavukove 35cm prditko. Dufam, ze si ho prinesie.
Rudy BASE ( Bojnice Amateur Space Ear ) "To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison
LbA

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#30

Příspěvek od LbA »

Rudy napsal: Je to este velmi daleko, takze neviem ako mi to bude vychadzat casovo ale skusim si to nejako zosuladit s pracou. Inak, velmi by som chcel vidiet to Pavukove 35cm prditko. Dufam, ze si ho prinesie.
No Pavuk toho dobsona prinesie... Ani ja som ho v akcii nevidel. :)
Takze ta mam pripisat do predbezneho zoznamu ludi? :)
priebezne ho mozes sledovat na persoholickom astrofore...
Odpovědět