Poděkování Shodamovi

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Andy

Poděkování Shodamovi

#16

Příspěvek od Andy »

Listy napsal:
Tak to by mně taky docela zajímalo, o co tu šlo?
Šlo o to, že se na světě najde vždycky nějaký blbec, který všem dělá problémy ;).
Uživatelský avatar
Listy3
Příspěvky: 376
Registrován: 29. 12. 2004, 02:34

Poděkování Shodamovi

#17

Příspěvek od Listy3 »

Andy napsal:

Šlo o to, že se na světě najde vždycky nějaký blbec, který všem dělá problémy  ;).Šlo o člena astrofóra? potom bych mněl tušení o koho asi šlo.
Newton 250/1250 ve výstavbě&&Newton 130/1000 GS montáž&&triedr 10x50 a 8-24x50&&Lidlteleskop 70/700
Andy

Poděkování Shodamovi

#18

Příspěvek od Andy »

Listy napsal:
Šlo o člena astrofóra? potom bych mněl tušení o koho asi šlo.
Pokud vím, tak ne, i když sem chodí šmírovat :-)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Poděkování Shodamovi

#19

Příspěvek od MaG »

Přátelé buďme rádi, že fórum jede. Já vím, zvědavost je zlá lidská vlastnost. Já bych mohl dodat hlavně moje. Ale toto není předmětem diskuze. Berte fórum tak jak je..
----
Chtěl jsem říct hlavně - hlavně že fórum je.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
dusko
Příspěvky: 76
Registrován: 17. 01. 2003, 03:28

Poděkování Shodamovi

#20

Příspěvek od dusko »

dovolim si nesuhlasit s vyrokom, ze zvedavost je zla ludska vlastnost. naopak za zlu ludsku vlastnost ja povazujem zahmlievanie, zamlcovanie, odopieranie suvislosti a informacii. co sa tyka shodama, je mi to fuk, ci pusti chlp, ale s tymto vyrokom nesuhlasim.
Uživatelský avatar
Listy3
Příspěvky: 376
Registrován: 29. 12. 2004, 02:34

Poděkování Shodamovi

#21

Příspěvek od Listy3 »

Dusko má podle mně pravdu v tom že zvědavost je dobrá lidská vlastnost, ale MaG má pravdu v tom že v tomto případě nebyla moje zvědavost namístě :banghead:, shodam může mít spoustu důvodů podrobnosti nezveřejňovat.
Newton 250/1250 ve výstavbě&&Newton 130/1000 GS montáž&&triedr 10x50 a 8-24x50&&Lidlteleskop 70/700
Andy

Poděkování Shodamovi

#22

Příspěvek od Andy »

Berte tak, že BŮH ví, kterej šmejd za to mohl a ten už se o něj postará, nebojte ;)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Poděkování Shodamovi

#23

Příspěvek od MaG »

Tak já bych jen dodal, že zvědavost se nemá přehánět. Ano tak nějak jsem to myslel a občas si to vyčítám. Víte já mám strašnou spoustu špatných vlastností a kdybych si je furt vyčítal, stálo by to za prd. :D
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Poděkování Shodamovi

#24

Příspěvek od VK »

To MaG:

Takže když se ptám, co se stalo, že Astronomické fórum nějakou dobu na začátku roku 2005 nefungovalo ("z právních důvodů"), načež se na každé podstránce každého tématu objevila věta UPOZORNĚNÍ: Příspěvky vyjadřují výhradně názory jejich autorů. Provozovatel diskuzního fóra nemůže ovlivnit jejich obsah, tak žo "přeháním se zvědavostí"? No to snad ne!

Přitom je to věc, která se mě týká. Jsem uživatel fóra a nějakou dobu jsem ho nemohl užívat. B9yl jsem vlastně poškozen. Ještě víc poškozen byl moderátor a tvůrce fóra Shodam, jehož práce byla po nějakou dobu dočasně znehodnocena. Zrovna tak, jako on, i my všichni máme právo vědět, co se stalo. Kromě toho mám pozitivní informaci, že někteří uživatelé fóra vědí trochu víc - přinejmenším ti, kteří psali příspěvky jako "VIVAT SHODAM" a podobně. Tito lidé "vědí", že je třeba Shodama za cosi oslavovat, chválit, jako by něco významného dokázal. Ale přitom fórum se stalo nedostupným, a pak za (nepamatuji si už jestli týden, dva apod.) nějakou dobu zase normálně dostupný

Žijeme přece v Evropské unii a ne v totalitním režimu před r. 1989, tak jaképak "přehánění zvědavosti"?

Vladimír Kocour
Uživatelský avatar
dusko
Příspěvky: 76
Registrován: 17. 01. 2003, 03:28

Poděkování Shodamovi

#25

Příspěvek od dusko »

to mag.
vcelku suhlasim s vk.
a mam este jednu pripomienku. keby shodam rovno povedal, ze je nas h...o do toho, tak nepoviem ani makke f. ale to, ako elegantne s mlcanim prejde kazdu takuto poznamku, ma udivuje. najma, ak odpovie na jednu vec v prispevku a dve dalsie otazky v tom istom prispevku prejde mlanim... aj ked odkedy sa hram s nasim forom, tak na podobne hluposti nemam cas. ale paci sa mi, ako sa tu ludia navzajom dohaduju o co asi ide a on nereaguje... zaujimava situacia.
dusko
p.s.: musim potvrdit info od vk, ze su ludia , ktori vedia...
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Poděkování Shodamovi

#26

Příspěvek od MaG »

Já jsem si ani nevšiml, že ta věta (UPOZORNĚNÍ: ..) tam přibyla až teď. To je snad součást podmínek leckterého fóra??
Ono se nás to sice týká, ale zároveň nevidím nic špatného, pokud se Shodam zříká odpovědnosti za to, co tu napíšem.

P.S. pokud někdo ví více, pak je taky otázkou proč? Není to třeba proto, že se ho to týkalo? Je pravda, že na mně se nikdo neobracel s tím, že dělám problém fóru. Já jsem se ale naopak obrátil na Shodama sám, protože tam byl jeho mail a nabídl mu pomoc. Tu nepotřeboval a já jsem se u něj aspoň ujišťoval, zda nejde o jeden problém, co zas vrtal hlavou mně (ve stínu osobních útoků na něj). Bylo mi řečeno že ne a to mi stačí. Když už jsem uvažoval pomoci Shodamovi i veřejně, třeba na webu, zjistil jsem že fórum už zas každou chvíli pojede.

Já jsem to prostě neřešil veřejně, i když jsem k tomu vážně chuť měl. Pokud mi někdo mailne ohledně mých soukromých starostí, možná mu řeknu více, ale nebudu se o tom vyjadřovat veřejně na nějakém fóru.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24378
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Poděkování Shodamovi

#27

Příspěvek od MilAN »

Pokud mu chceš poděkovat, udělej to osobně, a pokud vynadat, nepoužívej k tomu , prosím, astrofórum.
Díky, Milan
------------
Protože příspěvek, na který tu reaguji (Andy) , zmizel, ztrácí již tato připomínka na významu a  ponechávám ji tu jen kvůli kontinuitě.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 210
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

Poděkování Shodamovi

#28

Příspěvek od vasek »

to Vladimír Kocour a další:
Jen velmi zřídka reaguji na otázky vážného typu(z mého pohledu), ale teď prostě musím. "Vivat Shodam" jsem napsal já a věř, že nevím nic víc než ty, spíše méně. Byl jsem ve stavu zkouškového zatížení a astrofórum pro mě bylo, je a bude, takovým odpočinkovým bodem přes den. Takže jsem byl nadšen když jsem po mnoha dnech čekání konečně spatřil to na co jsem byl zvyklý. Navíc si myslím, že lidé kteří by se případně podíleli na řešení problému se Shodamem, by mu vyjádřili dík stejnou cestou přes kterou nabídli pomoc, tj. přes soukromý mail.
Toho upozornění na spodku stránky jsem si hned všiml a myslím, že přítomnost a hlavně znění té věty říka dost o tom o co asi šlo a není třeba vizvídat více podrobností.
To že někdo ví více je jasné ze Shodamovy zprávy o znovu zprovoznění fóra, kde mimo jiné děkuje některým za podporu. A to že někdo není mezi nimi ho ještě neopravňuje vyzvídat, si myslím. Já jsem během vysazení fóra z provozu Shodamovi žádnou podpůrnou zprávu neposlal a ani nemám nutnost vědět o co šlo.

Zanechte prosím těchto diskuzí, mnohem podstatnější se mi jeví astronomie. např. kometa C/2003 T4 LINEAR ;)
Andy

Poděkování Shodamovi

#29

Příspěvek od Andy »

MilAN napsal: Pokud mu chceš poděkovat, udělej to osobně, a pokud vynadat, nepoužívej k tomu , prosím, astrofórum.
Díky, MilanMáš pravdu, osobně by to bylo ideální a nejlépe z očí do očí. Popřemýšlím o tom zcela vážně. Takže poděkování na těchto stránkách beru zpět a on se může těšit na setkání.

P.S. Za pravdu se už neupaluje
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Poděkování Shodamovi

#30

Příspěvek od shodam »

Pánové, zanechte prosím už těchto diskuzí ! Věřte tomu, že mám opravdu dobrý důvod, proč celou záležitost dále veřejně nerozebírat a je tedy zbytečné tady jakkoli spekulovat. Buďme rádi, že je astrofórum zpět a jak už tady někdo napsal pojďme se věnovat podstatnějším věcem.
Odpovědět