Proč jsem tady ukončil činnost

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
Pepek
Příspěvky: 219
Registrován: 27. 10. 2004, 03:29

Proč jsem tady ukončil činnost

#16

Příspěvek od Pepek »

Psion napsal:

Je vidět, že jsem zůstal nepochopen. Nikdo nechce nikoho nikam vystrkávat, ale nastal právě opak.
Množstvím příspěvků, jejichž hodnota je diskutabilní, zahlcují uživatelé forum tak, že vystrčili
zkušenější na okraj. Dojde k tomu co říká Myzer. Najdeme si jiné formy komunikace a zatímco v moderované
sekci by si mohli číst příspěvky všichni, tak nyní si je přečte pouze někdo.

Ne, pochopen jste byl. Jde mi jen o to rozdělení - kdo bude moci přispívat a kdo nikoliv, případně jak se člověk bude moci dostat do "seznamu vyvolených". Pokud by se jednalo jen o sekci pro zvané, pak nejsem proti, jen bych se bál toho, abyste všichni nebyli tam a nechali nás tady napospas. Pak by zase ztratilo fórum kouzlo pro nás.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3911
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Proč jsem tady ukončil činnost

#17

Příspěvek od FunTomas »

Riesenim je vycistit forum od balastu a zo strany Shodama (resp. moderatorov danych tem) prisne dodrziavat funkciu moderatora - t.j. dozerat nad cistotou temy a nevpustat dnu balast. Prispevky, ktore k danej teme nemaju co povedat nekompromisne prec. Zo strany nas uzivatelov to zase chce velku disciplinu a skutocne pisat len k veci. Uzivatela, co tak robi, poznam len jedneho - MilAn-a.
:-[
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Tomkk
Příspěvky: 357
Registrován: 11. 11. 2003, 18:14

Proč jsem tady ukončil činnost

#18

Příspěvek od Tomkk »

Přimlouvám se, aby vznikla rubrika začátečnické dotazy. Jednak zodpovězené, jednak nové. Snad zvítězí slušnost a skutečně většina začátečnických dotazů se začne objevovat tam (a nebude rušit učené diskuze ;)). No a nezbývá, než doufat, že někteří zkušení "učitelé" budou ochotni věnovat část svého času, občas tam zavítají a nějaké dotazy zodpoví i nám astrobřídilům.
Uživatelský avatar
michalkoci
Příspěvky: 20
Registrován: 07. 01. 2005, 19:50

Proč jsem tady ukončil činnost

#19

Příspěvek od michalkoci »

Souhlasim s FunTomas. At si moderator daneho tema sam hlida, jake prispevky tam chce mit a jake ne (a ty at si hned smaze). Verim, ze se tim zvedne uroven fora.
Ale delat "testy" kam muzu prispivat ??? - vazne tu o nekom pochybuju (pokud to teda myslel vazne).
Uživatelský avatar
Pepek
Příspěvky: 219
Registrován: 27. 10. 2004, 03:29

Proč jsem tady ukončil činnost

#20

Příspěvek od Pepek »

FunTomas napsal: Riesenim je vycistit forum od balastu a zo strany Shodama (resp. moderatorov danych tem) prisne dodrziavat funkciu moderatora - t.j. dozerat nad cistotou temy a nevpustat dnu balast. Prispevky, ktore k danej teme nemaju co povedat nekompromisne prec. Zo strany nas uzivatelov to zase chce velku disciplinu a skutocne pisat len k veci. Uzivatela, co tak robi, poznam len jedneho - MilAn-a.
:-[
A vida - a jde to i bez omezování možnosti přispívat. Teď jde jen o to, aby Shodam zvládl tuto činnost. Přeci jenom jsou to stovky příspěvků v desítkách témat. Případně zvolit ze zkušenějších další moderátory.

Ta rubrika začátečnických dotazů taky není špatná. A pokud by do ní vstoupil někdo zkušený, musel by počítat s tím, že naše dotazy jsou pro něj často hloupé. V ostatních rubrikách by se pak řešili "odbornější problémy".
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5419
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Proč jsem tady ukončil činnost

#21

Příspěvek od vla »

A což vsadit na ukázněnost uživatelů a zřídit rubriku"krátkodobé zprávy" nebo tak nějak, kam bychom psali že dnes u nás prší, nemáme na pozorování čas a další příspěvky, které mají třeba dnes pro někoho význam, ale zítra jsou k ničemu a tato rubrika by byla automaticky po několika dnech mazána? Nepřipadá mi fér zaměstnávat shodama čtením všech našich nesmyslů a rozhodováním jestli patří sem, nebo tam a nebo nikam.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
michalkoci
Příspěvky: 20
Registrován: 07. 01. 2005, 19:50

Proč jsem tady ukončil činnost

#22

Příspěvek od michalkoci »

Ja jsem pro, aby si "nesmysly" hlidal kazdy u sveho tematu sam. Mas pravdu, ze kdyby to hlidal jen shodam, tak by se z toho asi zcvoknul. A rubrika pro zacatecnicke dotazy a pro kratkodobe zpravy mi prijde jako dobry napad :hi:
Uživatelský avatar
Tomkk
Příspěvky: 357
Registrován: 11. 11. 2003, 18:14

Proč jsem tady ukončil činnost

#23

Příspěvek od Tomkk »

michalkoci napsal: Souhlasim s FunTomas. At si moderator daneho tema sam hlida, jake prispevky tam chce mit a jake ne (a ty at si hned smaze). Verim, ze se tim zvedne uroven fora.
Ale delat "testy" kam muzu prispivat  ??? - vazne tu o nekom pochybuju (pokud to teda myslel vazne).Já už nevím, kolik tam těch smajlíků mám dát, aby bylo jasné, jak to myslím. ;D ;D ;D ;D ;D (Odhaduji se tak na 12 bodů.)

Možná by tam mohla být i rubrika "O ničem". Dost z nás se chce občas jen o něco podělit, nebo se jen vykecat ...
Uživatelský avatar
michalkoci
Příspěvky: 20
Registrován: 07. 01. 2005, 19:50

Proč jsem tady ukončil činnost

#24

Příspěvek od michalkoci »

To Tomkk: to mi spadl kamen ze srdce. To jsem si ty smajliky na konci spatne vylozil a timto se ti omlouvam o mych pochybach!! :angel:
Uživatelský avatar
Hadra
Příspěvky: 211
Registrován: 23. 05. 2004, 02:23

Proč jsem tady ukončil činnost

#25

Příspěvek od Hadra »

Pánové nejlucidnější úvaha od VLA - je fakt geniální!!! - :hi: " krátkodobé zprávy jsou super nápad - proste balstme pokud mate(mame-mam) naladu- postezujme A POTOM PRYC!!!
- :nono: jak příspěvky nekompromisně smazat? moderátor by se moh po.... a taky na ci uvaze bude zaviset co je nekompromisne vymazat a co jeste ne a jakoby se mozna mohlo hodit!!!Ale panove ;), neprebirejme imprinty rezimu, ktere nas po desetileti utlacoval.
- Toto tema by se potom mohlo smazat jako prvni!

cau :hi:
R110/660, CG5 GT, Triedr WO 8x42
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Proč jsem tady ukončil činnost

#26

Příspěvek od Pavuk_ »

Pepek napsal:

A vida - a jde to i bez omezování možnosti přispívat. Teď jde jen o to, aby Shodam zvládl tuto činnost. Přeci jenom jsou to stovky příspěvků v desítkách témat. Případně zvolit ze zkušenějších další moderátory.

Ta rubrika začátečnických dotazů taky není špatná. A pokud by do ní vstoupil někdo zkušený, musel by počítat s tím, že naše dotazy jsou pro něj často hloupé. V ostatních rubrikách by se pak řešili "odbornější problémy".Ale toto sa tu uz deje. Preto mi Shodam zveril moderovanie Radioastronomie. Nemoze predsa cely den visiet na nete a triedit prispevky - toto je predsa hobby a nie zamestnanie.
Preto Vy, ktorim na osude tohoto fora zalezi, prevezmite iniciativu a poziadajte Shodama aby vas delegoval ako moderatorov danych sekcii.
PS: Uz som bol nuteny davnejsie vymazat jeden prispevok s RA lebo bol totalne off-topic.
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Proč jsem tady ukončil činnost

#27

Příspěvek od Myzer »

Pepek napsal:

S tím uzavřeným fórem máte asi pravdu. Ale kdo určí, kdo ano a kdo ne? V tom vidím problém. Příspěvky to vaše kritérium splňuji, znalostmi ne. Kde má člověk ty znalosti získat, když ne v komunitě lidí se stejným zájmem?

Prostě se mi nelíbí, že jsou zde snahy vystrčit začátečníky a méně znalé na okraj. Přitom mi připadá logické, že když si tu otevře někdo téma odbornější, například diskuse o nějakém problému optiky, tak si to přečtu, poučím se, ale nepřispívám, protože tomu nerozumím. Takže je možná i odbornější diskuse bez dělení členů na lepší a horší.
S tím uzavřeným fórem máte asi pravdu. Ale kdo určí, kdo ano a kdo ne? V tom vidím problém.

Nech si urci ano alebo nie kazdy sam podla svojho vlastneho usudku.

Příspěvky to vaše kritérium splňuji, znalostmi ne.

Je pravda, ze prispevkov mam uz dost, lebo som tu dlho, ale neviem o tom, ze by som niekde napisal, ze znalostami splnujem to druhe kriterium.

Kde má člověk ty znalosti získat, když ne v komunitě lidí se stejným zájmem?

Uzavrete forum nezabranuje jeho uzivatelom prispievat aj na inych miestach. Je na nich ci tak urobia alebo nie.

Prostě se mi nelíbí, že jsou zde snahy vystrčit začátečníky a méně znalé na okraj. Přitom mi připadá logické, že když si tu otevře někdo téma odbornější, například diskuse o nějakém problému optiky, tak si to přečtu, poučím se, ale nepřispívám, protože tomu nerozumím. Takže je možná i odbornější diskuse bez dělení členů na lepší a horší.

Cielom toho mojho predobednajsieho prispevku nebol utok na novych uzivatelov alebo snaha niekoho odtialto vystrcit, ale snaha poukazat na tendencie, ktore su pravdepodobne zakonitostami bezneho vyvoja a ked sa neusmernia, mozu sa vyvijat nezelanym smerom.

Chyb som spravil aj ja dost co sa tyka toho pisania o pocasi a pod. a tento problem som si uvedomil az ked sa tu zacali objavovat tieto temy tykajuce sa fora. Takze sa to uz nebude opakovat.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11725
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Proč jsem tady ukončil činnost

#28

Příspěvek od Psion »

Mě osobně se líbí konference na yahoo groups, která má několik výhod

1. Je to klasická emailová konference a dostáváte zprávy do emailu, zároveň se dají příspěvky
číst a vyhledávat na internetovém rozhraní.

2. Stránky groups obsahují zároveň CHAT, 20MB prostor pro uložení souborů, prostor pro galerii obrázků,
prostor pro linky, prostor pro vytvoření databáze (tabulek), prostor pro FAQ nebo krátké zprávy, ankety,
kalendář atd..

3. Konference se dá moderovat, příspěvky autorizovat apod.

Věřím, že toto se bude líbit řadě uživatelů, kteří nejsou spokojeni s astroforem jako internetovým
forem a chtějí emailovou konferenci popř. další služby.
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Proč jsem tady ukončil činnost

#29

Příspěvek od Pavuk_ »

Ja osobne to vidim takto:
kedysi (este som tu nebol) prispievala do fora viac menej uzavreta skupinka nadsencov.
V sucasnosti je prakticky zodpovedana vacsina zakladnych otazok a tak sa diskutuje hlavne o aktualnom diani (na oklohe alebo vseobecne v astronomii, prip. o najnovsich vydobitkoch a ich moznom amaterskom vyuziti vid digicamy). Zaroven nastal maly boom zaujmu o astronomiu a forum => prilev zaciatocnikov. Kazdy zaciatocnik sa bude vzdy pytat rovnaky okruh zakladnych otazok a nech by si prestudoval aj tisic knih, vzdy sa bude nieco pytat - je to prirodzene.
Mam pocit, ze spominani veterani fora maju pocit (opravneny) ze uz akosi tu nie je o com diskutovat (lebo temy co ich trapili uz maju poriesene) a to co ich zaujima tu nie je a ze Ti zaciatocnici len "tropia neporiadok a stale sa pytaju to iste ;D " ALE TO JE PREDSA PRIRODZENE.Toto forum je skratka zamerane na amatersku astronomiu vseobecne a pokial niekto chce robit z neho ENCYKLOPEDIU, nie je to podla mna spravne K tomu forum nesmeruje.
Pre mna osobne ma vacsiu hodnotu to, ze sa mozem s niekym s vas podelit o radosti s pozorovania alebo si vymenit problemy beznej praxe - skratka KOMUNIKOVAT a jedneho dna sa aj STRETNUT - byt s ludmi, ktori maju spolocne hobby. Pre mna ma forum informacno-komunikacny charakter, kde dominantne postavenie ma vzajomna komunikacia medzi uzivatelmi pred ziskavanim odbornych poznatkov. :hi:
Uživatelský avatar
JZ
Příspěvky: 145
Registrován: 30. 09. 2003, 14:07

Proč jsem tady ukončil činnost

#30

Příspěvek od JZ »

Koukám, že takhle žhavé téma tu už dlouho nebylo. Myslím že by značně odlehčilo vzniké situaci založit sekci "Letmý dotaz" bez nutnosti registrace. Už tím se do jisté míry eliminují příspěvky ve "standardních" tématech. Za sebe mohu říct že přivítám rozdělení na Začátečník a Profi (na názvu nezáleží). Sám se řadím mezi začátečníky bez opto nebo astro vzdělání a proto mohou být některé mé dotazy poněkud nepřesné. Sekce začátečník s tím bude počítat a nikoho tím nebudu obtěžovat.  
Pavuk má pravdu v tom, že většina témat už byla probrána a nováčci mají potřebu probrat jejich problémy a postupy - plně to chápu mám to také.
Odpovědět