Lyridy 2004

Pozorování Slunce, Měsíce, planet, planetek, komet, meteorických rojů, atd.
LbA

Lyridy 2004

#16

Příspěvek od LbA »

koca napsal:

Jak jsem psal. Z radiantu vylétl a rozpadl se v souhvězdí Herkula. To znamená mířil na jihozápad.
Jinak pozoroval jsem v Ostravě-Hošťálkovicích, souřadnice plus minus 49,50 sš. a 18,08 vd.
Ja som ho vidiet asi uz ani nemohol. Bolid by sa mi premietal niekde pri horizonte a juhozapadnym a zapadnym smerom mam kopec

BTW ked viete presne suradnice bolidu a cas a tak....
odoslite udaje na http://www.namnmeteors.org/reports.html

tam si vyberte kam poslete udaje
Ja som take stastie nemal

:-[
Uživatelský avatar
lubomir
Příspěvky: 684
Registrován: 23. 04. 2004, 19:58

Lyridy 2004

#17

Příspěvek od lubomir »

my sme pozorovali na hvezdárni varovke v banskej bystrici.vysledky este memame lebo to nie je este spracovane.no mali sme s bolidom smolu kedze zacinalos vitat tak sme skoncili.ale sme sa este prechadzali a chceli pozriet tie komety no neuviodeli sme bohuzial ani komety kvoli vyske a ani ten bolid.ked som si precital tie spravi o tom bolide som dostal nervy.aj teraz este mam nervy.prosim poslitemi nejake podrobnejsie informacie a ak mate fotky tak by ma potesili s pozdravom lubo
YEPUN telescope 254/1200, EQ6-goto, CG5+ Newton 152/903, R 70/700, 70/1000, Dobson 130/1100, Canon 40D, L 70-200/2,8 www.astrosid.szm.sk
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3911
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Lyridy 2004

#18

Příspěvek od FunTomas »

Prepac za mierne mimo temu ale skus prosimta pisat medzeru za bodkou a zacinaj novu vetu velkymi pismenami. Ved nepises SMS-ky. Netreba setrit kazdym pismenkom. Takto sa to len velmi tazko cita. Diakritiku si vacsinou clovek bez problemov domysli.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
lubomir
Příspěvky: 684
Registrován: 23. 04. 2004, 19:58

Lyridy 2004

#19

Příspěvek od lubomir »

toto je astrobnomické forum a nie forum bláznov.adresu fora bláznov vám určite nájde google. ja sa rospravam s normalnými astronommi a nie jejakými laikmi a začiatočníkmi :mad2:
YEPUN telescope 254/1200, EQ6-goto, CG5+ Newton 152/903, R 70/700, 70/1000, Dobson 130/1100, Canon 40D, L 70-200/2,8 www.astrosid.szm.sk
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

Lyridy 2004

#20

Příspěvek od peta »

lubomir napsal: toto je astrobnomické forum a nie forum bláznov.adresu fora bláznov vám určite nájde google. ja sa rospravam s normalnými astronommi a nie jejakými laikmi a začiatočníkmi :mad2:a jeeeje :)
petr(zavinac)fajkos.com
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3911
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Lyridy 2004

#21

Příspěvek od FunTomas »

lubomir napsal: ...ja sa rospravam s normalnými astronommi a nie jejakými laikmi a začiatočníkmi :mad2:Aaach prepáč. My tu fakt nie sme žiadni géniovia - to si ako vidím pochopil veľmi rýchlo. Ale na druhej strane sa s tebou radi porosprávame, samozrejme ak dosiahneme tvoju úroveň, aby si sa s nami vôbec rosprával. ;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11415
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Lyridy 2004

#22

Příspěvek od MaG »

lubomir napsal: toto je astrobnomické forum a nie forum bláznov.adresu fora bláznov vám určite nájde google. ja sa rospravam s normalnými astronommi a nie jejakými laikmi a začiatočníkmi :mad2:
Přátelé, on to musel myslet jako vtip... neviděli jste snad ten :mad2:

Já teda vím, že jsem blázen, jinak bych přece nelítal na kopec, když se mi zdá, že je nějaká polární záře a ona není, nebo přece nebudu vstávat ve dvě abych se trmácel kilometr daleko s montáží s vidinou, že se možná mezitím zatáhlo..

;)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
ROBIN
Příspěvky: 51
Registrován: 14. 08. 2003, 02:56

Lyridy 2004

#23

Příspěvek od ROBIN »

memame zacinalos vitat neuviodeli poslitemi rospravam jejakými :-/

No nie je tá slovenčina krásny jazyk? ;D :hi:
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3911
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Lyridy 2004

#24

Příspěvek od FunTomas »

ROBIN napsal: memame zacinalos vitat neuviodeli poslitemi rospravam jejakými :-/

No nie je tá slovenčina krásny jazyk? ;D :hi:Ešte jedno cudzie slovo ti ušlo Robin... astronommi ;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
LbA

Lyridy 2004

#25

Příspěvek od LbA »

Konecne mi vyvolali film so zabermi pripadnych Lyrid. A zrada!!!. Predo odovzdanim negativu som sa v fotolabe (nebudem uvadzat, ze kde, lebo aj zla reklama je reklama) informoval, ci vedia spracovat aj podexponovane astro zabery. A ci aj vedia napr. znizit teplotu vyvojky a tak. Ich odpoved bola ze POHODA. Ale nebola :mad: :mad:
Siel som si vyzdvihnut zabery a s usmevom mi povedali, ze som im doniesol NENAFOTENY FILM. Tak som sa dlho nepobavil :rotflmao:
Vypytal som si od nich lupu a poziadal som ich, ci na negative nieco vidia. Samozrejme videli...A zahlasili, ze su tam body a tak... ::)
Film som si oskenoval, ale toooolko skrabancov, co som tam videl, no strasne nieco. V tom fotolabe totiz negativ zvinuli a dali spat do puzdra. takto ich :behead:
Mam preto dve otazky. Poznate niekto taky fotolab v BA, kde vedia kvalitne vyvolavat (aj) podexponovane astrozabery a kde s negativami zachadzaju po ludsky???

Budem rad ked poradite. :hi:
Odpovědět