Astrofórum - nová verze

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Astrofórum - nová verze

#121

Příspěvek od Rekmarik »

God některé překladače překládají jako "nedej bože" a member jako "pohlavní úd" nebo "pyj". pak tedy "nedej bože pohlavní úd/pyj" -a to už jde, nebo ne?

no jako sranda je to dobrý, nicméně jsem to myslel jako věcnou připomínku, kterou považuju za docela podstatnou, rozhodně důležitější než vyšperkování přispěvků ikonkami Skype, ICQ atd ...
Akorát krom legračních narážek tady na to nikdo věcně nereagoval, začínám se obávat, že se nejedná o překlep ale o záměr ?
Uživatelský avatar
Peťa
Příspěvky: 464
Registrován: 03. 03. 2012, 12:25

Astrofórum - nová verze

#122

Příspěvek od Peťa »



no jako sranda je to dobrý, nicméně jsem to myslel jako věcnou připomínku, kterou považuju za docela podstatnou, rozhodně důležitější než vyšperkování přispěvků ikonkami Skype, ICQ atd ...
Akorát krom legračních narážek tady na to nikdo věcně nereagoval, začínám se obávat, že se nejedná o překlep ale o záměr ?

Oni to myslej vážně. Viz http://www.yabbforum.com/cgi-bin/commun ... 4138/33#33.
Nicméně když jsem to chtěl vypnout, tak se to nesetkalo s příznivým ohlasem. Přitom každá funkce, i zcela zbytečná jako je tato, generuje zátěž pro moderátory a správce - blbé dotazy, stížnosti že to nefunguje jak by lidi chtěli, žádosti o vypnutí a změny atd. Takže když už to zapli, mají co chtěli.
Uživatelský avatar
pepah
Příspěvky: 74
Registrován: 05. 11. 2014, 15:11
Bydliště: Praha, Barrandov

Astrofórum - nová verze

#123

Příspěvek od pepah »

Akorát krom legračních narážek tady na to nikdo věcně nereagoval, začínám se obávat, že se nejedná o překlep ale o záměr ?
Nemyslím si že jde o překlep. Dle výsledků malého hledání to vypadá spíš na záměrné označení ( např. http://www.yabbforum.com/community/YaBB ... 1312755596 )
A ostatní možná nereagují, protože necítí potřebu to řešit. ;)

Mě osobně to nevadí a nebude mi ani vadit, když to zmizí. Pro mě je podstatný obsah a vědomosti, které tu jsou od lidí se zkušenostmi. :)
SW 254/1200 Dobson Flex, SW127/1500, SW80/400, EQ5, AZ3
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Astrofórum - nová verze

#124

Příspěvek od Rekmarik »

Nemyslím si že jde o překlep. Dle výsledků malého hledání to vypadá spíš na záměrné označení

něco takového jsem potřeboval vědět, já si skutečně myslel že jde o překlep, z jiných diskuzních fór znám spíše označení ve smyslu - Gold Member .. to mi připadá smysluplnější.

Použítí slova Bůh v označení uživatele - mi příjde zcestné a vyznívá jako rouhání.
Nehledě na to že počet příspěvků se zobrazuje o několik řádků níže, takže ta "informace" je zde kvalitativně zdvojená a kvantitativně dokonce méněcenná ..
Díky Peťa i Pepah za info ... buďto to rozdýchám a nebo tady budu za bývalého člena


Uživatelský avatar
pepah
Příspěvky: 74
Registrován: 05. 11. 2014, 15:11
Bydliště: Praha, Barrandov

Astrofórum - nová verze

#125

Příspěvek od pepah »

Díky Peťa i Pepah za info ...
Není zač. Za mne jsem klidně pro přejmenování na "Gold member". Je pravda, že pro někoho věřícího by to mohlo být vnímáno zbytečně negativně. A klidně se obejdu i bez zobrazení skupin.
Nechceš založit nové vlákno s hlasováním ? ;)
SW 254/1200 Dobson Flex, SW127/1500, SW80/400, EQ5, AZ3
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Astrofórum - nová verze

#126

Příspěvek od Rekmarik »


Dobrá tedy, dovolil bych si vybídnout členy AF k vyjádření názorů formou ankety ohledně identifikace členů - jak jste již jistě všichni zaznamenali pod Avatarem diskutované označení God Member. Nejde mi o myšlenku třídění členů podle počtu příspěvků, spíše mi jde o konkrétní označení God Member vers. jiné označení.
Zajímá mě názor ostatních, protože mně osobně takové označení vadí a taky se domnívám, že by bylo lepší vymyslet něco lepšího - smysluplnějšího.
Vůbec to nesouvisí s tím, jestli člověk je nebo není věřící, hlavně to souvisí se smysluplností toho slova a co vlastně vypovídá.


Díky za Vaše hlasování !
Uživatelský avatar
stana85
Příspěvky: 1042
Registrován: 12. 01. 2008, 19:19

Astrofórum - nová verze

#127

Příspěvek od stana85 »

A nešlo by to nějak česky?
SW 305/1500, 200/1000 Celestron 102/1000, Bresser 60/800, TS 25x100UHC triedr 20x60
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17681
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#128

Příspěvek od MMys »

Já bych klidně to slovní označení vynechal (hvězdičky můžou zůstat).
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24381
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Astrofórum - nová verze

#129

Příspěvek od MilAN »

Určitě bych slovní vyjádření vynechal. Jestli je někdo
Mladý pták nebo Starý pták - to se pozná jinde. Nakonec, počet příspěvků tam je uveden, pokud na tom někdo staví ego. Spíš mi v tom profilu chybí věk- to by mnohdy při odpovědích pomohlo.
No, a taky mě zrovna neoslovují ony barevné omalovánky, včetně sociálních sítí. Je to pak dost přeplácané
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum - nová verze

#130

Příspěvek od shodam »

říjde zcestné a vyTak tenhle aspekt jsem opravdu, ale opravdu do úvahy nebral :o

Celé mi to přijde jako naprosto nedůležitá hloupost, ale pokud to tady budí takové vášně, tak ustupuji a ponechávám u jména pouze hvězdičky....
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 900
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Astrofórum - nová verze

#131

Příspěvek od Stanislavxyz »

No, a taky  mě zrovna neoslovují ony barevné omalovánky, včetně sociálních sítí. Je to pak dost přeplácanéSouhlas.

Shodam: Díky za zrušení toho slovního označení. Nelíbilo se mi ať už to bylo god, nebo gold.

A ještě maličkost, úplná blbost, ale na záložce v prohlížeči mám v nápisu "astronomické fórum" místo "é" a "ó" kosočtverec s otazníkem. Stejně tak nahoře nad modrým rámečkem diskuse. Mám prohlížeč internet explorer a Windows 7. Je to chyba u mě? Někde mezi židlí a klávesnicí?  :)
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
pepah
Příspěvky: 74
Registrován: 05. 11. 2014, 15:11
Bydliště: Praha, Barrandov

Astrofórum - nová verze

#132

Příspěvek od pepah »

A ještě maličkost, úplná blbost, ale na záložce v prohlížeči mám v nápisu "astronomické fórum" místo "é" a "ó" kosočtverec s otazníkem. Stejně tak nahoře nad modrým rámečkem diskuse. Mám prohlížeč internet explorer a Windows 7. Je to chyba u mě? Někde mezi židlí a klávesnicí?  :-)
Taky mám název webu v prohlížeči "Astronomick? f?rum - Astrofórum - nová verze" . Druhé "ó" je v pořádku, zřejmě překlep při zápisu do configu ?  ;)
(vyzkoušeno na MacOs 10.9.5, Safari 7.1.4, Chrome 41.0.2272.89, Firefox 24.4.0)

Ale je to drobnost, hlavně, že už funguje ta editace. Ty "skvělé" hodiny hledání problému uplně vidim  ::)
.. díky shodame


EDIT: aha, bylo mi divný, že jsem si toho nevšiml dříve. Problém s češtinou totiž nebyl, zřejmě se objevil během včerejška a j i v názvu fóra na stránce nahoře pod googlem...
SW 254/1200 Dobson Flex, SW127/1500, SW80/400, EQ5, AZ3
Uživatelský avatar
Alien_MasterMynd
Příspěvky: 1636
Registrován: 26. 09. 2006, 10:17

Astrofórum - nová verze

#133

Příspěvek od Alien_MasterMynd »

Ono je to tim, ze ta breadcrumb navigace (resp. jen to Astronomicke forum) nahore je v CP1250 a texty prispevku pro zmenu v UTF-8. Staci nastavit kodovani nadpisu na unicode a bude to :-)
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm

http://www.alien-mastermynd.com
Uživatelský avatar
egres
Příspěvky: 423
Registrován: 25. 01. 2012, 21:50

Astrofórum - nová verze

#134

Příspěvek od egres »

A čo vlastne predstavujú "hviezdičky"? Sú vo viacerých farbách.
65/420 Quadruplet, Triplet APO 80/480
Uživatelský avatar
Peťa
Příspěvky: 464
Registrován: 03. 03. 2012, 12:25

Astrofórum - nová verze

#135

Příspěvek od Peťa »

Když si někoho dám do seznamu přátel, objeví se pod jeho avatarem v každém příspěvku "do mého seznamu přátel", má to být ale "v mém seznamu přátel", evidentně chyba překladu původního anglického dvojznačného textu. Ne že bych to chtěl používat, jen jsem si zkusil jak to funguje.
Odpovědět