Jak jste na tom s astronomií doma?

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Jak jste na tom s astronomií doma?

#16

Příspěvek od MP »

PaF napsal:
To já své drahé polovičce pomáhám opravit "stojánek" pod dalekohled
Prima. Nechtela bys pak pomoci s udrzbou jeste jednoho stejneho stojanku ( take mam GS montaz ) ? Moje zena mi s tim asi nepomuze ... :D
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
Tomkk
Příspěvky: 357
Registrován: 11. 11. 2003, 18:14

Jak jste na tom s astronomií doma?

#17

Příspěvek od Tomkk »

Hynek2 napsal: Tak vězte že jsou i lidé kterým je astronomie otloukána o hlavu jeko sobecký koníček, kterému se měl člověk věnovat za svobodna. Astronomické harampádí všude překáží a navíc je cítit olejem. Nákup filmu je vnímán jako mrhání rodinným rozpočtem. Toto je případ jednoho nejmenovaného astronoma.
Totéž. :-/
Uživatelský avatar
PaF
Příspěvky: 61
Registrován: 16. 03. 2004, 15:03

Jak jste na tom s astronomií doma?

#18

Příspěvek od PaF »

MP napsal:

Prima. Nechtela bys pak pomoci s udrzbou jeste jednoho stejneho stojanku ( take mam GS montaz ) ?  Moje zena mi s tim asi nepomuze ...  :D

Prej "s klidem".... :rotflmao: Nic nebude! :finger: Doma bude!!! ;D

:hi:
PaF - kousek za Prahou
SW MAK 127 na montáži GSO s pohonem RA, Oberwerk 11x70
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Jak jste na tom s astronomií doma?

#19

Příspěvek od MP »

PaF napsal:

Nic nebude! :finger: Doma bude!!! ;D
:hi:
Nojo, tak to nevyslo. To vis, hodne lidi je potreba zneuzivat, nez dostanou rozum :D
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
PaF
Příspěvky: 61
Registrován: 16. 03. 2004, 15:03

Jak jste na tom s astronomií doma?

#20

Příspěvek od PaF »

No to se neboj, mě bys nezneužil... :nono: ;D ;D hihi

K. :hi:
PaF - kousek za Prahou
SW MAK 127 na montáži GSO s pohonem RA, Oberwerk 11x70
Uživatelský avatar
Kunzov
Příspěvky: 202
Registrován: 25. 07. 2003, 18:19
Bydliště: Lipník nad Bečvou

Jak jste na tom s astronomií doma?

#21

Příspěvek od Kunzov »

Patrim nastetsi k te skupine, ktere je astronomie druhou polovickou tolerovana, ba jsem dokonce zapusobil i jako nakaza. Takze v posledni dobe nejsem u okularu sam ale musim se o nej delit Sice to bere u dalekohledu s nadhledem (hlavne deep.sky smouhy), ale jinak ji to bavi.

BTW: Kdyz se ta astronomie poda lidem tak nejak rozumne, pak je uspech si myslim zarucen. Aspon z vlastni zkusenosti - takovy posezeni / polezeni u dalekolhedu nad lahvi dobryho vina a pri pohodove muzice, to se to pak kouka do vesmiru... ;D
Pozoruju z Oderských vrchů. N 200/1000, R 70/700, CEL 12x70.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Jak jste na tom s astronomií doma?

#22

Příspěvek od FunTomas »

Moja rodina to berie az velmi tolerantne. Bez takto tolerantnej manzelky by som asi davno skoncil. Nastastie je to naozaj chytlavy konicek a velmi zaujimavy. Asi preto sa o to zaujima aj dcera. Potom velmi rada rozprava v skole ako spala na hvezdarni, pozorovala "obrovskym" dalekohladom, videla volnym okom Merkur, Venusu na Slnku...
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

Jak jste na tom s astronomií doma?

#23

Příspěvek od T.o.m »

Mno, rodiče už jsem docela vycvičil - (dokonce se někdy ptají, jestli nepůjdu pozorovat, i když je zataženo) :greedy: , mamce se to dokonce i líbí (ráda se podívá na nějakou tu kulovku apod.), okolí si už zvyklo, přítelkyně je velmi tolerantní.
Tom
Luky
Příspěvky: 32
Registrován: 18. 05. 2003, 15:22

Jak jste na tom s astronomií doma?

#24

Příspěvek od Luky »

Taky se pridavam k tolerovanym :). Zadne problemy doma nemam - rodina se mnou obcas pozoruje ukazy typu zatmeni Mesice, apod. Jentak v noci se mnou pozorovat nikdo nevyrazi... Kazdopadne mi nijak provozovani astronomie omezovano neni ;)
Uživatelský avatar
nad
Příspěvky: 70
Registrován: 08. 09. 2003, 20:36

Jak jste na tom s astronomií doma?

#25

Příspěvek od nad »

U mě absolutní podpora, jenom jsem nepřiznal, jak nákladný to je koníček. To by bylo potom řečí, co jiného-užitečného by se za to dalo koupit.
Elektrotechnika
Uživatelský avatar
QQ
Příspěvky: 112
Registrován: 27. 05. 2004, 09:39

Jak jste na tom s astronomií doma?

#26

Příspěvek od QQ »

nad napsal: U mě absolutní podpora, jenom jsem nepřiznal, jak nákladný to je koníček. To by bylo potom řečí, co jiného-užitečného by se za to dalo koupit.
Treba jako zaclony, novej koberec a dalsi takovy podobny zbytecnosti .... :nono: :rotflmao:
Uživatelský avatar
Hadra
Příspěvky: 211
Registrován: 23. 05. 2004, 02:23

Jak jste na tom s astronomií doma?

#27

Příspěvek od Hadra »

No jo...
Ja mam smulu, ze pritelkyne ma predstavu o cenovych relacich...myslel jsem, ze se s toho vyvliknu kdyz zaargumentuju:"vis, jsou dalekohledy i za nekolik set tisic" dostalo se mi vlidne :rotflmao: odpovedi" to jako ze by se dal za to koupit i domecek?"...Je tolerantni, ale obcas mi pri odchodu zahrozi pesti..." :nono:ne ze si zase koupis neco pres ten internet!" a ja se druhy den vracim a rikam "koupil jsem je takhle malilinkaty okular".
Samozrejme si delam srandu.
R110/660, CG5 GT, Triedr WO 8x42
Uživatelský avatar
GaN
Příspěvky: 233
Registrován: 07. 07. 2006, 16:23

Jak jste na tom s astronomií doma?

#28

Příspěvek od GaN »

Má žena si myslí, že oblačnost lze pozorovat levnějšími prostředky.
Medved
Příspěvky: 427
Registrován: 02. 09. 2002, 21:28

Jak jste na tom s astronomií doma?

#29

Příspěvek od Medved »

GaN napsal: Má žena si myslí, že oblačnost lze pozorovat levnějšími prostředky. :rotflmao:

No, patřím k tolerovaným, občas se někdo i příjde na něco podívat, hlavně planety, měsíc a "senzace" typu komet apod... DSO nikoho moc neberou neboť netrénovanému oko unikají jemné nuance.
Jakožto svobodnému a bez závazků mi na finance nikdo nedohlíží a tak připomínky směřují hlavně k tomu, že na chodbě v domě je nutno obcházet "krám" = tubus dalekohledu a v šopě je další krám zabírající místo = montáž.

Držme se. :hi:
Toš tak na světě...
Uživatelský avatar
Kami
Příspěvky: 2060
Registrován: 02. 01. 2004, 06:45
Věk: 46

Jak jste na tom s astronomií doma?

#30

Příspěvek od Kami »

Taky se podělím,jak je to u mě doma s Astronomií.
Jsem zatím svobodnej,ikdyž je mi to už pár let vyčítáno. :behead:Takže při nějakém větším finančním vydání řve jen moje skromná peněženka.Až bude rodina,bude to asi jiný.
 Co se týká našich,nebo přítelkyně,tento náročný,pro lajky i divný koníček mi tolerují. Občas jim něco ukážu.Odpovědí je,že to je pěkný,ale nedokážou pochopit proč na to koukám furt,vždyť se to nehejbe, je to pořát stejný. ???
 Nejvíc je pruděj trubky.Na balkón,pak ven,pak domů.To jak se snažím optiku aspoň trochu před pozorováním vychladit.
 Širší okolí to nějak bere s tukáním na čelo.Holt jsem jedinej takovej blázen ve městě i okolí.Když někdo přijde,rád mu něco ukážu. Ale moc se lidem nevnucuju,nemá to cenu. :banghead:

Ahoj Kami :hi:



SW102/500, SW ED100/900, R100/1500, R125/1583, N127/646, R140/1543, R150/1800, C150/2250, N152/1178, N170/1022, NCN310/1768/5970,... + další sklíčka do 0,75m.
Odpovědět