Folia

8. června 2004, Venuše - sesterská planeta Země - projde při pohledu ze Země přes sluneční disk... více na http://vt-2004.astro.cz
Uživatelský avatar
JZ
Příspěvky: 145
Registrován: 30. 09. 2003, 14:07

Folia

#31

Příspěvek od JZ »

Tak se mi to nějak nedaří. Foťák zobrazí LED od dálkového ovladače, ale po zastínění objektivu filmem je vidět pouze načervenalá tma. Exponovaný film je pouze osvícený film, nebo i vyvolaný? Mám pouze osvícený. Použil jsem Agfu color a nic. Nemá někdo nějaký tip.
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

Folia

#32

Příspěvek od peta »

filtr je z dvou kousku osvicenych a vyvolanych negativnich barevnych filmu... je mozne pouzit zacatek filmu osviceny pri zavadeni do fotaku, toho se vetsinou vali kazdemu doma dost...
petr(zavinac)fajkos.com
Uživatelský avatar
Tomkk
Příspěvky: 357
Registrován: 11. 11. 2003, 18:14

Folia

#33

Příspěvek od Tomkk »

peta napsal: k tomu infracervenemu zareni me napada jeste tip pro denni, digitalni fotografy:
udelejte si filtr ze dvou exponovanych barevnych negativu, ten zaradte pred objektiv digitalu a pokud tento nema IR blocking filtr, budete se divit, teda ja se divil vetsina ccd cipu je dostatecne citliva na IR zareni, takze casy se pohybuji u 100ASA pres 1/30s...


Díky za tip. Docela pěkně jsem si s tím pohrál. Zkoušel jsem dvě a tři vrstvy filmu. Mám tam docela dost šumu (Canon A30), ale je to zajímavý pokus. Škoda, že to bere jen poměrně úzkou část IR spektra. :hi:
Odpovědět