Pozorování a hudba??!!

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

Pozorování a hudba??!!

#31

Příspěvek od Bíba75 »

michal.b napsal:

Na myslivce plati kdyz jim das najevo kdo ma vetsi zbran  ;D

To máš pravdu ale to neznáš naše nimrody kde se něco šustne tam pálej!! ;D
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
3J

Pozorování a hudba??!!

#32

Příspěvek od 3J »

Biba75 napsal:
To máš pravdu ale to neznáš naše nimrody kde se něco šustne tam pálej!! ;D
..a já myslel, že lovit plízňáky je Britská tradice.

Lord se vrátí z Afriky a vypráví lovecké zážitky. " No ulovil jsem dva lvi, tři buvoli, pět zeber, a patnáct plízňáku" Lady se ptá "a co jsou to plízňáci? " "je to černý, schovává se to ve křoví a jak na to namíříte flintu tak to zvedne přední pracky a řve to plíznou, plíz nou"
Uživatelský avatar
css94381672
Příspěvky: 260
Registrován: 08. 11. 2005, 19:03

Pozorování a hudba??!!

#33

Příspěvek od css94381672 »

(sice to přímo s astronomií nesouvisí, ale..)

U maldších dětí (6-11let) bylo zjištěno, že každý měsíc hudebního vzdělání navíc znamenal nepatrné zvýšení IQ (o zlomek bodu). Navštěvování hodin hudby po dobu šesti let znamená nárůst IQ v průměru o 7.5 bodu ve srovnání s dětmi, které se hudbě nevěnovaly. U středoškoláků odpovídalo šestileté hudební vzdělání nárůst IQ v průměru o 2 body ve srovnání s vrstevníky, kteří hodiny hudby nenavštěvovali.
(Psychologie dnes, červenec-srpen 2006)
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Pozorování a hudba??!!

#34

Příspěvek od VK »

Profesor Koukolík v knize "Kniha o Evě a Adamovi", nakl. Makropulos popisuje chování mozku při vnímání hudby a evoluci hudby v souvislosti s evolucí člověka. Píše, že hudba je jakýsi všelidský superjazyk.

V. K.
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Pozorování a hudba??!!

#35

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

To 3J: pane, tím že jste srovnal do jedné lajny rock a techno, tím jste si to u mě definitivně rozlil... ;D ;D ;D
Jinak ale přemýšlím, kolik mladých v té veřejné dopravě poslouchá rock a kolik techno...asi to bude tak 1:99.... ;D ;D ;D
A že by to snižovalo percepci? To by bylo jedině dobře, už tak mi nadávají "generátor duchů".... ;D ;D ;D
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
voko
Příspěvky: 792
Registrován: 25. 04. 2005, 22:56

Pozorování a hudba??!!

#36

Příspěvek od voko »

Včera večer jsem byl ve strážnickém přírodním amfiteátru na koncertu Jarka Nohavici. Nádherná srpnová noc plná hvězd. Odmyslím-li si něco málo tlumených světelných efektů, měl jsem před sebou otevřený skoro celý severní obzor. Nedalo mně to, abych ho během koncertu nepozoroval; zaregistroval jsem však za celé 2 a půl hodiny jen dvě slabé Perseidy (a samozřejmě spoustu letadel a družic). Ale před závěrem jsem byl aspoň odměněn krásným zábleskem (-7) Iridia 60.
Nejedná se sice o pozorování v pravém slova smyslu, ale bylo to docela příhodné doplnění koncertu. Navíc jsem po příjezdu z koncertu ještě vytáhl dalekohled a nějakých 300 m od místa pozorování pro změnu pokračovala myslivecká noc s další kapelou. A ti vydrželi až do rána.
Pokud pozoruji v přírodě, dávám spíš přednost tichu, ale takováto změna čas od času není vůbec na závadu.
e-mail: vokope(at)cmail.cz
Uživatelský avatar
M. Krupa
Příspěvky: 139
Registrován: 24. 01. 2004, 23:13

Pozorování a hudba??!!

#37

Příspěvek od M. Krupa »

voko napsal:
... Pokud pozoruji v přírodě, dávám spíš přednost tichu ...

Já bych dal taky nejradši přednost tichu, ale nejde to :

Celou noc řvou žáby.
Cvrčci fidlaj, že neni slyšet vlastního slova.
Komáři, můry a podobná havěť bzučí, až je to k zešílení.

A když se občas stane, že všechny ty potvory už konečně usnou a je ticho, tak se zase vzbudí náš pes a ve chvílích, kdy se nejvíc soustředim na pozorování, tak z ničeho nic zaštěká .



To je potom i Sepultura docela uklidňující mjůzik ...

( Doufám, že mě teď neumlátí příznivci "Zelené Strany". ;D )



... Ale teď vážně :
Při pozorování (když jsem sám) nejradši poslouchám HODNĚ POTICHU starý rockový ploužáky (Guns'n Roses, Scorpions, Metallica, Olypic, atd.).


Uživatelský avatar
m.r.k
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

Pozorování a hudba??!!

#38

Příspěvek od m.r.k »

nazdar ja vedsinou pocuvam hudbu pri pozorovani ale ak pozorujeme metasy a som zapisovatel tak si odpustim ale inac pocuvan hudbu stale ........................no najcastejsie je to nohavica, kabat , a pod.

nic nieje natolko zle...... kym vam niekto nepride posvietit aby ste lepsie videli na hviezdy.
Lukas.m
Příspěvky: 150
Registrován: 18. 03. 2005, 20:38

Pozorování a hudba??!!

#39

Příspěvek od Lukas.m »

Pri pozorovani nie je nic lepsie ako pocuvat soundtracky zo Star Treku ;D. Ale inak pri tom pocuvam hoc co, co mam v playeri, mobile alebo co daju v radiu.
Uživatelský avatar
astropintr
Příspěvky: 841
Registrován: 12. 03. 2006, 02:48

Pozorování a hudba??!!

#40

Příspěvek od astropintr »

Ahoj kolegové,
já při pozorování zásadně poslouchám muziku, pokuď nepozoruji s někým (viď horale! nebo Bíbo 75 ;)).
Ano, na Měděnci máme zajímavý úkaz, který s Horalem musíme zjistit, co se za ním skrývá.Zvuky typu Grrrrrrrrrrr mě moc nebaví. Ale zpět k muzice. Velice rád poslouchám rádio, taneční muziku, prostě takovou hudbu, která mě motivuje k lepším výkonům při pointování. Zde je můj výběr písniček:
D. J. Tiesto, D. J. Bobo, muzika z filmu Rocky,
asi moje nejoblíbenější písničky, které poslouchám.
Jestě se vyjádřím k muzikantům. Ano, slyšel jsem to, a myslím si, že je to pravda. Můj kolega z mosteckého planetária hraje na varhany.
Řekl bych to asi takhle:
Astronomové jsou buď muzikanti, nebo velice rádi poslouchají písničky..........

Pavel ;)
Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

Pozorování a hudba??!!

#41

Příspěvek od Bíba75 »

astropintr napsal: Ahoj kolegové,
já při pozorování zásadně poslouchám muziku, pokuď nepozoruji s někým (viď horale! nebo Bíbo 75  ;)).
Ano, na Měděnci máme zajímavý úkaz, který s Horalem musíme zjistit, co se za ním skrývá.Zvuky typu Grrrrrrrrrrr mě moc nebaví. Ale zpět k muzice. Velice rád poslouchám rádio, taneční muziku, prostě takovou hudbu, která mě motivuje k lepším výkonům při pointování. Zde je můj výběr písniček:
D. J. Tiesto, D. J. Bobo, muzika z filmu Rocky,
asi moje nejoblíbenější písničky, které poslouchám.
Jestě se vyjádřím k muzikantům. Ano, slyšel jsem to, a myslím si, že je to pravda. Můj kolega z mosteckého planetária hraje na varhany.
Řekl bych to asi takhle:
Astronomové jsou buď muzikanti, nebo velice rádi poslouchají písničky..........

Pavel  ;)Ahoj Pavle!
Na příštím pozorování to určitě změníme a nějakou muziku vemu sebou!!Bude to supr!!
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Pito
Příspěvky: 193
Registrován: 08. 05. 2006, 21:39

Pozorování a hudba??!!

#42

Příspěvek od Pito »

Ja rad počuvam relaxačnu hudbu alebo niečo ako Gregoriani,Enigma alebo J.M.Jarre to fak dobre ukludnuje
Pito
Bresser 127/1200,Newt.200/850,Cass.150/920,Ref.ED 80 PRO ATA&& Canon EOS 300 D,Canon 3000,Canon EOS 400 D&& EQ-5 , Vlast. vyrobená montáž.
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

Pozorování a hudba??!!

#43

Příspěvek od Martin Vyskočil »

V zivote jsem u pozorovani nic neposlouchal, ale vubec mi to nevadi. Jedina "hudba" je nocni priroda. Navic by me od koukani asi hudba rozptylovala. Mozna proto, ze by mozek musel zpracovavat jak zrak, tak i sluch.
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 465
Registrován: 24. 10. 2009, 21:39

Pozorování a hudba??!!

#44

Příspěvek od Dominik »

Hudbu pri pozorovaní nepočúvam. Ani som to neskúšal, ale mám radšej ticho, pretože sa môžem viacej sústrediť a tiež sa mi spojenie ticha a oblohy páči.

Hudbu normálne počúvam, dokonca aj vytváram a chodím na husle. Pozerám sa na hudbu trochu profesionálnejšie. Nebyť hudby... (Možno ani neviem čo je to amatérska astronómia. ):) Zaujímavé by bolo zahrať si trochu aj pri pozorovaní

Poznám jednu skupinu, je to dosť stará skupina, ale stále hraje. Je to elektronika a veľmi dobre sa pri nej zaspáva. Určite by sa hodila na pozorovanie (teda ak by nemala zaspávacie účinky), to by som hneď videl o niečo viacej. ???

Hudba môže mať aj nevhodné účinky na pozorovanie, ale verím tomu, že určite aj vhodné.
LbA

Pozorování a hudba??!!

#45

Příspěvek od LbA »

Dominik napsal:
Poznám jednu skupinu, je to dosť stará skupina, ale stále hraje. Je to elektronika a veľmi dobre sa pri nej zaspáva. Myslis Kraftwerk Ti su fajn ako pozorovacia muzika.. Vidis? Nenapadlo ma dat "Tour de France" a podobne hity do prehravaca pozas pozorovania... To okamzite zmenim :)
Teraz na Kolonici som skusal pocuvat metal (konkretne kapelu TOOL) a nejaky jazz ... A bolo fajn...
A nad ranom, ked uz kazdy spal a ostal som sam (lebo som musel robit flaty) tak som sa zohrieval tak, ze som tancoval na rytmy techna a drumnbass muziky Este ze ma nikto nevidel ;D
Odpovědět