M97,M108

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

M97,M108

#61

Příspěvek od Konihlav »

Tak jsem v noci nemohl bolesti spat, cimz jsem ziskal cas a prostor na zpracovavani a od 3:30 do 5:20 jsem si s tim jeste hral. Co jsem udelal je, ze jsem zmirnil to okolni halo, zjemnil co slo, a predevsim kompletne poresil pozadi - vratil jsem se ke kroku c.2. z 10ti jeste, ze si ukladam vsechny mezikroky... planetarka jako takova je stejna jako byla.

odkaz zustal stejny:
http://astrofotky.cz/gallery.php?show=. ... 693700.jpg

jen pro Ty co uz to videli je NUTNE F5 - REFRESH cache prohlizece.

takze ja jsem ted maximalne spokojeny a mam z toho velkou radost (po dlouhy dobe jsem udelal fotku unikatni, ktera se mi fakt dost libi a nemam uz konecne zadne vyhrady - kdyz je poreseny to pozadi ;D).
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

M97,M108

#62

Příspěvek od Konihlav »

Panove, jaka sova je nejlepsi?

http://www.bcsatellite.net/bao/M97/M97a.jpg

nebo

http://www.bcsatellite.net/bao/M97/M97.jpg

?
the second one on the first one's background, i.e. do not saturate the background, just the object then it's perfect.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

M97,M108

#63

Příspěvek od Karell »

Pavle promiň, víš že mně nedělá problém napsat, když se mně tvoje fotka líbí, a i v případech, kdy to není většinový názor, ale tato tvoje úprava i přes lehkou změnu, kterou jsi provedl, mně přijde naprosto totálně mimo, hnusná, navíc tebe nehodná... Prosím napište někdo také názor, jestli se mám rozeběhnout hlavou proti zdi a nebo mně dáte za pravdu. ;D
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

M97,M108

#64

Příspěvek od Konihlav »

Karell: Karle diky za uprimnost, te si velmi vazim a obzvlast lidi, kteri umi vyslovit svuj nazor (a neboji se).

Prosím napište někdo také názor, jestli se mám rozeběhnout hlavou proti zdi a nebo mně dáte za pravdu.to by bylo opravdu velmi zajimave zjistit, jak to kdo vidi a jak asi pocetne jsou ty 2 skupiny.

Tady podle me muzou byt jen 2 tabory - jedni to budou milovat, protoze to je neuveritelne jine a zvlastni a zajimave a svitici a barevne (treba ja) a jedni to budou nenavidet, protoze to je presne jak pises ;D

takze jde jen o to, jaka je cetnost "rozumnych konzervativcu" a "nerozumnych experimentatoru" :)

a nehlaste se vsichni. Chtelo by to anketku ;D

P.S.: vim, ze kdyz neco takoveho ukazi (tj. jdu s tim na svetlo bozi), tak za to ponesu nasledky, ale s tim ja pocitam. Muj nazor uz znate, me se to takhle proste libi a stojim si za tim, ze planetarky musi na obloze svitit a zarit kdyz ne blikat ;D a pro jistotu jsem do nazvu to extravaganza dopsal, aby bylo jasne, ze to neni uplne podle "normy"...

vsem zucastnenym dekuji za nazory.

P.S.: takze Karle, uz si jdi hledat zed mozna bych to mohl taky zkusit, by se mi rozsvitilo a byl bych jako planetarka...
Uživatelský avatar
ma_va
Příspěvky: 31
Registrován: 03. 03. 2010, 15:51

M97,M108

#65

Příspěvek od ma_va »

Líbí!
Myslím, že barvy to zpřehlední, jejich volbu si vysvětlil, takže PROČ NE!?

Líbí se mě, že tam máš zachycenou i tu intenzivnější část v OIII směrem cca N
Uživatelský avatar
mich1
Příspěvky: 1137
Registrován: 24. 07. 2010, 20:00

M97,M108

#66

Příspěvek od mich1 »

Souhlasim s Karlem, chtelo by to zpracovat mnohem vice decentne. Asi tak jako to zpracoval Martin, treba trosku vice rosvitit barvy, ale rozhodne bych se nesnazil tak moc vypalit tu slabou cast, negativne se to podepise na tech jasnejsich castech a na viditelnosti sumu. Proste bych se smiril s tim ze ta vnejsi obalka je velice slaba a nikdy to nebude poradne kontrastni vypalovacka.
newton 30 cm, eq6
Uživatelský avatar
achromat
Příspěvky: 342
Registrován: 07. 01. 2008, 23:46

M97,M108

#67

Příspěvek od achromat »

taktiez suhlasim s vyssie uvedenymi nazormi, ze spracovanie by malo byt hmm o trochu decentnejsie, ale je to tvoj styl a inac poklona  ;)

+ paci sa mi, ze si vyvratil nazory na tomto fore dost vzite a sice, ze achromat, a to dokonca klasicky fraunhofer s vyssou svetelnostou, je na foto ucely pre DSO zcela nevhodny.
Uživatelský avatar
randis
Příspěvky: 26
Registrován: 07. 09. 2007, 00:53

M97,M108

#68

Příspěvek od randis »

Souhlasím s Karllem. Na mě je to moc umělé.

randis
SkyWatcher NWT 200/1000, EQ-6, triedr Konus 10x50
Uživatelský avatar
ogami
Příspěvky: 731
Registrován: 15. 02. 2009, 17:42
Kontaktovat uživatele:

M97,M108

#69

Příspěvek od ogami »

radim se do skupiny nerozumnych experimentatoru me se ta Pavlova uprava libi proste vic nez to co tu ukazal Martin ze stejnych dat.
Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24262
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

M97,M108

#70

Příspěvek od MilAN »


+ paci sa mi, ze si vyvratil nazory na tomto fore dost vzite a sice, ze achromat, a to dokonca klasicky fraunhofer s vyssou svetelnostou, je na foto ucely pre DSO zcela nevhodny.
Tak to by mě opravdu zajímalo, kde jsi ty " vžité názory  zde na AF " četl :). Pro úzkopásmové focení jako je tohle, je snad všem jasné, že na achromazii příliš nezáleží. Jediný problém je v různé velikosti obrazu  v různých barvách, ale s tím  si sw na skládání poradí.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
achromat
Příspěvky: 342
Registrován: 07. 01. 2008, 23:46

M97,M108

#71

Příspěvek od achromat »

Milane, nechce sa mi to uz hladat /tusim nieco bolo aj vo vlakne achrom.objektiv, ad skyota.it/ a ani sa k tomu vracat. Som rad ak si myslis, ze uz je to tu kazdemu jasne, howgh and good night :)
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

M97,M108

#72

Příspěvek od FunTomas »

Ja s Karlem súhlasím, ale to je tak jediné, čo môžem. Je to Konihlavov obrázok, nech si s ním robí čo chce. Mne sa to znásilnenie nepáči. A nemýľte sa podaktorí akoby táto snímka bola prvá svojho druhu. Tú jemnú obálku okolo hmloviny zachytil aj Michal1 a nepovedal mu k tomu nikto ani slovo. ;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24262
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

M97,M108

#73

Příspěvek od MilAN »

. Som rad ak si myslis, ze uz je to tu kazdemu jasne, howgh and good night  :)Napíšu to tedy jinak: každému, kdo fotí úzkopásmově, to je jasné.
A těm, kteří o tom jen tlachají.....
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

M97,M108

#74

Příspěvek od Konihlav »

Karell: tak jsem to nevydrzel a predelal jsem to v podstate podle MMysova mustru a navodu (diky za nakopnuti, bylo potreba velmi silne) a extravaganzu smazal komplet a uz ji nikdo neuvidi :)

stejne mi to nedalo a musel jsem to nakonec nabarvit do podobnych barev, protoze ty jsou proste pro tento objekt z meho pohledu nejlepsi a to mi nikdo nevymluvi ;D

odkaz zustal stejny:
http://astrofotky.cz/gallery.php?show=. ... 693700.jpg

uff, sovu nechci uz v zivote videt, je to desna, mala, potvora, bez detailu (leda bych priste fotil metrovou aperturou).

diky vsem.
Uživatelský avatar
blackhaz
Příspěvky: 404
Registrován: 30. 07. 2006, 21:45

M97,M108

#75

Příspěvek od blackhaz »

;D

Nevertheless, fantastic shot, Pavel. One of the best Owls out there for sure.
My projects: http://trafyx.com/
Odpovědět