Viděl jsem neidentifikovaný úkaz na obloze (UFO)

Pozorovací techniky, odkazy na stránky s pozorováním, umělé družice, ufo a vůbec veškerá pozorování, která se jinam nehodí
Odpovědět
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 343
Registrován: 24. 03. 2008, 23:44
Bydliště: Mohelnice - Zábřeh
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#226

Příspěvek od kesi »

Zdravím, když sem si to tak včera před 23hod šlapal od autobusu domů(3km-2dc vína ;)), viděl sem nad západním obzorem asi na 5s objekt, zhruba o jasnosti Altaira, který se na těch 5s pohyboval asi "palec" nad horizontem, který kopíroval(horizontální pohyb) z prava do leva a opět urazil dráhu asi toho jednoho "palce"(natažená ruka a vztyčený palec) a během asi 2s postupně zeslábnul a zmizel , že by nějakej ten meteorologickej balón, ale co ten směr z prava do leva a bylo to dost nad horizontem tzn. žádné auto(silnice) a objekt byl a těch 5s stejně jasný, žádné poblikávání ani změna barvy->bílá.Už sem párkrát něco podobného viděl, ale to je poprvé, co s tím otravuju na fóru ;D
Zeiss Victory SF 10x42
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11401
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#227

Příspěvek od MaG »

Nebydlíš o moc dál od Prahy než já, mohl bych usuzovat, že jde o stejný jev, jaký vídáme my v Jablonci a okolí, tedy letadla startující z Ruzyně. Někdy se ten bod jakoby nehýbe a pak zmizí, jindy lehce pohyb na některou stranu a pak zmizí. Zmizení je často náhlé kvůli tomu, že reflektor letadla míří najednou jinam než na tebe. Mohlo by to být ono..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 343
Registrován: 24. 03. 2008, 23:44
Bydliště: Mohelnice - Zábřeh
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#228

Příspěvek od kesi »

Ten reflektor letadla bych bral a dává to smysl, ale tu Prahu beru s rezervou ;D, no možné je všechno, tedy skoro všechno ;D.Bydlím na Severní Moravě.
Dík za tip ::)






Edit:směr Praha by to ale byl...
Zeiss Victory SF 10x42
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#229

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Mezinarodni letiste je i v Ostrave.
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 242
Registrován: 05. 04. 2002, 15:32
Bydliště: Řevnice
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#230

Příspěvek od Jakub »

Tak jsem včera zažil takový malý pozorovatelský orgasmus ;D Několik dní za sebou, v horních vrstvách převládá východní proudění, takže již tři dny po sobě sleduji meteobalony. Včera jsem dorazil domu později a když jsem ho spatřil, tak jsem ještě v tesilu a bílé košili vyrval Newtona, děti odeslal pro foťák a jal se chytat balon se 100 násobným zvětšením. PARÁDNÍ podívaná. balon svítil jak žárovka, od něj byl viditelný špagát a na konci "blikala" stanice. Neuvěřitelná a oslnivá bílá barva na balonu s odlesky od stanice :P Když dorazili děti s kompaktem a držákem a chystal jsem se montovat vše na okulár balon praskl.
A teď teprve začalo divadlo. Vše bylo jak výbuch rachejtle ohňostroje. Malé "reflexní" částečky balonu se rozlétly po celém zorném poli okuláru, stanice začala klesat a rozptýlené kousky balonu byly pozorovatelné ještě tak cca 70 - 90 vteřin. Vše bylo tak rychlé a naknop, že ani nevím kolik bylo hodin....(odhad 20:45) ale jestli proudění a počasí vydrží. Tak budu o víkendu připraven a pokusím se nafilmovat.
CANON EOS 5D, 70 - 200, Sky-Watcher Star Adventurer
Uživatelský avatar
nnexus
Příspěvky: 67
Registrován: 05. 09. 2006, 02:35

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#231

Příspěvek od nnexus »

Včera ve 21:45 jsem na západě náhodou z okna spatřil velmi jasný oranžový objekt (zhruba -6mag) zhruba ve výšce 15 stupňů, jak se pohyboval přímočaře na východ. Největší výšky dosáhl ve 21:47 (asi 80 stupňů) a ve 21:49 ve výšce zhruba 20 stupňů nad obzorem se nám ztratil za panelákem na východě. Rychlostí a pohybem mi hodně připomínal ISS,kterou jsem pozoroval hodněkrát, ale měl zřetelný kulový tvar a chvílema se nám zdálo, jakoby snad hořel. Dost mě zarazila jasnost a náznak tvaru. Mohlo by jít o meteorologický balón?
Zkoušel jsem to vyfotil mobilem, ale kvalita nestojí za řeč.
Uživatelský avatar
QQ
Příspěvky: 112
Registrován: 27. 05. 2004, 09:39

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#232

Příspěvek od QQ »

nnexus napsal: Včera ve 21:45 jsem na západě náhodou z okna spatřil velmi jasný oranžový objekt (zhruba -6mag) zhruba ve výšce 15 stupňů, jak se pohyboval přímočaře na východ. Největší výšky dosáhl ve 21:47 (asi 80 stupňů) a ve 21:49 ve výšce zhruba 20 stupňů nad obzorem se nám ztratil za panelákem na východě. Rychlostí a pohybem mi hodně připomínal ISS,kterou jsem pozoroval hodněkrát, ale měl zřetelný kulový tvar a chvílema se nám zdálo, jakoby snad hořel. Dost mě zarazila jasnost a náznak tvaru. Mohlo by jít o meteorologický balón?

Zkoušel jsem to vyfotil mobilem, ale kvalita nestojí za řeč:
http://sweb.cz/MilosSolin/DSC03317.JPG
Taky by mohlo jít o malé zábavné horkovzdušné balónky (psaníčka). Dovážejí se z Číny a stává se z toho hit. Už jsem jich několik viděl, dokonce se zůčastnil jejich pouštění. Je to asi necelý metr průměr papírový balon a dole u otvoru mu hoří načervenalým plamenem kostka chemické látky (něco jako PEPO) a tím letí.
Je-li to vypuštěno v dálce od pozorovatele, tak při bezvětří to vyvolá dojem, že na nebi svítí další Mars, nebo Aldebaran. Jako pozorovatelé oblohy si musíme zvyknout na další blbost na nebi :(
Foto z vypouštění:

Uživatelský avatar
P.D.
Příspěvky: 146
Registrován: 06. 10. 2003, 19:27

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#233

Příspěvek od P.D. »

Ahoj,

cca ve 21:45 18.10.2008 jsem viděl na JV od Českých Budějovic tři objekty, každý z nich identifikovatelný jen 3mi světly uspořádaných do tvaru rovnostranného trojúhelníku. Pohybovaly se původně na jih a pak poměrně ostře zamířily směrem na východ. cca minutu na to proletěly nad ČB dva stíhací letouny, stejným směrěm jako tyto 3 objekty. (zřejmě pokus o pronásledování) :o
Totéž pozorovala má přítelkyně, sedící vedle mne.

Po tomhle zážitku začínám dost vážně koketovat s myšlenkou, že na Zemi jsme sami.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8307
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#234

Příspěvek od Cztwerec »

Přesný čas, úhlový rozměr, lepší udání směru letu, rychlost. Já nevím. Víš jednou za mnou přišla paní od vedlejšího domu a říkala mi něco jako - mělo to dva metry a bylo to takový kruhový! Pak jsem se podíval na oblohu a byly to světla z diskotéky. Já nevím, věřím, že nejsme sami ve Vesmíru, ale zkus zauvažovat...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
P.D.
Příspěvky: 146
Registrován: 06. 10. 2003, 19:27

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#235

Příspěvek od P.D. »

přesný čas netuším bylo to okolo 21:45, úhlová velikost každého z těch objektů byla v době kdy jsem si jich všiml cca 1/2 úplňku (repektive rozestup mezi světly, protože ty objekty samotné jsem neviděl), ve chvíli kde se ztrácely z dohledu cca po 20s se zmenšila tak na 1/4 úplňku, rychlost ve srovnání s dopravními letadly byla minimálně 5ti násobná. A směr letu jsem udal jak nejlépe jsem mohl. No a rozhodně nebyl slyšet žádný hluk jak tomu je u letadel.

Vím co jsem viděl, světla od diskotéky to jistě nebyla a ty dvě stíhačky, které za tím letěly podle mne nebyly náhoda.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11401
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#236

Příspěvek od MaG »

Stíhačky nemají reflektory? Pokud ano (normální letadla je mají, co jsem viděl), pak je vysvětlení nasnadě ???
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#237

Příspěvek od Habl »

P.D. napsal:

Vím co jsem viděl, světla od diskotéky to jistě nebyla a ty dvě stíhačky, které za tím letěly podle mne nebyly náhoda.
To asi nevíš za čím vším létali stíhačky v případě vyhlášení poplachu u vzdušných sil i u nás! Mohu tě ubezpečit, že žádný neidentifikovatelný objekt nenalezli.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
P.D.
Příspěvky: 146
Registrován: 06. 10. 2003, 19:27

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#238

Příspěvek od P.D. »

Habl napsal:

To asi nevíš za čím vším létali stíhačky v případě vyhlášení poplachu u vzdušných sil i u nás! Mohu tě ubezpečit, že žádný neidentifikovatelný objekt nenalezli.

Habl

Jestli to nebude tím, že kdyby nalezli, tak už to není neidentifikovatelný objekt.

Pokud mi nevěříte nemám s tím problém, taky jsem byl do včerejška pesimista v tomhle ohledu, ale včera se to změnilo.

To co jsem viděl nebyla letadla (alespoň ne taková, která jsou známá veřejnosti)

Pokud by se tady měly objevovat nějaké narážky týkající se mého duševního zdraví, či podobné narážky tak prosím moderátora o vymazání tohoto vlákna.

P.S. při tomto pozorování jsem nebyl pod vlivem alkoholu ani jiných psychotropních látek ;D
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#239

Příspěvek od Habl »

Škoda, že jsi si nemohl pročíst pár hlášení z PVOS, které bylo v Českých Budějovicích. Od veřejnosti bylo nahlášeno až 30 případů za rok že pozorovali neidefikovatelný objekt a zrovna takových informací jako jsi poskytl ty zde.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
AdB
Příspěvky: 266
Registrován: 15. 08. 2007, 17:22

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#240

Příspěvek od AdB »

P.D. napsal: Ahoj,

cca ve 21:45 18.10.2008 jsem viděl na JV od Českých Budějovic tři objekty, každý z nich identifikovatelný jen 3mi světly uspořádaných do tvaru rovnostranného trojúhelníku. Pohybovaly se původně na jih a pak poměrně ostře zamířily směrem na východ. cca minutu na to proletěly nad ČB dva stíhací letouny, stejným směrěm jako tyto 3 objekty. (zřejmě pokus o pronásledování)  :o
Totéž pozorovala má přítelkyně, sedící vedle mne.

Po tomhle zážitku začínám dost vážně koketovat s myšlenkou, že na Zemi jsme sami.
Většinou vlákna o UFO a podobných nečtu, ale tohle mě překvapilo. Před 4-5 lety v létě (20-22hod) jsem pozoroval úplně to samé, až na ty stíhačky.. 3 trojúhelníkové objekty velmi rychle letící zenitem, vzájemně vůči sobě měnily polohu, ale letěly stejným směrem. Tehdy jsem si řekl, že zase něco testují a nevěnoval jsem tomu pozornost, stejně bych asi nic nevykoumal..
Odpovědět