Stellarmate Pro Controller

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3411
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Stellarmate Pro Controller

#1

Příspěvek od hades »

Zakládám vlákno k tomuto zajímavému počítači.
Link na stránky výrobce: https://stellarmate.com/products/stella ... 128gb.html
A zde je videorecenze:
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4148
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Stellarmate Pro Controller

#2

Příspěvek od biker.fm »

Proti cene Eagle verze StellarMate Pro 8GB/128GB je cenove vyhodnejsi. Do toho StellarMate X se muze nainstalovat i Windows a misto INDI pouzit N.I.N.A.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11598
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Stellarmate Pro Controller

#3

Příspěvek od Psion »

A nebo si za třetinu koupit GMK :)
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3411
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Stellarmate Pro Controller

#4

Příspěvek od hades »

A nebudeš mít rozvod napájení, řízení vyhřívání ani fokuséru. Toto je specializovaný kontrolér a ne obecné PC - tudíž neporovnatelné
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11598
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Stellarmate Pro Controller

#5

Příspěvek od Psion »

Všechno co potřebuju mám mnoho let, doplnění malého PC mi chybělo. Jak se liší Stellarmate X od toho mini PC? Na to jsem právě reagoval.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3411
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Stellarmate Pro Controller

#6

Příspěvek od hades »

Tak nevím zda ti rozumím. Jak se liší Stellarmate X od toho mini PC jsem ti napsal.
Já jsem si takový počítač postavil sám, a jako obrovský benefit vidím to, že ho můžu umístit na tělo dalekohledu a krom jednoho kabelu (napájecího) mi z montáže/dalekohledu nic nevisí. A taky je to mnohem rychleji připravené, než kdybych to měl ve více krabičkách.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
borg
Příspěvky: 288
Registrován: 15. 04. 2006, 23:59

Re: Stellarmate Pro Controller

#7

Příspěvek od borg »

skúšal som len softwarovú výbavu, tj. Stellarmate OS na RPi 4 a Stellarmate App pre Android, či sa to vyrovná Asiaru. Mobilná apka ma nenadchla, náhodne padala, niektoré kroky boli neuintivné (oproti Asiaru, ale na to sa dá zvyknúť, naučiť). Takže hlavne mi mali popracovať na appke pre tablet, mobil, inak to vyzerá dobre a nie je to uzavretý ekosystém ako od ZWO.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11598
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Stellarmate Pro Controller

#8

Příspěvek od Psion »

hades píše: 15. 01. 2024, 09:16 Tak nevím zda ti rozumím. Jak se liší Stellarmate X od toho mini PC jsem ti napsal.
Já jsem si takový počítač postavil sám, a jako obrovský benefit vidím to, že ho můžu umístit na tělo dalekohledu a krom jednoho kabelu (napájecího) mi z montáže/dalekohledu nic nevisí. A taky je to mnohem rychleji připravené, než kdybych to měl ve více krabičkách.
Asi si nerozumíme, já nemluvím o Stellarmate Pro Controller, ale Stellarmate X, tedy produkt, na který jsem reagoval i když jsem to měl možná pro lepší přehlednost citovat.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3411
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Stellarmate Pro Controller

#9

Příspěvek od hades »

Tak už ti rozumím. To je ale úplně jiné zařízení, než je název tématu :) A je to v podstatě jenom "normální" PC na které předinstalovali EKOS a má to mobilní appku. Pořád mi u toho chybí ten benefit HW, který je specificky používaný pro astrofotografii
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4148
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Stellarmate Pro Controller

#10

Příspěvek od biker.fm »

S tou cenou za StellarMateX je docela velky ulet. Co ma nejaky smysl, tak ta verze Pro, tady je ten benefit o cem pise Hades.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
martbad
Příspěvky: 193
Registrován: 20. 01. 2014, 20:32

Re: Stellarmate Pro Controller

#11

Příspěvek od martbad »

borg píše: 15. 01. 2024, 09:26 skúšal som len softwarovú výbavu, tj. Stellarmate OS na RPi 4 a Stellarmate App pre Android, či sa to vyrovná Asiaru. Mobilná apka ma nenadchla, náhodne padala, niektoré kroky boli neuintivné (oproti Asiaru, ale na to sa dá zvyknúť, naučiť). Takže hlavne mi mali popracovať na appke pre tablet, mobil, inak to vyzerá dobre a nie je to uzavretý ekosystém ako od ZWO.
Ahoj, s appkou moc zkušeností nemám, jelikož je až moc jednoduchá a podobná jako asiair.
Pro pokročilejší pozorování se mi ale stellarmate OS na raspi osvědčil a nedám na něho dopustit.

Tenhle nový počítač vypadá hezky ale cena mně teda nenadchla :D
Odpovědět