Montáž EQ-HD II., nebo vyměním za kameru - PRODÁNO

Zamčeno
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Montáž EQ-HD II., nebo vyměním za kameru - PRODÁNO

#1

Příspěvek od Pupak »

Prodám montáž EQ-HD II. Harmonické převodovky vel. 20 HP , 1:120, primární převod precizní planetky 1:10, celkový převod 1:1200 bezvůlový. Kr. motory Nema 17/ 0.9st., řízení OdStep USB/ WiFi , napájení 12V,odběr s Wifi cca 800-900 mA, stativ Celestron 1.5", ručka. Nosnost na rameni 200mm je 20 kg bez protizávaží. Foto v příloze. Montáž je nová, jen vyzkoušená.
Montáž má držák na lištu Losmandy, ale není problém udělat Vixen.
Cena montáže je 66 tis. Kč ( Hlava 60, stativ 3 , ručka 3), možno prodat jen samotnou hlavu, třeba s ručkou, nebo bez.
Možná je výměna za ASI2600MC Pro Color, ASI 071 MC Pro Color, nebo ekvivalent od jiného výrobce.
Chtěl jsem si jí nechat, ale koupil jsem super přesné HD převodovky na 30 kg zátěž, tak si postavím novou, která snad už u mě zůstane. :D
Možnost zápůjčky na vyzkoušení proti záloze.
Případné nabídky prosím na email : semenec@volny.cz, nebo lépe na tel. 723 061 736 ( od 8-21 hod.)
Přílohy
montaz1.jpg
montaz1.jpg (241.35 KiB) Zobrazeno 1363 x
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5411
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: Prodám montáž EQ-HD II., nebo vyměním za kameru

#2

Příspěvek od vla »

Je vůbec tahle montáž vhodná na přenosný stativ? Nějak vidím jak na jednu stranu dám 20kg a ona spadne díky rozvážení i se stativem. Minimálně bych to čekal pokud bude dalekohled východně, či západně od osy, kdy je největší páka. Jak je tohle vyřešeno?
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Prodám montáž EQ-HD II., nebo vyměním za kameru

#3

Příspěvek od Pupak »

Tak jednak záleží na tom, jak vysuneš nohy toho stativu, a jednak na zátěži, respektive na umístění těžiště zátěže. C11 bych na to asi nepověsil, ale ED120 s foto výbavou klidně. Pochopitelně, že ideální je sloupek, ale ne vždy je montáž plně vytížená. Je to přece na uvážení uživatele.
Uživatelský avatar
Yarkho
Příspěvky: 1482
Registrován: 23. 07. 2018, 18:20
Bydliště: Říčany
Věk: 42

Re: Prodám montáž EQ-HD II., nebo vyměním za kameru

#4

Příspěvek od Yarkho »

Aká prosím je nosnosť s protizávažiami?
Celestron C11 Edge HD - C8 Edge HD - C6 XLT - TS Apo 125mm f/7.8, 102mm f/7, 80mm f/7
AZ-EQ6; HEQ-5; AZ-GTiX ; AM5 - bino MaxBright II / okuláry TV Panoptic / Vixen SSW / Baader Morpheus / SW Aero ED
http://astrofotky.cz/~Yarkho
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Prodám montáž EQ-HD II., nebo vyměním za kameru

#5

Příspěvek od Pupak »

Celková koncepce montáže je navržena na max. zátěž do 30 kg, ale není tam v tuto chvíli možnost protizávaží. Stačí sice jednoduchá úprava, aby ta možnost byla, ale tak, jak je montáž nyní, to neumožňuje. Chybí tam prostě ten držák na protizávaží, který bych musel udělat, což je triviální záležitost. Závaží se pochopitelně dají koupit sólo u prodejců. Pro takovou zátěž je ale třeba stativ min. od EQ6, nebo podobný s 2.5" nohama, nebo lépe sloupový, který ovšem rovněž není problém vyrobit.
Dotazy tohoto typu raději směřujte na SZ, E-mail, nebo telefon, ať se vlákno zbytečně nenafukuje. Dík.
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Prodám montáž EQ-HD II., nebo vyměním za kameru

#6

Příspěvek od Pupak »

Tak jsem si trochu načrtnul ten držák protizávaží a jsem schopen ho udělat bez navýšení ceny. S 5 kg závažím na 400mm rameni by přístrojová nosnost byla 30 kg.
Zhenzl
Příspěvky: 95
Registrován: 07. 01. 2018, 22:59
Bydliště: Veltěže
Věk: 52

Re: Montáž EQ-HD II., nebo vyměním za kameru

#7

Příspěvek od Zhenzl »

Bez protizávaží to prostě musí mít děsné flexe. 30 kg na páce. Docela bych chtěl vidět, co dělá ten stojánek, když se na tom těch třicet kilo začne točit při najíždění na cíl.
GSO N305/1200 + G2/8300 na EQ8, TS 203/800 + ASI294MM a ES 80/480 AD triplet + ASI1600MM na EQ6-R
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Montáž EQ-HD II., nebo vyměním za kameru

#8

Příspěvek od Pupak »

Použij trochu mozek, než něco napíšeš. 30 kg s protizávažím a logicky na jiném stativu. Řeč je o montáži, tedy o hlavě, nikoli o sestavě jako celku. Mám pocit, že by to na pochopení nemělo být až tak komplikované. Jen úplná guma by na tenhle stativ bez protizávaží věšela 20 kg vybavení. Myslím, že v sekci inzerce je lepší si podobné komentáře odpustit a svému intelektu popustit uzdu někde jinde.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3412
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Montáž EQ-HD II., nebo vyměním za kameru

#9

Příspěvek od hades »

Pupak: dej si pozor jaká volíš slova, už několikrát jsi porušil pravidlo 7. CHOVÁNÍ VŮČI OSTATNÍM UŽIVATELŮM.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Montáž EQ-HD II., nebo vyměním za kameru

#10

Příspěvek od Pupak »

Tak předně by ti uživatelé měli dodržovat pravidlo, že do sekce inzerce se se nepíší podobné komentáře, nebo se snad dodržují jen některá pravidla?

Pravidla inzerce:
2) K inzerátu jsou povolené pouze doplňující otázky týkající se konkrétně prodávané či kupované věci. Veškerá další diskuze (která by se eventuálně mohla rozvinout) se laskavě přesune do sekce Astro-technika.

Máš pocit, že se jednalo o doplňující otázku?
Možná by bylo efektivnějším projevem činnosti moderátora, ten irelevantní komentář smazat, pak bych na to nemusel reagovat.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3412
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Montáž EQ-HD II., nebo vyměním za kameru

#11

Příspěvek od hades »

Zhenzl píše: 14. 12. 2021, 19:15 Docela bych chtěl vidět, co dělá ten stojánek, když se na tom těch třicet kilo začne točit při najíždění na cíl.
Toto je doplňující otázka, která nijak pravidla neporušuje.
Tvůj příspěvek ale ano, a to už poněkolikáté, nejen v tomto tématu.
Snad mi rozumíš a budeš se příště ve svých názorech na ostatní krotit. Nebo si to vyřiď přes SZ.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Montáž EQ-HD II., nebo vyměním za kameru

#12

Příspěvek od Pupak »

Nevím, do jaké školy si chodil, ale v té, do které jsem chodil já, nás učili, že otázka končí otazníkem. Vidíš na konci té věty otazník? Já nikoli, takže to není otázka, a to ani otázka řečnická. Je to irelevantní poznámka, která zpochybňuje nabízené zboží a navíc totálně pitomá, protože následuje po mém výroku, že 30 kg to unese jen se závažím. Zkus se nad tím zamyslet, možná dojdeš ke stejnému závěru jako já. Není rovněž korektní, vytrhnout z komentáře jednu větu a tou se ohánět. Jinak takovému výroku se říká spekulace, nebo zavádějící výrok. S otázkou ve smyslu získání doplňujících informací to nemá nic společného, takže jako moderátor bys takový komentář měl smazat, nikoli umravňovat mě, když poukazuji na jeho nesmyslnost.
Uživatelský avatar
PetrŠ
Příspěvky: 833
Registrován: 12. 05. 2019, 19:33
Bydliště: Vrátkov
Věk: 51

Re: Montáž EQ-HD II., nebo vyměním za kameru

#13

Příspěvek od PetrŠ »

Rád bych podotkl, že je opravdu od začátku prezentováno, že nosnost je 20kg bez protizávaží. Dokonce i to že by bylo ideální provozovat na sloupu kvůli stabilitě na stativu v této konfiguraci. Pak bylo upřesněna nosnost 30kg v případě dodělání tyče na protizávaží a to zdarma.
Nevím jak komu, ale mě se to zdá jasné a ta koncepce se mi líbí.
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Montáž EQ-HD II., nebo vyměním za kameru

#14

Příspěvek od Pupak »

Prodáno, prosím uzavřít. Děkuji za prostor i "podnětné" komentáře.
Zamčeno