Astronomický humor

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
jirka.P
Příspěvky: 518
Registrován: 01. 06. 2008, 01:26
Bydliště: Sulíkov
Věk: 51

Re: Astronomický humor

#2161

Příspěvek od jirka.P »

MilAN píše:Možná bych potřeboval trochu vysvětlit, co na těch posledních 2 stupidních příspěvcích/ obrázcích je tak ke smíchu .
Já se zasmál a ten první mi přišel ještě lepší než ten druhý.Mám rád černý humor.
To kázání o tom,co je dobrý a co ne,je trochu už přehnaný ne?
Prostě na to musím reagovat,protože nechápu jak někdo kdo chce rozesmát tady komunitu dostane sodu od někoho kdo má jiný pohled na vtip a ještě ho uráží za stupida?
Když se ti to Milane nelíbí tak si to nech pro sebe!
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24263
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astronomický humor

#2162

Příspěvek od MilAN »

No, já ti nevím,. Já jsem se jen zeptal, co je na tom vtipné.
Za to vaše komentáře, jak se mám nebo nemám chovat a že mám být zticha, mi přijdou tedy dost mimo . Netýkají se totiž už vlákna , ale hodnotí druhé osoby. Fórum snad je od toho , aby bylo možno diskutovat.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2845
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Astronomický humor

#2163

Příspěvek od Homer »

Jirka.P:
pojďme se spolu podívat na slovo "fórum". Slovník nám říká, že se jednalo o náměstí římských měst, která sloužila ke svobodnému vyjadřování názorů. Proto máme i toto Astro-fórum.
Z toho si dovolím soudit, že by zde, na Fóru, neměl být nikdo vyzýván k tomu, aby se v případě, že se mu jiný názor ( zde celkem pitomé vtipy ) nelíbí, nevyjadřoval.
Na AF je celkem pregnantně dáno, jaká forma či obsah příspěvku je zapovězena a to zde nenastalo.
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Astronomický humor

#2164

Příspěvek od Bill »

hades píše:Heh, to první mi došlo, ale to druhé jsem se taky nechytl :D
Já bych to taky nedal - ale ono už to tady v jiné formě bylo: https://xkcd.com/1791/
M:736 750 113
Uživatelský avatar
adam.trhon
Příspěvky: 216
Registrován: 08. 04. 2018, 20:18
Bydliště: Brno
Věk: 35

Re: Astronomický humor

#2165

Příspěvek od adam.trhon »

Homere, když už se chcete ohánět svobodou slova. Ta neříká nic o tom, co můžeme nebo nemůžeme psát na fórum (pokud to nejsou urážky menšin, schvalování zločinů nebo odkazy na upirátěný obsah, ale co už). Svoboda slova znamená, že mě za můj názor nemůže nikdo zavřít. Za můj názor mi můžou říct, že jsem blbec, můžou mi říct ať si ho nechám pro sebe, můžou mě za něj vyhodit z práce, můžou ho smazat z fóra, ale nemůžou mě za něj zavřít. To je vše.

Ono je akorát dnes v módě, že se svobodou slova ohání lidi, kteří nemají žádný lepší argument.

To, že si MilAN svoje zbytečné rýpání (zkuste si tu jeho původní otázku přepsat bez slova stupidní, schválně kolik se z ní ztratí informace) má nechat pro sebe, je názor jako každý jiný. Zakazovat jeho vyjádření a argumentovat při tom svobodou slova mi přijde poněkud úsměvné. Možná proto je to v sekci Astronomický humor.
Berta: GSO 300/1500, Bertík: SW 150/750, Celestron Granite 7x33
Tento příspěvěk napsal začátečník, proto by ho nikdo neměl číst.
Uživatelský avatar
Sajri
Příspěvky: 524
Registrován: 05. 04. 2002, 19:28
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: Astronomický humor

#2166

Příspěvek od Sajri »

MilAN píše:No, já ti nevím,. Já jsem se jen zeptal, co je na tom vtipné.
Za to vaše komentáře, jak se mám nebo nemám chovat a že mám být zticha, mi přijdou tedy dost mimo . Netýkají se totiž už vlákna , ale hodnotí druhé osoby. Fórum snad je od toho , aby bylo možno diskutovat.
Milane, už blábolíš. Napsal jsi: "Možná bych potřeboval trochu vysvětlit, co na těch posledních 2 stupidních příspěvcích/ obrázcích je tak ke smíchu ." (slovo stupidních jsem tam vytučnil sám, aby ti trochu osvěžil paměť). Ne, opravdu se netvař, že tohle byla jen nevinná otázka, co je na tom vtipné. To už ti prostě nikdo nesežere.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24263
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astronomický humor

#2167

Příspěvek od MilAN »

To víš, někdo považuje ty vtipy za geniální, někdo za stupidní.
A někteří mají potřebu těm druhým radit co smí a co nesmí , který názor lze napsat a s kterým mají radši držet hubu.
..............
edit:
Pánové, můj příspěvek se týkal tématu. Vyjádřil jsem tím svůj názor nad uvedenými vtipy. To není žádné rýpání, to je pouze moje hodnocení uvedených příspěvků. Na rozdíl ode mě, vy se vyjadřujete k mé osobě, nikoliv k příspěvkům. Zkuste si přečíst pravidla , a to konkrétně č. 7,a zamyslet se nad tím, kdo co má nebo nemá psát a dělat.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
adam.trhon
Příspěvky: 216
Registrován: 08. 04. 2018, 20:18
Bydliště: Brno
Věk: 35

Re: Astronomický humor

#2168

Příspěvek od adam.trhon »

Když už se tedy oháníte sedmičkou:

7. CHOVÁNÍ VŮČI OSTATNÍM UŽIVATELŮM - Respektujte prosím elementární pravidla slušného chování. (atd)

tak mám otázku. Povíte vtip nějaké skupině lidí a jeden z nich se následně zeptá "Mohl by mi někdo vysvětlit, co je na tom stupidním vtipu k smíchu?" Budete tento příspěvek do diskuze považovat za slušně položený dotaz?
Berta: GSO 300/1500, Bertík: SW 150/750, Celestron Granite 7x33
Tento příspěvěk napsal začátečník, proto by ho nikdo neměl číst.
Uživatelský avatar
Tramvajak
Příspěvky: 169
Registrován: 22. 06. 2009, 11:35

Re: Astronomický humor

#2169

Příspěvek od Tramvajak »

Dobry den,

rad ctu sekci astrohumor a smich mam velmi rad. Proto dekuji vsem, kteri sem ty vtipy davaji. Jen tak dal.

A hlavne se nenechte odradit, temi co se nezasmali.

T.
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2845
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Astronomický humor

#2170

Příspěvek od Homer »

Adame Trhoni,

zkuste si prosím ještě jednou přečíst můj příspěvek, než mi budete přisuzovat to, co jsem nenapsal a následně z toho dělat závěry. Vysvětlil jsem význam slova´"fórum", tedy možnost zde vyjádřit slušným způsobem svůj názor. To je v přímém rozporu s radou "Když se ti to Milane nelíbí tak si to nech pro sebe!" . O tom je z mého pohledu zdejší svoboda slova. Pokud totiž tenhle přístup aplikujeme i na další vlákna, pak se zde bude jen chválit a vše další bude nepřípustné. Takové fórum bych za sebe nechtěl. Ostatně i to se zde vícekrát řešilo. Takže příště prosím více korektnosti. To je vše...
Uživatelský avatar
adam.trhon
Příspěvky: 216
Registrován: 08. 04. 2018, 20:18
Bydliště: Brno
Věk: 35

Re: Astronomický humor

#2171

Příspěvek od adam.trhon »

Tak jsem vás nejspíš špatně pochopil. Protože ať se na to dívám, jak chci, tak mi pořád vychází, že napsat někomu, že je jeho příspěvek stupidní, je dostatečně slušné a chráněné svobodou tady na fóru. Ale dotyčnému odepsat, ať si podobná vyjádření nechá pro sebe, je zasahování do jeho práv. Podotýkám, že naprosto nemám problém s tím, že se někomu nelíbí moje vtipy. Ale vmést nám to tímhle způsobem do tváře, a pak se ohánět slušností?

Co se kritiky týče, tak třikrát ano, ano, ano. Ale neměla by být konstruktivní? Kdyby někdo nahrál fotku Vánočního stromečku, a někdo jiný pod to napsal, že fotit tuhle nudnou hvězdokupu je stupidní ztráta času, tak by to taky bylo v pořádku?

Pokud se to tu už řešilo, pošlete mi, prosím, pár odkazů, rád si je pročtu a přizpůsobím se.
Berta: GSO 300/1500, Bertík: SW 150/750, Celestron Granite 7x33
Tento příspěvěk napsal začátečník, proto by ho nikdo neměl číst.
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2845
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Astronomický humor

#2172

Příspěvek od Homer »

Ano, špatně jste mne pochopil. Pro začátek si opět vezměme slovník. V něm nalezneme, že slovo "stupidní" neznamená nic víc než hloupý, neinteligentní či dokonce jednoduchý.
Ergo kladívko, předmětné příspěvky byly MilAnem označeny za hloupé, neinteligentní či jednoduché. Co je na tom až tak neslušného? A pokud čtete dobře, pak takto byly označeny samotné příspěvky, nikoliv snad osoby, které je sem vložily. Nesmíme totiž zapomenout, že byly převzaty a Vámi sem vloženy s nadějí, že někoho pobaví. Možná i někoho pobavily, MilAna ovšem evidentně nikoliv. A on to zde, na Fóru, svobodně vyjádřil označením, že vtipy jako takové, jsou hloupé ( doplňuji - hloupé z jeho pohledu ). Minimálně ten první je hloupý ( neinteligentní, jednoduchý ) i z mého pohledu, ten druhý je spíše vhodný do nějakého kvízu jako hlavolam, vtipu aby tam člověk pohledal.
Protože odsudek byl namířen proti vloženým "vtipům" a nikoliv proti osobám, které je sem vložily, není to nic proti zdejším pravidlům. Proti zdejším pravidlům je ale výzva konkrétní osobě "pokud se ti to nelíbí, tak sem nepiš"...
No a co je "konstruktivní kritika" a co už "nekonstruktivní" bych doporučil ponechat stranou. Pod to se dá schovat cokoliv ( dost jsme to slýchali za minulého režimu ), co se zrovna komu hodí a dalším pitváním bychom se i tak zhola ničeho "konstruktivního" nedobrali...

Touto analýzou bouře ve sklenici vody končím s tímto tématem :-).
Uživatelský avatar
g
Příspěvky: 1832
Registrován: 05. 12. 2008, 14:13
Bydliště: Neratovice
Věk: 62

Re: Astronomický humor

#2173

Příspěvek od g »

jedny z nejlepších jsou:
Isaac Asimov - Poklady humoru, Stanislav Lem - Futorologický kongres a Zápisky I. Tichého; no nezapomenout na ručník D. Adams - Stopařův průvodce..

kousek z Asimova:
"Jsem vtipálek, pane. Aspoň tak se říká takovým jako já. Vtipálek."
"Přede mnou se o vás takhle nevyjadřovali. Řekli mi..."
"Ať jdou k čertu! Mně je úplně fuk, co vám řekli. Heleďte, Trasku, chcete slyšet anekdotu?" Meyerhof se nepřátelsky naklonil nad Traskův psací stůl.
"To víte, že chci. Samozřejmě," řekl Trask, pokoušeje se o srdečný tón.
"Dobře. Tak třeba tuhle: Paní Jonesová se zadívala na kartičku pro štěstí, která vypadla z pouliční váhy, do níž její muž před chvílí vhodil dvacetník. "Podle toho, co je tu napsáno, Georgi," řekla, "jsi společenský, inteligentní, pracovitý a přitažlivý pro ženy." Pak kartičku obrátila, spokojeně přikývla a dodala: "A v tvé váze se ta váha taky spletla."
Naposledy upravil(a) g dne 15. 03. 2019, 21:28, celkem upraveno 1 x.
Bino SD 82/470mm; triedry 25x100, 8x30; kukátko 2x54. Berlebach UNI19c a Report 322K; hlava Berlebach 553
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Astronomický humor

#2174

Příspěvek od ok1in »

To fakt nemáte nic jiného na práci, než do sebe furt vandovat? :roll:
Uživatelský avatar
4Brunco
Příspěvky: 1138
Registrován: 14. 03. 2013, 11:37

Re: Astronomický humor

#2175

Příspěvek od 4Brunco »

Pobavilo na ebay:
Obrázek
ES Dobson 300/1500, APO 127 ... Binohlavky, Binokukatka
Odpovědět