Raspbbery Pi

Otázky, rady, tipy, návody...
Odpovědět
Uživatelský avatar
peto
Příspěvky: 497
Registrován: 03. 07. 2004, 03:09

Re: Raspbbery Pi

#136

Příspěvek od peto »

hades píše: S polárním ustavením se budu ještě muset trochu víc seznámit.

polarne ustavenie je perfektne, to som pouzil vzdy a funguje to výborne ... s EQ6 SS.
Uživatelský avatar
Aletel
Příspěvky: 282
Registrován: 25. 09. 2009, 06:56
Bydliště: Plzeň - Valcha
Věk: 62

Re: Raspbbery Pi

#137

Příspěvek od Aletel »

Meridian Flip - pokud je požadován, je potřeba jej při sestavování plánu focení povolit (zaškrtnout). Pokud se na to zapomene a už běží focení, tak dodatečné zaškrtnutí je neplatné (alespoň takto mi to reagovalo).
Sestavený plán focení je dobré uložit pod nějakým příhodným názvem (ikona vpravo nahoře) s příponou .esq. Lze jej opakovaně použít, případně editovat a znovu uložit. Navíc jej lze použít v Scheduleru, kde je další level možností sestavení dalšího plánu k využití pro celkové zautomatizování procesu od najetí montáže na cílový objekt, zaostření, zarovnání snímku na předchozí FOV s tolerancí 30arsec., auto výběr pointační hvězdy, provedení kalibrace, spuštění pointace, spuštění sekvence snímků dle sestaveného plánu.
Přílohy
CCD.jpg
CCD.jpg (91.29 KiB) Zobrazeno 2408 x
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a stále nevím nic - tudíž to vím správně.
Astrotrac TT320X + objektivy + Canon xxxx, vlastní montáž EQ v Astro-budce, INDI projekt, QHY-9, GSO 200/800
Uživatelský avatar
peto
Příspěvky: 497
Registrován: 03. 07. 2004, 03:09

Re: Raspbbery Pi

#138

Příspěvek od peto »

Aletel píše:Meridian Flip - pokud je požadován, je potřeba jej při sestavování plánu focení povolit (zaškrtnout). Pokud se na to zapomene a už běží focení, tak dodatečné zaškrtnutí je neplatné (alespoň takto mi to reagovalo).
mam dojem, ze som to mal aj zaskrtnute, a ocakaval som ze to reaguje online... plan som si neukladal, mal som tam nadefinované iba jednotlive sekvencie, zaskrtnutý meridian flip a spustil som fotenie (sipka vpravo dolu pod zoznamom sekvencii)

Este to vyskusam, lebo mi nie je presne jasne kedy musi byť meridian flip zafajknutý, aby bol este akceptovaný... pri možnosti ze neukladam sekvencnu frontu...
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#139

Příspěvek od biker.fm »

Meridan flip zaskrtnu pred zahajenim spusteni naplanovane expozice. Jinak to nebude fungovat.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Aletel
Příspěvky: 282
Registrován: 25. 09. 2009, 06:56
Bydliště: Plzeň - Valcha
Věk: 62

Re: Raspbbery Pi

#140

Příspěvek od Aletel »

QHYCCD nechce ztratit téměř ztracený krok s proudem a vymýšlí nadstavbu pro RPi s výzvou na faceboku, pro pojmenování produktu s odměnou vítězi:

"QHYCCD will make a RPI3 based controller powered by StellarMate . Now we are looking for a name for this products. If anyone has good idea please let us know. Our original idea is “QHYCCD SmartBox”. If there is better name we will consider to use it and will give such a box for whom named it as a gift. This controller will have the coming mobile control APP for control all of your astronomy device in your PAD or phone."

Kdo má Facebook a má nutkavou potřebu si zkusit "zasoutěžit" tak lze nalézt na "Qhyccd" ... :P
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a stále nevím nic - tudíž to vím správně.
Astrotrac TT320X + objektivy + Canon xxxx, vlastní montáž EQ v Astro-budce, INDI projekt, QHY-9, GSO 200/800
DNA
Příspěvky: 594
Registrován: 26. 04. 2016, 08:48
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#141

Příspěvek od DNA »

Nezkoušel někdo na RPi udělat si na pinech GPIO výstup ST4.
Chtěl bych na pointaci používat kameru bez ST4.
Uživatelský avatar
IvanM
Příspěvky: 99
Registrován: 23. 05. 2010, 20:28

Re: Raspbbery Pi

#142

Příspěvek od IvanM »

DNA : Pozri na príspevok #9 v tomto vlákne, je tam HW, ukážka je na https://www.youtube.com/watch?v=1k9vwmUJgbM, asi aj program v Pythone.

Skúšal som s webovou kamerou na umelej hviezde, na montáži zatiaľ nie.

Obrázek

Ivan
trieder 12x34, Theo 10 (55/130mm ?), MAK SW 102/1300mm, Celestron 10x50
okuláre set 25mm a 10mm, 32 mm
Canon PowerShot SX200 IS + CHDK, ASI 120MC
EQ-5 + AstroEQ ,
DNA
Příspěvky: 594
Registrován: 26. 04. 2016, 08:48
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#143

Příspěvek od DNA »

Na ten odkaz jsem také koukal, ale je to samostatný autoguider.
Měl jsem na mysli naprogramování GPIO a použití ovladačů v INDI.
Našel jsem pouze ST4 přes Arduino s ovládáním přes INDI, ale nechci si na RPi zbytečně obsazovat USB.
Chtěl bych si udělat něco podobného jako je http://g7ltt.blogspot.com/2016/06/raspb ... uider.html, kde je i výstup na zrcadlovku.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Raspbbery Pi

#144

Příspěvek od hades »

hades píše:Po včerejším několikahodinovém laborování a rozcházení propojení RPi s Androidem (kvůli GPS, přes BT), jsem nakonec objednal RTC modul pro RPi. Přesnou polohu GPS nepotřebuji, protože jezdím fotit stále na stejné místo. Ale pokaždé nastavovat čas se mi nechce a občas na to i zapomenu. Ten modul vyšel na 30Kč, bez baterie, kdybych chtěl GPS, bylo by to podstatně dražší a navíc by mi to zabíralo další USB port.
RTC modul pro RPi
Takže RTC modul zprovozněn, postupoval jsem podle následujících návodů:
https://www.raspberrypi-spy.co.uk/2015/ ... pberry-pi/
https://ubuntu-mate.community/t/ubuntum ... tup/2750/3 - druhý přístup
GPS mám taky ale nepřinutil jsem malinu aby si z ní aktualizovala i čas. A protože fotím stále na stejném místě tak zadávání GPS souřadnic nepotřebuji
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
xarrow
Příspěvky: 72
Registrován: 13. 06. 2018, 14:44

Re: Raspbbery Pi

#145

Příspěvek od xarrow »

Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Raspbbery Pi

#146

Příspěvek od hades »

Včera jsem si trochu hrál a protože mi doma leží dlouhodobě nevyužívaný PlayStation3 tak jsem si jeho ovladač spároval s malinou a budu ho používat pro ovládání montáže. Návody zde:
https://github.com/OpenEmu/OpenEmu/wiki ... er-Pairing
https://indilib.org/support/tutorials/1 ... stick.html
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Aletel
Příspěvky: 282
Registrován: 25. 09. 2009, 06:56
Bydliště: Plzeň - Valcha
Věk: 62

Re: Raspbbery Pi

#147

Příspěvek od Aletel »

Kdo sleduje, tak neuniklo, že je tu další upgrade INDI, EKOS, KStars. Za zmínku stojí, že po roce úsilí došlo na přepsání většiny ovladačů už pod jednotné pravidla protokolu. Takže tímto počinem je našlápnuto k možnostem optimalizace a stability.
Jasem's Ekosphere

No a další přírůstek v podobě RPi krabičky se nám snaží vyklubat na světlo světa, tentokrát APT. ;)
APT forum
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a stále nevím nic - tudíž to vím správně.
Astrotrac TT320X + objektivy + Canon xxxx, vlastní montáž EQ v Astro-budce, INDI projekt, QHY-9, GSO 200/800
DNA
Příspěvky: 594
Registrován: 26. 04. 2016, 08:48
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#148

Příspěvek od DNA »

Už je i ke stažení http://www.indigo-astronomy.org.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Raspbbery Pi

#149

Příspěvek od hades »

Včera jsem si pokusně měřil, kolik si malina cucne při běžném použití. Běžel na ní Kstars a Ekos a probíhaly tyto procesy:
1) Expozice zrcadlovkou
2) Pointace QHY mono kamerkou
3) Byl připojen AF1 fokusér (Arduino)
4) Montáž byla připojena EQDir kabelem (FTDI převodník)
Napětí oscilovalo kolem 5,38V +-0,02V, proud pak 0,68A +-0,02A. Vychází mi z toho příkon cca 3,7W. Při připojení na 12V zdroj je potřeba ještě kalkulovat s efektivitou převodníku 12V->5V
Naposledy upravil(a) hades dne 04. 03. 2019, 10:40, celkem upraveno 1 x.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Raspbbery Pi

#150

Příspěvek od MilAN »

A jakým způsobem si prohlížíš právě nafocenou fotku ?
P.S. oprav si tam u proudu V na A
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět