Dárek - pojmenuj si hvězdu

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Dárek - pojmenuj si hvězdu

#181

Příspěvek od Psion »

Cztwerec píše:To chete říct, že můj pozemek na Měsíci je kvůli nedodané fakturaci (no už je to pár let spátky, co ještě nebylo koblihářovo EET, takže mám jen platbu online) podvodné nabití, bez budoucí možnosti nároku? Škandál, ztropim škandál! :D
Bacha na to, pozemek na Měsíci má velkou cenu, Fin. úřad to zdaní podle tabulek, takže by daň mohla být v mil. Kč :D
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Dárek - pojmenuj si hvězdu

#182

Příspěvek od Homer »

Finanční úřad nedaní nabytí nemovitých věcí podle tabulek, ale porovná cenu kupní ze smlouvy se 3/4 ceny určené znaleckým posudkem. Z částky, která je vyšší, se hradí daň z nabytí nemovitých věcí ve výši 4%. V případě Měsíce to je irelevantní, jelikož není majitel, který by byl oprávněn prodávat ( ovšem prodává a tedy podvádí ), není znalec, který by na Měsíc služebně zaletěl, provedl prohlídku a pozemek ocenil, neexistuje oceňovací předpis pro měsíční pozemky a neexistuje místně příslušný FÚ, který by danil. To jistě všichni chápeme :lol:

Nicméně "právo" pojmenovat hvězdu je podvod z totožného rendlíku, násobený zřejmě neoprávněným podnikáním a s nezdaněnými příjmy. Jak je vidět, dokud budou existovat důvěřivci a hlupáci, budou existovat i podvodníci. Můžeme směle odhadnout, že toto bude lidstvo provázet po celou jeho existence.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Dárek - pojmenuj si hvězdu

#183

Příspěvek od Psion »

Je zajímavé, že Dennis Hope prodává pozemky na Měsíci a planetách 23 let, za tu dobu vydělal 250 mil. Kč, vše řádně přiznal a zdanil a finanční úřad s tím nemá problém. Jak by se tvářil náš FÚ, kdybych si někdo z 13 tisíc našich majitelů pozemků na Měsíci dal toto do nákladů to netuším, ale dovedu si předstatvit, že by se našel někdo, kdo by zeptal, k jakému účelu bude pozemek využívat :)
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Dárek - pojmenuj si hvězdu

#184

Příspěvek od Homer »

No, netuším co a jak přiznává Dennis Hope, nevím co na to místně příslušný FÚ, ale vím, že v ČR nelze dávat do nákladů něco, co nesouvisí s předmětem našeho podnikání. Takže by se jistě našel někdo kdo by se dotyčného v té souvislosti zeptal, k jakému účelu bude pozemek na Měsíci využívat a nebylo by to nic překvapivého či odsouzeníhodného. Stejnou otázku může očekávat švec, když si dá do nákladů například harfu aniž by se věnoval hudbě jako výdělečné činnosti.
Ale jsme poněkud mimo - když už někdo obchoduje s virtuální realitou, což se běžně děje i v jiných formách ( horoskopy, věštění...) a má to registrováno, pak by měl jako ostatní vystavovat příslušné doklady a platit odvody a daně. Pokud to nečiní, poškozuje nás všechny a své "oběti" hned 2x.
Maser
Příspěvky: 2294
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Re: Pomenuj hviezdu darček

#185

Příspěvek od Maser »

darthrudo píše:Dobrý deň kúpil som pre priateľku darček pomenuj hviezdu...hviezda neni viditelna okom preto ak by sa našiel prosim niekto kto by mi ju vedel najst nech tu napíše alebo pošle obrazok hviezdy
Já jí najít neumím, ale jestli chceš, napíšu ti certifikát, že si můžeš pojmenovat hvězdu, ale jasnou, která je vidět dobře i pouhým okem, aby jste jí s přítelkyní nemuseli složitě hledat.
A za polovinu ceny!
Tak co, zaplatíš mi za to, že si pojmenuješ hvězdu a její jméno bude zapsáno v katalogu hvězd?
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Dárek - pojmenuj si hvězdu

#186

Příspěvek od Karell »

Zkus se držet alespoň trochu tématu.
Maser
Příspěvky: 2294
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Re: Dárek - pojmenuj si hvězdu

#187

Příspěvek od Maser »

Ve vláknu nazvaném "Dárek - pojmenuj si hvězdu" , nabízím dotyčnému dárek, že mu umožním pojmenovat si hvězdu.
A moderátorovi to připadá, že píšu mimo téma.
Já tomu tady opravdu přestávám rozumět. :?
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Dárek - pojmenuj si hvězdu

#188

Příspěvek od Karell »

Takže chceš někoho podvést a získat tím peníze?
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Dárek - pojmenuj si hvězdu

#189

Příspěvek od MilAN »

to . Maser:
No, za jednou je to dobrý vtip, ale ty to chceš ještě dál rozebírat a chceš si hrát na ukřivděného ?Sice to mohl Karell pro jednou přejít, ale už se stalo.
Pak je jednoduchá pomoc. Zajdi na úřad, zaplať si za živnosťák na volnou živnost a pak to nabízej. Pak to bude O.K. Jen to už potom nebudeš moci inzerovat tady :)
Nevím, do jakého katalogu to budeš zapisovat, to už je tvůj problém- a také eventuální průšvih A všechny jasné hvězdy už mají svá jména nebo katalogové označení - s těmi to asi nepůjde, co ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Dárek - pojmenuj si hvězdu

#190

Příspěvek od Cztwerec »

Já si spíš myslím, že spíš chtěl "naoko" ukázat, že prodat to může každý. Nebo ho berete jako podvodníka? Předpokládám, že nikdo není tak naivní, že by to bral vážně? Ale s tou živností to není úplně zlej nápad :D Na lidské blbosti se vydělává nejlíp. Já jsem toho sám důkazem, ikdyž ten pozemek na Měsíci jsem dostal jako kuriozitu, nic vic.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
KpS
Příspěvky: 2547
Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
Bydliště: Praha Lužiny
Věk: 78
Kontaktovat uživatele:

Re: Dárek - pojmenuj si hvězdu

#191

Příspěvek od KpS »

Přesně tak. Maserův příspěvek považuji za nejlepší způsob, jak zájemce o vlastní hvězdu přimět k zamyšlení. Bohužel už pozdě.
Karel
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Dárek - pojmenuj si hvězdu

#192

Příspěvek od Homer »

Taky jsem Maserův příspěvek pochopil jako nadsázku. Nicméně debata mne inspirovala k nahlédnutí do webu ( asi jsem nebyl sám ) a hned na mne vyskočily odkazy typu "koupit hvězdu", "pojmenuj hvězdu", "daruj hvězdu" či "tvoje hvězda".
Kde je kořist, tam jsou dravci...
Asi by nebylo nic složitého do živnostenského zákona vkládat zapovězené činnosti, které jsou z principu lumpárnou, což udělení "práva" pojmenovat hvězdu nepochybně je. Spíš je složité toho legislativně dosáhnout :cry: .
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Dárek - pojmenuj si hvězdu

#193

Příspěvek od Karell »

Sem ale přece nikdo nechodí se ptát, jestli je to dobrý nápad či nikoliv. Sem chodí ti, kteří byli ochotní nesmyslně někomu zaplatit za to, že je podvedl a v tomto kontextu je potřeba se na Maserův příspěvek dívat. A ta ublížená reakce už byla o to nesmyslnější.
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Dárek - pojmenuj si hvězdu

#194

Příspěvek od Homer »

Sem chodí ti, kteří byli ochotní nesmyslně někomu zaplatit za to, že je podvedl
Přimlouval bych se za sebe držet se této části věty a s tím se zabývat - tedy komu se chce ;) a nikoliv válčit mezi sebou. Rozumnější bude tazatelům vysvětlovat že naletěli s ( chabou ) nadějí, že tato osvěta něčemu pomůže.
Laura
Příspěvky: 5
Registrován: 16. 12. 2019, 14:03

Re: Dárek - pojmenuj si hvězdu

#195

Příspěvek od Laura »

Dobrý den , prosím pána , který umí najít hvězdu, jestli by mi našel i tu mojí ♡ Poprosím o výsledek a fotografií hvězdy na email: l.vosahlova@centrum.cz

Right Ascension : 13h 15 m 22.1s
Declination : +2 27' 52.7"
Magnitude : 15.0
AGASC_ID : 39201216

Děkuji moc! ♡
Odpovědět