HorseHead Flame Nebula

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
novo
Příspěvky: 356
Registrován: 21. 01. 2011, 15:41
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#751

Příspěvek od novo »

Milan, vieš čo je tragédia na tomto celom, že on si fakt myslí, že mu niečo závidíš. :shock:
Ja som si myslel, že už nebudem musieť nič komentovať, ale keď takto vyskočil na svoj "idol" nepoitovania Paveba, ktorý mu s citom a zrozumitelne napísal, čo napísal, tak kamarát, neviem, neviem.
A rád by som odkázal aj niečo fanclubu Romana. Buďte radi, že nejaký Milan, MMysák, alebo kolec na vás reagujú. Keby to tak nebolo a upadli do lahostajnosti, tak by podobné výroky ako , "som prekvapený, že v L je toho naozaj viac ako v HA" zludoveli a začínajúci astrofotiči by sa mohli mylne domnievať ,že ten Roman, keď niečo povie, tak to musí asi tak aj byť, či? :roll:
Našťastie to takto nefunguje a preto prajem tým, čo tomu rozumejú, ešte vela síl v boji proti hlúposti. Iba správnymi argumentami a diskusiou sa môžeme všetci posúvať niekam ďalej. S Romanom sa nedá, to sa už asi "celkem ví". Ale prosím kôli tým ostatným čo majú v sebe kúsok pokory a chuti sa dozvedieť ako veci fungujú. Ďakujem.
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: HorseHead Flame Nebula

#752

Příspěvek od Bill »

Cztwerec píše:Mohu si nějak zablokovat příspěvky tohoto vlákna? Jednoduše mě to už nebaví...
Navrhuji vypustit slovo "Flame" z názvu tohoto vlákna!
MilAN píše:No , tak proč nejsou ty mlhoviny na 4s expozicích z města ale jsou na 300s snímku z Austrálie a nad tím jásat mi přijde, že si z nás už tady někdo dělá pr..l.
Rick má na srovnání svou metriku - oba snímky vznikly od něj z domova pěkně v obýváku. Jeden kratším kabelem, druhý delším. Skoro každá metrika je subjektivní. Na základě své metriky se rozhodl pravěpodobně prodat lokální výbavu a fotit vzdáleně. Pro "nás" je to divné - ale to je tak vše, co s tím můžeme dělat. Mi se výsledky líbí - jenom se mrkněte na ostatní příspěvky ve vlákně. A když se podívám z okna, tak se mu ani nedivím.

Rozhodně mi to přijde jako lepší cesta než tisíce sekundových snímků "bez pointace".

Už aby bylo pěkně, nebo se tady díky ponorce pozabíjíme :roll:
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6076
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: HorseHead Flame Nebula

#753

Příspěvek od Roman (Rick) »

Novo, mohol by si prestať prekrúcať čo píšem. Od kedy som si dovolil porovnať moju fotku M16 som tu pre niektorých čierna ovca. Za to, že som si dovolil fotiť inak, ako je tu zaužívané. To, že sa to vám nepáči, neznamená, že sa tak fotiť nedá. A tie urážky si tiež vyprosím. Kde sú teraz admini?

Bill, nešlo mi o porovnanie fotky spravenej odo mňa a z austrálie. Všetko som napísal v prvom príspevku aj s obrázkom. Ja napr cestu krátkych expozícií vidím ako rovnako dobrú. Samozrejme nie 4 sekundových, ale 30-60 sekundových. Stále je to možné bez pointácie i na lacných montážach, čo je pre začiatočníkov fajn. Taktiež, predaj fototechniky s týmto nesúvisí, nad tým uvažujem už nejakú dobu. Netreba si zas domýšľať. Dovody som spomenul aj v samotnom inzeráte, kde techniku predávam. A toto fotenie na diaľku tiež neplánujem prevádzkovať dlho, či nahradiť ním moje doterajšie fotenie. Nemám potrebu mať nafotený komplet Messierov katalóg, ani iné 100x nafotené objekty. Aj tak tu tým len vírim hladinu. Budem ho používať primárne na fotenie exotov, ako napr. asteroid Gault.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#754

Příspěvek od Psion »

Dělal jsem malý pokus z vesnice, kde to svítí - MSA 20.5. Canon 1100D, dalekohled TS I1 71, SkyTracker, filtr Halfa 6nm, 40x120s, ISO3200 a čekal jsem fotku plnou šumu, není to tak strašné. Zpracování v SW Nebulosity 4 v notebooku, takže to chce trochu schovívavosti. Hlavně tam vylezly některé hvězdy jako velké koláče, kde jsou odlesky clip filtru, tohle Nebulosity neumí dobře zpracovat. Spíš mi šlo o to, co mohu čekat od kombinace dalekohled + montáž + vysoké ISO.
Přílohy
Horse.jpg
Horse.jpg (769.54 KiB) Zobrazeno 3045 x
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 854
Registrován: 29. 03. 2003, 02:54
Bydliště: Praha
Věk: 59

Re: HorseHead Flame Nebula

#755

Příspěvek od Janek »

Konečně noc, kdy nelezla vysoká oblačnost. Dávám sem snímek od kolegy ze Strašecí, pořízený stejnou technikou, jakou používám v Praze tj. SCT + Hyperstar, kamera ASI1600 Mono, 16 bit, nebinováno. Nepointovaně na EQ montáži, live skládáno v SharpCapu (40 snímků po 40s). To podstatné je, že je to pořízené přes dusíkový 3nm Astrodon a mám pocit, že to v tom N svítí snad ještě víc než v H-alfě. Snímek je live potahaný za křivky a uložený, dál nezpracovávaný (zmenšeno na 33%). Na jasných hvězdách je podpis od drátů z kamery.
Přílohy
C925-B33-33proc.jpg
C925-B33-33proc.jpg (358.95 KiB) Zobrazeno 3015 x
Refraktor Baader 95/580mm CaF2, LZOS 180/1260mm, Celestron C-9.25/C-14 Hyperstar, 10Micron AZ-2000, Dobson LZOS 457/2025mm a spousta železářství.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#756

Příspěvek od Psion »

Hezký :) No až na toho 71mm pověsím pořádnou BW kameru, tak to bude srovnatelný :lol:
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#757

Příspěvek od Cztwerec »

Tak pokud je tohle livestack potahaný lehce za křivky, tak je to dost dobrý výsledek. To rozlišení bych neřešil.

Já bych to dnes rád zkusil také, ale předpověď nabízí snad všechno od jasné oblohy až po zataženo...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Otoron
Příspěvky: 312
Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
Bydliště: Hrabyne
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#758

Příspěvek od Otoron »

To: Janek,

No tak to je opravdu skvely snimek, detaily i provedeni a za me pekny 3d efekt, musim uznat, ze hyperstar ma skvely potencial..
If at first you don't succeed, lower your standards.
Ferfex
Příspěvky: 409
Registrován: 03. 05. 2018, 12:55
Bydliště: Zruč-Senec
Věk: 35

Re: HorseHead Flame Nebula

#759

Příspěvek od Ferfex »

Též přidám jednoho koně. Foceno 31.1.2019. Celková doba expozice je 3h přes Canon 700Dm + TS-Optics APO 102/714mm f/7 FPL53 na EQ6 (více na Astrofotky.cz). Zpracováno v PS.

Obrázek
DSLR: ZWO ASI294MM Pro / FUJIFILM X-T3
Dalekohled: TS-Optics 8" ONTC809 200/900mm f/4.5
Pointace: Omegon 90/500mm + ZWO ASI120MM Mini
Montáž: EQ-6 SkyScan / Star Adventurer
Astrofotky.cz
Uživatelský avatar
Libcz
Příspěvky: 544
Registrován: 07. 07. 2006, 13:43

Re: HorseHead Flame Nebula

#760

Příspěvek od Libcz »

Z testování first light mi zbyl ještě kůň s pochodní :-) Není to žádná sláva, objekt nízko, atmosféra mizerná, oproti NGC7000, co měl člověk nad obzorem mnohem výše, je to znát. Ale amerika utekla kolem 2. hodiny do lesa, tak jsem to otočil na Oriona. Je toho jen mizerných 16 kousků a jen jedna noc, při té druhé to nemělo ani smysl. Tedy TS107 srovnaný na f4.9, ASI1600mono, astrodon Ha 5nm a 16x360s gain 200. Už tam vylezlo dost šumu, tak jsem velmi lehce odšuměl a zmenšil na polovinu. Asi bych se k tomu měl někdy vrátit, je to sice hodně profláklá oblast, ale zase opravdu moc pěkná.
PS: má někdo tip ohledně toho obrazce kolem nejjasnější hvězdy? Jako jestli je to normál a co to způsobuje (jestli optika nebo přesaturovaná kamera)
na klik větší
Obrázek
Libor Brodský
HEQ5, ED80/600, Canon 350D, QHY5L-II
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#761

Příspěvek od MMys »

Ani jendo z toho. Je to vlastnost senzoru Panasonic MN34230. Jeho krycí sklo nemá AR vrstvy, a jedná se o odraz mezi mikročočkami na povrchu senzoru a zpětný odraz od skla na povrch senzoru. Dělat se s tím nedá prakticky nic, pouze se s tím smířit. Naštěstí je to pouze u jasných hvězd. Tedy třeba na Plejády holt ten senzor moc vhdoný není ;)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Libcz
Příspěvky: 544
Registrován: 07. 07. 2006, 13:43

Re: HorseHead Flame Nebula

#762

Příspěvek od Libcz »

MMys píše:Ani jendo z toho. Je to vlastnost senzoru Panasonic MN34230. Jeho krycí sklo nemá AR vrstvy, a jedná se o odraz mezi mikročočkami na povrchu senzoru a zpětný odraz od skla na povrch senzoru. Dělat se s tím nedá prakticky nic, pouze se s tím smířit. Naštěstí je to pouze u jasných hvězd. Tedy třeba na Plejády holt ten senzor moc vhdoný není ;)
Děkuji za vyčerpávající odpověď. To já se s tím zase smířím, nadšení z přechodu zrcadlovka-kamera mi to rozhodně nezkazí :-) Ale právě jsem se raději zeptal, abych zase něco nezanedbal, jako když jsem při prvním složení sestavy nastavil backfocus nikoliv rovnače, nýbrž kamery (Riccardi pak rovnal snad ještě hůř než Skywatcher na EDčku, což mě lehce vyděsilo)
Libor Brodský
HEQ5, ED80/600, Canon 350D, QHY5L-II
Uživatelský avatar
Ari
Příspěvky: 588
Registrován: 08. 02. 2015, 13:02

Re: HorseHead Flame Nebula

#763

Příspěvek od Ari »

Zatiaľ 10h expozícií, snáď sa do konca roka ešte niečo podarí nafotiť...
Obrázek
Planéty: SW 300/1500 Dobson (clona na 290 mm), eq plošina (ovládaná cez AstroEQ), Celestron 3x barlow, ZWO ADC, ASI585MC
DSO: HEQ5 PRO, ZWO ASI094MC, ASIAIR v1, SW 200/800 (clona na 195 mm, 88 mm sekundár, 3" výťah, 3" Riccardi korektor)
Uživatelský avatar
LukasNestak
Příspěvky: 1600
Registrován: 11. 07. 2018, 17:27
Bydliště: Sereď
Věk: 40

Re: HorseHead Flame Nebula

#764

Příspěvek od LukasNestak »

Mne sa to páči, je tam toho až až. :) 10h by už aj mohlo stačiť, netreba to preháňať, hlavne keď musíš cestovať za oblohou.
Vidím že si si spravil radosť a obmenil si komplet výbavu :) Spokojnosť?
Bude aj niečo s dlhším ohnisko?
T7m_6Dmod_qhy10_1600mmc_gs190/50_TSAPO80F7_N250f4CFmod_LosmandyG11Geminy1
http://astrofotky.cz/~Nestak
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: HorseHead Flame Nebula

#765

Příspěvek od hades »

Jako celek pěkné, ale ty difrakce se mi vůbec nelíbí, máš tam nějaké růžové fleky u horní strany velkých hvězd
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Odpovědět