IC 2118 - Hlava čarodějnice

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: IC 2118 - Hlava čarodějnice

#61

Příspěvek od Roman (Rick) »

novo: presne. Mám pokrk týchto zím bez jasnej oblohy. Tak som sa vrátil k tomuto foteniu na dialku. Na hlavu čarodejnice sa chystám už dva roky. Tu som to mal zmáknuté za necelú hodku, čo by som tu musel fotiť aspoň 4-5 hodín. A keďže, ako som písal inde, baví ma viac spracovanie dát, ako ich získavanie, vôbec mi táto metóda neprekáža. A veď, aký je rozdiel medzi týmto a fotením mnohých tu, ktorí si tiež hvezdárničku ovládajú na diaľku, ako píšeš. Oblohu si radšej pozriem v kľude v lete a bez strachu o to, či je všetko zaostrené, nastavené a fotí, ako má :). Inak áno, mohol by som to napísať o tej montáži, že je to bez pointácie, ale to už pre mňa nemá taký zmysel. Mojim fotením tu ukazujem, že to ide aj takou lacnou a nevhodnou montážou, ako je obyčajná EQ5 (a ešte k tomu tak extrémne krátkymi expozíciami) ;).
Naposledy upravil(a) Roman (Rick) dne 14. 01. 2019, 08:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24301
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: IC 2118 - Hlava čarodějnice

#62

Příspěvek od MilAN »

Roman (Rick) píše: Inak áno, mohol by som to napísať o tej montáži, že je to bez pointácie, ale to už pre mňa nemá taký zmysel.
Tak napsat jsi to sice mohl, ale to by si o tobě už všichni mysleli, že jsi ztratit soudnost :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: IC 2118 - Hlava čarodějnice

#63

Příspěvek od Roman (Rick) »

Milane, aký ma zmysel ten tvoj komentár (možno okrem rýpania)? Vieš, keby väčšina z tvojich vyše 17 000 komentárov bola aj prínosnou odpoveďou k danej téme, aj by som ťa trochu uznával ;).
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24301
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: IC 2118 - Hlava čarodějnice

#64

Příspěvek od MilAN »

No, protože snad každému, kdo se na to podívá podrobněji je jasné, že montáž, která deklaruje PE dlouhodobě pod 1" , při focení s kamerou, která ve spojení s objektivem má rozlišení jen nějaké 3" , by snad nikdo nepointoval. S tím fotit není žádné umění a jen blb by snad chtěl pointovat. ( ono by to ostatně určitě ani nešlo :) )
Naposledy upravil(a) MilAN dne 14. 01. 2019, 09:35, celkem upraveno 1 x.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
myXall
Příspěvky: 447
Registrován: 25. 11. 2013, 12:45
Bydliště: Žilina
Věk: 39

Re: IC 2118 - Hlava čarodějnice

#65

Příspěvek od myXall »

Roman (Rick) píše:Čudujem sa, že tu nie je viac fotiek tohto fotogenického objektu. Ja som si povedal, že mám dosť tejto mizérie s počasím a cvakol som si túto "krásku", (na ktorú sa strojím už dva roky) aspoň na diaľku :D.
...
Paradna carodejnica Roman, vzdy som si chcel tuto hlavu nafotit, dufam, ze sa mi to este tuto sezonu podari. Na vzdialene astrofoto si netrufam :)

OT:
... asi radsej obmedzi pouzivanie slovicka "pointacia", lebo vzdy ked to spomenies sa rozputa burliva diskusia :D
William Optics Zenithstar 73 III, Meade Mak 127/1900 StarNavigator
ZWO ASI533MC Pro, ASI224MC, ASI290MM mini,
iOptron GEM28
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: IC 2118 - Hlava čarodějnice

#66

Příspěvek od Roman (Rick) »

Milane, keď je to každému jasné, načo ten zbytočný komentár? :). Btw, teraz pozerám, že to predsa len bolo pointované. Asi to tam nastavovali nejakí blbi, čo nečítali tvoj komentár :lol:.

myXall: no asi hej, pointácia bude asi nejaké posvätné slovo pre niektorých :D. A vďaka, tá tmavá obloha (a samozrejme i technika) proste robí svoje. Len som čumel, čo sa dalo vytiahnuť len z jedinej expozície, to by z mojej foto lokality asi nehrozilo :D.
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: IC 2118 - Hlava čarodějnice

#67

Příspěvek od Roman (Rick) »

Pridal som trochu dát. Celkovo ide o 12x5 minút pre L a 4x5minút (bin 2x) pre R a B filter. Páči sa mi to množstvo drobných galaxií v okolí. Viac na klik:

Obrázek
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11541
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: IC 2118 - Hlava čarodějnice

#68

Příspěvek od Psion »

jojo když je pořádná obloha a kamera, tak z toho vypadnou krásný data.
Uživatelský avatar
myXall
Příspěvky: 447
Registrován: 25. 11. 2013, 12:45
Bydliště: Žilina
Věk: 39

Re: IC 2118 - Hlava čarodějnice

#69

Příspěvek od myXall »

Tak s farbami to je este lepsie :) len by som trochu ubral na cervenej farbe, ma to taky cerveny nadych.
William Optics Zenithstar 73 III, Meade Mak 127/1900 StarNavigator
ZWO ASI533MC Pro, ASI224MC, ASI290MM mini,
iOptron GEM28
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: IC 2118 - Hlava čarodějnice

#70

Příspěvek od zuzi »

Snímek parádní, ale zdá se mi ujetý levý horní roh. Na to že to je komerčně prodávaná služba, tak bych to nečekal.
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: IC 2118 - Hlava čarodějnice

#71

Příspěvek od Roman (Rick) »

Psion: presne. Tú techniku by som nekupoval, ani keby na to mám, ale takto si ju občas "vypožičať" je super. Nemusím mrznúť vonku a ešte k tomu tá tmavá obloha je parádna v tom, že mi na nasnímanie stačí zlomok času, čo by som strávil na mojej lokalite s "tmavou oblohou".

myXall: tej červenej je tam asi trochu viac, ale to bola moja osobná preferencia, nechcel som len modrú kolorizáciu :). Hoci, neviem, či to na grafických monitoroch nie je prepísknuté - upravoval som len na notebooku ...

zuzi: vďaka, s tou technikou to ani inak nejde. Ten roh sa ti asi len zdá, tie hviezdy sú v každom rohu perfektne bodové pri jednotlivých snímkoch. Možno sa to len nie úplne presne poskladalo.
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: IC 2118 - Hlava čarodějnice

#72

Příspěvek od zuzi »

Je pravda, že ty jednotlivě vypadají líp, asi to na sebe nesedlo při seskládání. Protože pravá strana je ve složenině lepší, jinak bych si toho asi nevšiml.
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: IC 2118 - Hlava čarodějnice

#73

Příspěvek od Dansemacabre »

Bohužel jsem fotil na slepo, dost mi to ujíždělo a ještě jsem měl reflex přes půl obrazu, takže jsem musel hodně ořezávat a podle toho to i vypadá... Ale jinak jsem se svou první "tmavou" mlhovinou dost spokojený, jen příště budu vědět, že šest hodin je na takový objekt prostě málo i z La Palmy.

Obrázek
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: IC 2118 - Hlava čarodějnice

#74

Příspěvek od Dansemacabre »

Ještě zkusím reparát - nové zpracování bez ořezu

Obrázek
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4135
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: IC 2118 - Hlava čarodějnice

#75

Příspěvek od biker.fm »

Koukam ze uz nekolik let nikdo nenamiril dalekohled vpravo dolu u Orionu ... nebo jsem spatne hledal tady na foru ?

Jedna takova spise rychlovka za ne zcela dobrych podminek u hranicni cary. Je to pouze 32 x180Sec, malo snimku = hodne sumu.

IC2118-astro-forum.jpg
IC2118-astro-forum.jpg (165.36 KiB) Zobrazeno 512 x
Info ke snimku na astrofotky.cz
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Odpovědět