Nákup v zahraničí

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Re: Nákup v zahraničí

#151

Příspěvek od Rekmarik »

Chef píše:Netusite nekdo, kde prodavaji kolegove v nemecku sve astro zbozi ?
A krom astronomie.de je asi druhý největší forum, kde to myslím taky žije na astrotreff:
http://www.astrotreff.de/recent.asp?Menu=3
Uživatelský avatar
Chef
Příspěvky: 1740
Registrován: 29. 12. 2006, 03:01
Věk: 42

Re: Nákup v zahraničí

#152

Příspěvek od Chef »

Rekmarik píše:
Chef píše:Netusite nekdo, kde prodavaji kolegove v nemecku sve astro zbozi ?
A krom astronomie.de je asi druhý největší forum, kde to myslím taky žije na astrotreff:
http://www.astrotreff.de/recent.asp?Menu=3
Diky za link
20” SW DOBSON GoTo, APM APO 152, Officina Stellare APO LZOS 130, TS APO 80, EQ8R, AZ-EQ6, Dobson SW 12", SW MAK 180, RASA 8, iOptron Pro AZ, 10" DK R. F. Royce; TeleVue EP; ASI294MC; ASI462MC; ASI2600MM; Zeiss Bino; Quark Ha; ADC Gutekunst; FFC
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Nákup v zahraničí

#153

Příspěvek od Dansemacabre »

Musím se podělit se svou (další) aktuální zkušeností: nákup v Číně - NIKDY VÍC! (a už vůbec ne u zasranejch ZWO)

V půlce listopadu jsem objednal AsiAir s kamerkou. Objednával jsem to přímo přes stránky ZWO, protože jsem si nakonec vyhádal alespoň 100 USD voucher jako náhradu za naprosto nepoužitelné filtry (v ceně 500 USD). Připlatil jsem si 20 USD za "fast shipment (4-5 days)" a do poznámky napsal "please, send by UPS". A pak čekal měsíc. Po měsíci přišel dopis z celnice, že mám doložit milion papírů, tak píšu na ZWO, co to má být a jak to poslali, když UPS má vlastní celnici a tyhle pitchoviny nechtě a doručí to až na stůl s vlastním odbavením. Bez odpovědi. Tak píšu znovu, jestli mi alespoň nedodají fakturu, aby mi to z tý celnice došlo. Po týdnu dostávám alespoň tu.
Platím teda dalších 250 korun České poště - a čekám další dva týdny, abych po celém dnu v kanclu dostal na recepci lísteček, že mi tu pošťák nechal doručenku, ať se teda stavím na poštu. A navíc je na ní "dobírka" skoro dva litry za DPH a clo, které teda fakt nevím, podle jakého sazebníku počítali, když cena zboží po slevě byla necelých 5000,- Podle všeho si čínani nechali prachy za poštovné a posali to obyč :(
Čili ve výsledku jsem platil 2x nadstandardní poštovné, abych si pro zásilku nakonec stejně musel osobně na poštu. A místo 4-5 dnů čekal 5-6 týdnů. Takže poučení pro příště: Čína nikdy víc a ZWO už vůbec... Říkal jsem si to samé u filtrů a stejně se nechal znova napálit. Tak doufám, že alespoň ta AsiAir krabička bude stát za to.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup v zahraničí

#154

Příspěvek od MMys »

Tak to je zvláštní, před vánocemi jsem objednával kolegovi ASI 071, normálně z jejich webu, byla tady za pár dní UPS-kou, bez jakéhokoli dalšího dokladování, s clem a DPH vyměřeným dle faktury na balíku a nějakým poplatkem za vyclení. Pouze jsem musel poslat vygenerované jednorázové EORI číslo a vyplnit a podepsat prohlášení, že je to zboží pro osobní potřebu.

Stejně to proběhlo i s mojí ASI 1600 před rokema něco.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Nákup v zahraničí

#155

Příspěvek od Dansemacabre »

Pokud to poslali UPS, tak jo. Jenže mně to podle všeho poslali jen obyč a ještě s blbou fakturou, takže jsem musel dokládat spoustu papírů a dokladů a výpis z účtu... Ale nejvíc mě sere, že jsem platil dvě předražený poštovný za doručení až na stůl a stejně si pro to nakonec musím dojít sám. A komunikace ze strany ZWO klasicky skoro žádná.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
LukasNestak
Příspěvky: 1600
Registrován: 11. 07. 2018, 17:27
Bydliště: Sereď
Věk: 40

Re: Nákup v zahraničí

#156

Příspěvek od LukasNestak »

Nepríjemná skúsenosť. Nakoniec keď si to človek prepočíta, tak to s DPH + clo vychádza tak isto ako z obchodu v EU. Keby som poznal niekoho kto žije v Číne a on mi to poslal ako "darček", tak by bolo treba niečo platiť?
Dansemacabre: Prosím ťa daj vedieť ako ti funguje AsiAir. Uvažujem že si to tiež kúpim, lebo predstava všetko ovládať z pohodlia postele je veľmi lákavá :)
T7m_6Dmod_qhy10_1600mmc_gs190/50_TSAPO80F7_N250f4CFmod_LosmandyG11Geminy1
http://astrofotky.cz/~Nestak
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Nákup v zahraničí

#157

Příspěvek od Dansemacabre »

Tak ještě update po té, co jsem vyzvedl zásilku na poště a vyměnil si mail se ZWO:
Na poště mi potvrdili, že odesilatel poslal zásilku obyčejně, ale vyfakturoval mi 20 USD poplatek za rychlou leteckou přepravu. ZWO odmítá odpovědnost a vymlouvá se na to, že jsem použil slevu na "odškodné za filtry" ne na nové filtry, ale na ASIair (jasný, určitě si od nich koupím další filtry, když ty první jsou na prd a místo požadované výměny mi dali jen 20% z ceny ve formě kuponu a pak přestali komunikovat). Čili mi prachy za službu, kterou jsem nedostal, nevrátí.
Naposledy upravil(a) Dansemacabre dne 03. 01. 2019, 11:40, celkem upraveno 1 x.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
dablik
Příspěvky: 610
Registrován: 17. 09. 2012, 13:17
Bydliště: Zichovec
Věk: 45

Re: Nákup v zahraničí

#158

Příspěvek od dablik »

Jakube, ja se ti divim, ze jsi do toho zase sel.
Krome toho je ASIair produkt, ktery muzes nahradit nejakym raspbery nebo minipc. Nevidim v tom zadnou pridanou hodnotu. Krome toho se da z auta/obyvaku/postele/hospody ovladat montaz a dalsi zarizeni i pres pc a sam to tak uz nekolik let delam. Staci Teamviewer.
na foceni: SV80 APO, WO102 GT, ASI1600MM cool, 8x50 hledacek + QHY5, hodne ruznych krouzku a udelatek :)  
montaz: EQ6R
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Nákup v zahraničí

#159

Příspěvek od Dansemacabre »

Je to tak, po předchozích zkušenostech s custommer supportem ZWO se opravdu divím, že jsem měl odvahu zkusit to znova a znova se nechat takhle okrást.

Přidaná hodnota je snadnost napájení, že nepotřebuju žádný externí displej a že k tomu je rovnou i jednoduchý kompatibilní software, který můžu na dálku ovládat telefonem (ovládat PC přes dotykový displej přes teamviewer je fakt utrpení), aniž bych musel sám ěnco programovat a bastlit. K cestovní sestavě naprosto ideální, nepotřebuju tahat noťas a velkou baterii. Ale to už je spíš do vlákna o AsiAir.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
SejraCz
Příspěvky: 8
Registrován: 15. 08. 2018, 14:14

Re: Nákup v zahraničí

#160

Příspěvek od SejraCz »

mate nekdo zkusenosti s nakupama na ebuy ? napr. https://www.ebay.com/itm/SVBONY-1-25-In ... :rk:6:pf:0
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup v zahraničí

#161

Příspěvek od ok1in »

Kupoval jsem na eBay dosud poměrně dost věcí (i dost drahých) a nikdy nebyl problém...
Carloss
Příspěvky: 69
Registrován: 10. 08. 2018, 19:12

Re: Nákup v zahraničí

#162

Příspěvek od Carloss »

Nakupuuji na ebayi dost.. I dost draho... A ksyž se s nějakou drobností objevil problém, vždy jsme to vyřešili v pohodě...
SW - N 150/750, EQ 3-2
Carloss
Příspěvky: 69
Registrován: 10. 08. 2018, 19:12

Re: Nákup v zahraničí

#163

Příspěvek od Carloss »

SejraCz píše:mate nekdo zkusenosti s nakupama na ebuy ? napr. https://www.ebay.com/itm/SVBONY-1-25-In ... :rk:6:pf:0
Přes 30000 hodnocení, úroveň 99,9%... to by nemusel být problém...
SW - N 150/750, EQ 3-2
Uživatelský avatar
aliasigi
Příspěvky: 22
Registrován: 02. 05. 2012, 20:55

Re: Nákup v zahraničí

#164

Příspěvek od aliasigi »

Tak presne od nich som v lete kupoval okular s osvetlenym krizom. Nakup aj dorucenie bez problemov
Uživatelský avatar
LKamarad
Příspěvky: 907
Registrován: 30. 03. 2010, 11:21

Re: Nákup v zahraničí

#165

Příspěvek od LKamarad »

Bacha na 100% skóre při více jak 1000 feedback !!!
Z vlastní zkušenosti (u velice renomovanýho prodejce z Německa) vím, že někteří maj tak dlouhý prsty, že se dovedoun zbavit červenejch flákot do 3 dnú po jejich obdržení (bez souhlasu či asistence hodnotícího zákazníka)......
Také jsem tam asi 5x napsal docela relevantní kritický "review" na konkrétní zboží, ale ani jedno "neprošlo" jejich cenzurou (pouštěj jen pozitivní a pokud kritický, tak pouze povrchní a nepodstatný - nikdy nepustěj takový, který by ohrozilo prodej konkrétního zmetku) ...... :x
Odpovědět