foto vylet do Jordanska

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Jirka V.
Příspěvky: 217
Registrován: 22. 05. 2016, 01:29
Bydliště: Benátky nad Jizerou

foto vylet do Jordanska

#1

Příspěvek od Jirka V. »

Ahoj,pred tydnem jsem se vratil z Jordanska,kde jsem stravil noc v pousti ve Wadi Rum.Letel jsem poprve a tak jsem si nebyl jisty,co vse si muzu ci nemuzu vzit,ze jsem nakonec nechal montaz doma a nakonec mi nak i kiksnul fotak.
Jelikoz tam ale pro me byla zatim ta nejvetsi tma,jakou jsem "videl",rad bych se tam vratil a neco vyfotil.
Pokud by se nasli dalsi dva az tri zajemci,kteri by byli ochotni jet a prespat v pousti pod stanem/sirakem,v unoru ci breznu na 2-3 noci,vyslo by to cca na 7000 na hlavu..
OpenAstroTracker,SW Evoguide 50ED + rovnač,ASI 294 mc
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: foto vylet do Jordanska

#2

Příspěvek od Cztwerec »

To zní zajímavě...

Tohle bych snad i dal. Já zatím viděl největší tmu v Rumunskejch horách a abych byl upřímnej na týden mě to vyšlo skoro stejně. ajk to vypadá z dlouhodobého hlediska, je tam možnost jet i někdy jindy?
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: foto vylet do Jordanska

#3

Příspěvek od MaG »

Já bych teoreticky mohl mezi 2. a 10. březnem, ale neumím si moc představit, kam přesně by se tam jelo a jak je to s tou bezpečností mimo civilizaci, ale když jsi tam byl.. tak poreferuj blíže.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Jirka V.
Příspěvky: 217
Registrován: 22. 05. 2016, 01:29
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: foto vylet do Jordanska

#4

Příspěvek od Jirka V. »

takze nake me postrehy pro pripadne zajemce...

Asi deset dni pred odletem jsem kupoval zpatecni letenku za 2500,- .Lidi,s kteryma jsem tam byl,ji vsak koupili drive a vysla je na 1200,- .
Auto se pujci na letisti.Idealne nejake SUV.Myslim,ze za Dustera 4×4 na tri dny chteji 3800.
Bydleli jsme u "beduinu" ....no,k beduinum meli sice hodne daleko,ale vesmes naprosto mili lide a ochotni (jak by taky ne,kdyz je zajima jen baksis :) )

Je tam bezpecno.Vlastne i v te pousti je kemp vedle kempuf5.Nepocitoval jsem nikde znamky jakychkoli obav.Spat se tam da v podstate kdekoli,ikdyz par peknych vyhlidek si snad budu pamatovat.
Loni jsem byl v Bosne a Hercegovine a tady bych rekl,ze vychodnim smerem nebylo skoro zadne svetelne znecisteni.Proste jsem jen videl hvezdy,ktere najednou nebyly a tak jsem poznal,kde je horizont.Vim ze to je takovy subjektivni pocit,ale pro me to byla nejvetsi tma.

O svatkach na to mrknu presneji a zjistim nejlevnejsi terminy.
OpenAstroTracker,SW Evoguide 50ED + rovnač,ASI 294 mc
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: foto vylet do Jordanska

#5

Příspěvek od MaG »

Zkus ještě hodit nějaké souřadnice míst, docela by mě zajímalo, co za lokalitu už je pro tebe zajímavé místo, ale uznávám, že tam asi fakt tma je.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: foto vylet do Jordanska

#6

Příspěvek od biker.fm »

Zacinam o vyletu uvazovat. Jen mne zajima jak by jsem byl schopen letecky prepravit dobsona. Je to sice UL, vaha mene jak 20kg.

A jeste jeden asi blby dotaz. Nebude obloha zaneradena poustnim prachem ?
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2325
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: foto vylet do Jordanska

#7

Příspěvek od nosuh »

Docela me to zaujalo..akorát me prijde, ze 2-3 noce je celkem malo, nestalo by za to, vyrazit třeba na tejden..resp. 5noci + 2 dny lety atd..jak je to tam s jasnejma nocema? ZAzils nejakou zamračenou?
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: foto vylet do Jordanska

#8

Příspěvek od vla »

Ta cena letenky u tebe byla konečná včetně všech příplatků, poplatků atd?
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Jirka V.
Příspěvky: 217
Registrován: 22. 05. 2016, 01:29
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: foto vylet do Jordanska

#9

Příspěvek od Jirka V. »

biker.fm : jedinne jako odbavene zavazadlo a to bych se bal,ze svtim neco pri nakladani udelaji.Co jsem tam byl,tak skoro vubec nefoukalo a v noci snad vubec.

nosuh : 4 dny a furt jen jasno ,ale nevim jestli by se mi tam na tak dlouho chtelo.Co tam delat takovou dobu?

vla : ano,vcetne letistnich poplatku,pojisteni a priplatku Priority (druhe kabinove zavazadlo do 10kg).Koukni bud na Ryanair nebo eSky.cz .Me vysla prekvapive levneji na eSky,nez primo u dopravce!
OpenAstroTracker,SW Evoguide 50ED + rovnač,ASI 294 mc
Odpovědět