Noční náladovky

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční náladovky

#151

Příspěvek od ok1in »

Tak to je velká paráda...
Uživatelský avatar
John2y92
Příspěvky: 339
Registrován: 26. 08. 2017, 16:05
Bydliště: Brno
Věk: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční náladovky

#152

Příspěvek od John2y92 »

Padla mi brada, to je nádhera!
Explore Scientific AP 102/714 ED APO Triplet + Lightwave 0.8x rovnač, Celestron 127/1500, Malokuk 60/240, Canon 100D, Canon 6D, ZWO ASI1600MM-Pro, ZWO ASI120MM-mini, Celestron Nexstar SLT, iOptron CEM60, Skywatcher Star Adventurer Mini
Astrofotky
Uživatelský avatar
dablik
Příspěvky: 610
Registrován: 17. 09. 2012, 13:17
Bydliště: Zichovec
Věk: 45

Re: Noční náladovky

#153

Příspěvek od dablik »

LKamarad píše:Jedna z Vysokých Tater - Bělovodská dolina (při focení mi funěl za krk medvěd) ........ ;)

http://www.horolezec.cz/uschovna/Astro/ ... 8_1200.jpg

Kvok(cvok).
A nedychal ti na zada Martin? V dobach, ked som chodil do Bielovodskej liezt, tak sa ho aj medvede bali. No uz to je ale tak 20 rokov :)
na foceni: SV80 APO, WO102 GT, ASI1600MM cool, 8x50 hledacek + QHY5, hodne ruznych krouzku a udelatek :)  
montaz: EQ6R
Uživatelský avatar
LKamarad
Příspěvky: 907
Registrován: 30. 03. 2010, 11:21

Re: Noční náladovky

#154

Příspěvek od LKamarad »

Jinak si můžete tohle noční pano prohlídnout komplet ve 100% zde:

http://www.horolezec.cz/panoramata

Sorry za ty vlezlý watermarky ... Ty fotky nejsou freeware a nějakej šikula by to mohl pomocí prtscr poskládat a čornout :lol:
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2730
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

Re: Noční náladovky

#155

Příspěvek od SIRIUS_758 »

Koukám, že výlet do Tater byl celkem úspěšnej.. ;)

A jak a čím to bylo nafocené ?
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Noční náladovky

#156

Příspěvek od zuzi »

LKamarád, máš to parádní, ta hloubka detailů je fascinující.
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6076
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Noční náladovky

#157

Příspěvek od Roman (Rick) »

Parádne to máš. Hlavne to prekreslenie popredia sa mi páči, to hviezdne pozadie už pomenej. Hviezdy mi prídu dosť umelé = ten akoby "glamour" efekt a taktiež, že sa k obzoru nestrácajú, akoby tam ani nebola atmosféra :D.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční náladovky

#158

Příspěvek od Cztwerec »

Romane líp bych to nenapsal, přesně takový pocit z toho má i já. Tak čisté, že to skoro vypadá jak umělé.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
KDan
Příspěvky: 1469
Registrován: 15. 06. 2007, 16:40

Re: Noční náladovky

#159

Příspěvek od KDan »

Možná je to dáno i tím, že zatímco krajina se v podobných fotografických obrazech do dynamického rozsahu vnímání oka přirozeně natahuje z jeho dolního konce, z prahu viditelnosti, bez komprimace, obloha se do celkového složeného obrazu naopak stlačuje z horního konce dynamického rozsahu, daného původními jasnými a téměř bodovými obrazy hvězd. Tím je obraz oblohy z původního dynamického rozsahu logicky příliš komprimovaný, slisovaný.

Rozplizlost hvězd dynamice oblohy zdánlivě ještě dále ubírá. Jenže bez té rozplizlosti by ty horní skoro dvě třetiny snímku byly fotograficky nudné. Oko noční oblohu vnímá úplně jinak, ostře vidí jenom malou část a širokou oblast kolem bere jako doplněk bez hlubšího prokreslení, proto podobný obraz pro oko není nudný ani náhodou, i když jsou hvězdy skoro bodové. Podobný vjem žádná fotka neumí vyvolat ani náhodou.

Ono to asi jinak udělat nejde a technicky i kompozičně je to zřejmě dokonalé, jenže takové spojení na mě působí nepřirozeně.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Re: Noční náladovky

#160

Příspěvek od FunTomas »

Obrázok bez problémov zachytáva hviezdy 13mag. Vo výške nejakých 9°nad obzorom je to slušný výkon. Predpokladám, že obloha bola fotená so zapnutým RA pohonom. Popredie mohlo byť kľudne nasnímané už za súmraku, keď bolo ešte dostatok svetla na prekreslenie tmavého lesa. Následne boli obrazy oblohy a popredia spojené do jedného. Vznikne tak pôsobivá koláž.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
KDan
Příspěvky: 1469
Registrován: 15. 06. 2007, 16:40

Re: Noční náladovky

#161

Příspěvek od KDan »

Ano, jako koláž bych to vnímal přirozeněji.

Ale pokud to má být simulace hyperreality, dívám se na obraz dost podezřívavě, než se do něj případně nechám vtáhnout :D
Uživatelský avatar
LKamarad
Příspěvky: 907
Registrován: 30. 03. 2010, 11:21

Re: Noční náladovky

#162

Příspěvek od LKamarad »

Není to "koláž" v pravém slova smyslu. Foceno je to celé poloviční siderickou rychlostí na plnou díru 2.0 ohniskem 135 mm (Samyang). Čistá délka expozice je 2.8 sec na iso 3200. Krajina dole je ve vrstvách prolnuta s expozicema za silného soumraku (20 sec na expozici, iso 100). Podíl asi 30% expozice krajiny s hvězdama na iso 3200 je v obrazu zachován. Jinak byla ten večer brilantní viditelnost a rozdíl úhlu nad vrcholky hor a horními hvězdami je celkem minimální (cca 2/3 na výšku 135mm). Pano je to dvouřadé. Hvězdy jsou silně strečnuté (extrémně) a na původní fotce se téměř ztrácely v brutálním šumu. Avšak můj zázračnej odšumovací plugin odved svou práci dokonale - šum zmizí 100% a hvězd (ani těch nejslabších) se to ani netkne. :lol: No a pak další zázračnej plugin ty hvězdy dodělá (respektuje jejich velikost i barvu /z okrajů kotoučku) ....... 8-)

Tož Kvok(cvok).
Wrchi
Příspěvky: 13
Registrován: 20. 08. 2018, 10:30
Bydliště: Dolní Benešov - Zábřeh

Re: Noční náladovky

#163

Příspěvek od Wrchi »

LKamarad: Můžu se zaptat co jsou to za zázračné pluginy? :)
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6076
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Noční náladovky

#164

Příspěvek od Roman (Rick) »

Minimálne ten posledný plugin, ten "zázračnej plugin ty hvězdy dodělá" by som vynechal. Celkovo mi tie umelo pôsobiace hviezdy dosť kazia dojem z inak veľmi peknej fotky ;).
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Noční náladovky

#165

Příspěvek od Dansemacabre »

Kdo tu fotíte s širšími ohnisky, mohli byste poradit: jak se u těch hodně širokoúhlých fotek (konkrétně fotím Samyangem 12/2) zbavím sklenutí pole? je na to sice v Lightroomu nějaká kompenzace, ale nepřijde mi že by to fungovalo úplně tak, jak bych si představoval. A navíc neím, jestli to použít na všechny rawy před složením, nebo až na výslednou složeninu.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Odpovědět