36mm narrowband - PROSBA

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

36mm narrowband - PROSBA

#1

Příspěvek od Dansemacabre »

Kolegové, nenašel by se tu někdo ochotný půjčit mi oproti finanční záloze 36mm unmounted S nebo O filtr jiné značky než ZWO? Ideálně Praha, ať se to nemusí posílat poštou.
Mám problém s děsnými reflexy na úzkopásmových fotkách a potřebuju vyzkoušet, jaku měrou (a jestli) se na tom podílí filtry. Zapůjčení by mi stačilo jen na jednu jasnou noc, cvaknu tři expozice a budu vědět.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: 36mm narrowband - PROSBA

#2

Příspěvek od Bill »

Já jsem řešil problémy s reflexy O3 více než 2 roky. Postupně jsem vyzkoušel 4x Baader, 1x Astronomik a mám teď ten nejdražší Astrodon :-(
Ale ten poslední Baader byl už taky docela slušný. První Baader byl úplně špatný, druhé dva byly podobné a tak jsem před objednáním Astrodonu ještě vyzkoušel i Astronomik. Ten byl o něco lepší - ale špatně se to porovnávalo (má jinou tloušťku). Když už jsem měl doma Astrodon, tak se mi naskytla možnost testnout poslední Baader - ten už byl docal slušný, ale nakonec jsem se rozhodl pro ten Astrodon.

Já jsem si postavil umělou hvězdu z čelovky a dírky v alobalu, ať to člověk může rychle vyzkoušet...

Vítej ve světě reálné astrofotografie :-D
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: 36mm narrowband - PROSBA

#3

Příspěvek od Dansemacabre »

Děkuji za morální vzpruhu, ale pořizovat jeden Astrodon za cenu kompletní Baader sady fakt nehodlám. :D
A navíc to chci jenom vyzkoušet a zjistit, protože je tu možnost, že bych si výměnou filtrů vůbec nijak nepomohl, ani kdyby to byly Astrodony.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: 36mm narrowband - PROSBA

#4

Příspěvek od Bill »

Dansemacabre píše:Děkuji za morální vzpruhu, ale pořizovat jeden Astrodon za cenu kompletní Baader sady fakt nehodlám. :D
Taky jsem to nehodlal... Je fakt, že kdybych měl ten poslední Baader dříve, tak bych ten Astrodon taky nekupoval. Jo ještě jsem testoval sadu starších Astrodonů z místního bazaru, takže jsem měl těch O3 filtrů postupně 7!
Dansemacabre píše:A navíc to chci jenom vyzkoušet a zjistit, protože je tu možnost, že bych si výměnou filtrů vůbec nijak nepomohl, ani kdyby to byly Astrodony.
Nechci tě navádět, ale když si něco koupíš na Internetu a nejsi spokojený...
Taky se asi není v Supře problém domluvit na nějakém řešení.
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: 36mm narrowband - PROSBA

#5

Příspěvek od Dansemacabre »

Bill píše:Nechci tě navádět, ale když si něco koupíš na Internetu a nejsi spokojený...
To vím, ale rád bych se tomu zatím vyhnul. Navím při mém štěstí to objednám a 14 dní od doručení bude konstantní deka :D
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: 36mm narrowband - PROSBA

#6

Příspěvek od Bill »

No právě:
Bill píše: Já jsem si postavil umělou hvězdu z čelovky a dírky v alobalu, ať to člověk může rychle vyzkoušet...
M:736 750 113
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: 36mm narrowband - PROSBA

#7

Příspěvek od MMys »

Jenže pokud problém způsobuj leak v IR oblasti, tak toho IR v LED zrovna moc není a může to dost zkreslit výsledek. Tohle chce spíš žárovku se spojitým spektrem jako má hvězda.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět