Supra Praha - zkušenosti

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
L@dis
Příspěvky: 488
Registrován: 09. 03. 2010, 14:08
Bydliště: Sedlec
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: Supra Praha - zkušenosti

#136

Příspěvek od L@dis »

Včera jsem si přivezl novou a krásnou 300-ku dobsona, kterou jsme hned otestovali :-)
Komunikace, jednání a ochota Honzy ze Supry je obdivuhodná!
Díky za to a jen tak dál.. :-)
12" dobson s OnStep GoTo, SW 80/400mm,
okuláry Explore Scientific 68°/82°, 2” Baader Aspherical 36mm. 2” filtry UHC, OIII, CLS, RED.
Binokuláry 8x32, 10x50.
SkySafari 7 PRO
Hvězdárna Benátky nad Jizerou
Uživatelský avatar
I.
Příspěvky: 87
Registrován: 22. 02. 2009, 00:52
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: Supra Praha - zkušenosti

#137

Příspěvek od I. »

Chci zde veřejně poděkovat panu Zahajskému ze Supry Praha. Děkuji moc za vstřícnou a podnětnou komunikaci, která vedla k odstranění problému - viz vlákno http://www.astro-forum.cz/viewtopic.php ... &start=225.
Uživatelský avatar
miro75
Příspěvky: 221
Registrován: 25. 11. 2015, 15:53
Bydliště: Nové Mesto n.V.
Věk: 48

Re: Supra Praha - zkušenosti

#138

Příspěvek od miro75 »

Objednal som v Supre Hyperiona. Okulár dorazil za dva dni, dokonca doprava za cenu v rámci ČR, aj keď to bolo na Slovensko. Takže veľká vďaka!
SW Dobson 200/1200, Zeiss 50/540, TS Plössl 32, SW Magellan 20 , Hyperion 13, TMB Planetary 9,7,4,2.5, SW Planetary 5, Trieder 20x50.
Uživatelský avatar
Shark
Příspěvky: 448
Registrován: 06. 01. 2017, 16:35
Bydliště: Chrudim
Věk: 57
Kontaktovat uživatele:

Re: Supra Praha - zkušenosti

#139

Příspěvek od Shark »

Zdravím na AF
objednal jsem si v Supře Praha TELEVUE SOLSEARCHER , omylem jsem udal do objednávky osobní vyzvednutí (jsem cca 120km od Prahy).
:arrow: Měl jsem tu čest telefonicky hovořit s p. Zahajským - velice ochotně objednávku vyřídil k mé spokojenosti (pokud mu dnes zbyde čas tak osobně pošle na adresu). Již v několikrát jsem po telefonu dostal v tomto obchodě vždy dobrou radu - p. Zahajský je MUŽ na svém místě. 8-)Děkuji...
SCT 203/2032, SW Evostar ED80, CG5, SW EQ3-2, AZ4 GSO, 20x80,10x50, 8x30
GSO 70°/15,20,30 -TS 4 UWA 82°- Baader Ortho 6,10 - Hyperion 8-24 Mark IV - APM Lunt - Baader Neodymium, Fringe Killer, Solar Continuum, UHC, CLS
Astronomie pro každého
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Supra Praha - zkušenosti

#140

Příspěvek od ok1in »

Taky se připojím se svou troškou pocitů - znám jen málo míst, kde je cítit tak přátelské prostředí. Kupoval jsem v podstatě prkotiny (8" kruhy a lištu) ale pocit z toho místa mám velmi příjemný. A děkuji i touto cestou p. Zahajskému za malý, ale ale o to milejší dárek k mému historickému Vlčkovi (výroční historická mapa ČAS)...
Petr
Uživatelský avatar
Regulus
Příspěvky: 3300
Registrován: 25. 12. 2006, 23:09

Re: Supra Praha - zkušenosti

#141

Příspěvek od Regulus »

Opet mam jen ty nejlepsi zkusenosti, jen na tu mailovou komunikaci by bylo dobre vylepsit ;) Jinak velmi chvalim.
SW Dobson 254/1200 Flex; Baader ED 66/400; TS-Optics ED 60/360, Luntík LS35T Deluxe; Sony A6400, Canon EOS 700D
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
L.O.
Příspěvky: 1
Registrován: 25. 07. 2018, 10:35

Re: Supra Praha - zkušenosti

#142

Příspěvek od L.O. »

Pokoušela jsem se dva dny dovolat do SUPRA a mluvit s panem Zahajským kvůli zapůjčení techniky. Třikrát byl ve skladu, dvakrát to nezvedali. Další den na můj dotaz: "Můžu mluvit s panem Zahajským?" Odpověď: "Nemůžete." Zeptala jsem se tedy proč, načež následovali řeči o tom, jak tam vlastně dneska není.

Naprostý obchodní amatérismus a arogance pána na pokladně/telefonu.

Nedoporučuji.
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6076
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Supra Praha - zkušenosti

#143

Příspěvek od Roman (Rick) »

No to ma mrzí, to musela byť dosť blbá náhoda. Asi viem, o koho sa jedná. Ja sa pridám k drvivej väčšine = každý jeden obchod dopadol na výbornú a keď si pokecáš priamo s panom Zahajským, zistíš, že je to príjemná osoba, predajca-astronóm, ktorý má prehľad o všetkom a vie ti okamžite odpovedať na každú vec, s ktorou si človek nie je istý. Ale musím povedať, že je pravda, že občas mi to zdvihol nejaký druhý pán a ten mal úplne iný prístup, často nie zrovna príjemný.
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2325
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Supra Praha - zkušenosti

#144

Příspěvek od nosuh »

L.O. píše:Naprostý obchodní amatérismus a arogance pána na pokladně/telefonu.
Zrejme si mel spatny den. Jsem z Prahy a v Supre jsem nakoupil spousty veci, vcetne montaze. I diky zkusenostem s jinymi prodejnami astrotechniky (Matousek, ATC, Alemat, ale treba i foto Pazdera, ad..) , je Supra v podstate jediny astroobchod, kde dostanes zaroven se zbozim i fundovane odpovedi na tve technicke dotazy. A hlavne: vzdy je ti pripadne rozmluven unahleny ci ve vysledku technicky neefektivni nakup, pripadne nabidnuta lepsi alternativa dle tvych pozadavku.

Ne vzdy se tam clovek dovola napoprve, to je pravda, ale na druhou stranu leckam volam behem dne i casteji kvuli reseni nekterych problemu. Treba dovolat se ke svemu obvodakovi nebo k zubarce je v podstate nemozny, a taky maji sekretarky ( sestry). Nevim, z jakych astroshopu mas lepsi zkusenost, ale v CR si myslim, ze jich rozhodne na urovni Supry neni mnoho ( aspon ja jich mnoho neznam, asi jen jeden dalsi).
Podobny pristup ma p. Matousek. U nej sem rovnez kupoval par veci, hlavne sortiment ES. Nedovedu si ale predstavit, ze bych s nim resil technicke problemy, jako s p. Zahajskym. A ATC, to je podle mych nekolika vesmes negativnich zkusenosti uplne jina liga v "komunikaci" :D
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 854
Registrován: 29. 03. 2003, 02:54
Bydliště: Praha
Věk: 59

Re: Supra Praha - zkušenosti

#145

Příspěvek od Janek »

Server, na kterém běží web SUPRA Praha (http://www.supra-dalekohledy.cz), postihl v pátek 27.7. výpadek, způsobený havárií hardware. Vzhledem ke specifikům a prázdninové době bude web nefunkční asi do úterka.
Refraktor Baader 95/580mm CaF2, LZOS 180/1260mm, Celestron C-9.25/C-14 Hyperstar, 10Micron AZ-2000, Dobson LZOS 457/2025mm a spousta železářství.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Supra Praha - zkušenosti

#146

Příspěvek od Psion »

Neběžel ten web na stejném HW jako Teleskop Servis, který je taky mrtvý od pátku 15 hodin? :D
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 820
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: Supra Praha - zkušenosti

#147

Příspěvek od midars »

pro L.O.
Mám jen pozitivní zkušenost. Po telefonické dohodě jsem zajel za p.Zahajským na konzultaci ohledně koupě nové astro výbavy. Věnoval mi přes hodinu času, kdy se mnou probral mou koncepci a doporučil změny, které vedly k sestavě levnější tj. pro něj méně výhodné.
A tak příští týden (po MHV) u něj budu sestavu objednávat.
Moje astro, Astrofotky
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
fanda55
Příspěvky: 90
Registrován: 23. 01. 2020, 14:50

Re: Supra Praha - zkušenosti

#148

Příspěvek od fanda55 »

Z mojí strany velmi krátce.
100% souhlas se všemi kladnými vyjádřeními k panu Zahájskému a jeho firmě. S každým nejsem jen tak hned kamarád, ale být kamarádem, ba co
více, přítelem s panem Zahájským bych si považoval za čest. Jako fanda s fandou. Rozuměno v daném oboru. A i jako člověka ho hodnotímn jako
super chlapa, byť jsme si mohli, zatím, popovídat jenom po telefonu.
Uživatelský avatar
Ondra_z_hor
Příspěvky: 729
Registrován: 30. 07. 2018, 08:57

Re: Supra Praha - zkušenosti

#149

Příspěvek od Ondra_z_hor »

Ještě jednou díky moc Honzovi Zahajskému, který se mnou včera přes hodinu hledal ideální řešení 128mm backfocusu pro rovnač pole. Nakonec jsme vyřešili. Neuvěřitelně vstřícný a ochotný prodejce.

S pozdravem
O.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Supra Praha - zkušenosti

#150

Příspěvek od Cztwerec »

Děkuji do Supry! Za vše. Občas člověk potřebuje vědět co jednotlivé komponenty obnáší a to mě pan Zahajský opravdu umožnil. Ikdyž jsem třeba nekoupil. Čest této astro/lovecké prodejně z Hloubětína.

Martin
Lectorem iustus...
Odpovědět