Astrofórum - nová verze

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astrofórum - nová verze

#541

Příspěvek od MilAN »

Nic takového jsem v předešlém jednoduchém příspěvku nepsal.
Můžeš 100x změnit názor i udělat lepší fotku, ale vlož to do dalšího příspěvku. A ne že po negativních reakcích na příspěvek i fotku ten příspěvek nebo fotku změníš / nebo po nějakém čase radši i smažeš/ a z kritiků tím uděláš blbce. Tohle v dřívější verzi fóra bylo možné a dokonce i dost běžné a proto současnou verzi považuji za daleko vhodnější. A to, že vůbec můžeš ještě nějaký evidovat ( což u některých fór není možné), je dostatečné na opravu chyb, překlepů a pravopisu.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofórum - nová verze

#542

Příspěvek od Howking »

Tak já po vložení novější fotky staré stejně mažu, protože proč balastem zatěžovat úložný prostor. Když bude u zprávy a u přílohy vidět že byla změněna (a kdy), tak se z kritiků žádní blbci nestávají, ale naopak se jim dává za pravdu. Fórum bez reedicí v dalších postech mi přijde čitelnější. No byl to jen návrh.
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Re: Astrofórum - nová verze

#543

Příspěvek od Rekmarik »

Howking píše:Tak já po vložení novější fotky staré stejně mažu, protože proč balastem zatěžovat úložný prostor. Když bude u zprávy a u přílohy vidět že byla změněna (a kdy), tak se z kritiků žádní blbci nestávají, ale naopak se jim dává za pravdu. Fórum bez reedicí v dalších postech mi přijde čitelnější. No byl to jen návrh.
Když změníš fotku (odkaz na fotku) příspěvek který zůstává jako reakce na fotku tak ztrácí zcela smysl. Prodloužení doby k editaci příspěvku bych bral, ale spíše za účelem tam něco doplnit, abych nemusel psát příspěvek další, nikoliv abych přepisoval nebo měnil fotky. (možná se překonat a nevkládat fotky/reporty po probdělé noci narychlo udělané, aby to pak člověk pak ještě 5x chtěl editovat - mám na mysli i sebe např. )
I špatná/nedokonalá fotka, zápis, kresba.. atd vložená s rozvahou (nepostovat každou fotku co si vyfotím) má svoji hodnotu, vždyť i pro tebe to může mít velkou hodnotu, když zalistuješ do historie svých postů a řekneš si .. ty brďo, to jsem tehdy ale "fotil zajímavé" věci :)

Mě víc asi iritují příspěvky typu: "dneska byl Jupiter opravdu hezký, ale pak přišly mraky a konec ..." no nevim, to raději 100 dotazů na koupi dalekohedu .. :)
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofórum - nová verze

#544

Příspěvek od Howking »

Rekmarik píše:(možná se překonat a nevkládat fotky/reporty po probdělé noci narychlo udělané, aby to pak člověk pak ještě 5x chtěl editovat - mám na mysli i sebe např. )
to je přesně ono :-D
Rekmarik píše:Mě víc asi iritují příspěvky typu: "dneska byl Jupiter opravdu hezký, ale pak přišly mraky a konec ..." no nevim, to raději 100 dotazů na koupi dalekohedu .. :)
:-D
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astrofórum - nová verze

#545

Příspěvek od MilAN »

Tak, a za normálních okolností bys ten příspěvek v okamžiku,kdy ti někdo napíše nebo ti dojde, že to je jen plevelení, smazal. Když sem teď vložím příspěvek já, už to nejde a tak si možná příště tohle odpustíš :) - a pro AF to bude jen dobře
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#546

Příspěvek od MMys »

Ten limit opravdu měnit nebudeme, nebo maximálně upravíme, ale stále to bude v řádu hdin, nikoli dní. Dřív na starém AF tam limit nebyl, a někteří exoti (mnozí z váš pamatují VK a podobné) byli schopni napáchat zpětnou editací neskutečné věci, popřít co napsali atd... Takhle je to lepší.

Představ si, že tam dáš špatně zpracovaný snímek, který ti někdo zkritizuje, a ty to pak vylepšíš a vyměníš. V tom okamžiku je text už zavádějící. Logické řešení je dát nový snímek, a starý určitě nemazat (databáze to ustojí, místa je dost).
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Astrofórum - nová verze

#547

Příspěvek od zuzi »

Limit v radu hodin je fajn, opravi se nejhorsi hrubky a preklepy a vic neni treba. Pak jsou exoti co po leteh umi rozbit smysl vlaken a je to pak skoda.
Uživatelský avatar
balkon
Příspěvky: 78
Registrován: 22. 04. 2016, 08:48
Věk: 37

Re: Astrofórum - nová verze

#548

Příspěvek od balkon »

Presne tak, príde niekto, pozrie na už upravenú fotku a bude čítať kritiku a nechápať že prečo tam tú chybu nevidí alebo čo.
Ja by som bol za editáciu do napísania nového príspevku, teda keď podo mnou nie je žiadny príspevok môžem editovať koľko chcem.. aspoň tak to fungovalo na jednom fóre a nebol s tým problém, navyše keď som písal odpoveď a niekto medzitým editoval príspevok, tak ma to pri odoslaní upozornilo, že príspevok bol editovaný, či chcem skontrolovať svoju odpoveď.
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofórum - nová verze

#549

Příspěvek od Howking »

V starém fóru se obrázky neuploudovaly, ale linkovaly z astrofotek, nebo vlastních webobých prostorů a každý mohl obrázky upravit kdy chtěl a problém nebyl. Nechci nic nového. Naopak, upravenou fotku z astrofotek nebo z cizího webu nelze rozeznat a pak diskuze opravdu vypadá nesmyslně. Fotku upravenou zde by fórum samo mohlo označit jako "upravenou" a diskuze by naopak mohla dávat smysl i pak. (nakonec, já se i tak vracím k "starým pořádkům", takže na tom netrvám, ale příjemné by to bylo)
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#550

Příspěvek od MMys »

Fotky bohužel nejdou zpětně měnit bez možnosti povolení zpětné úpravy příspěvku. Takže si sice vymýšlíš hezké fukcionality, které ale nejdou realizovat bez změny php skripů fóra a to bohužel nedokážu, to je natolik komplexní systém, že na to moje znalosti nestačí, a stejně by to vzalo za své při každém upgrade phpBB.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astrofórum - nová verze

#551

Příspěvek od MilAN »

to balkon : a přesně tak, jak píšeš, to teď funguje na AFA myslím, že to právě při přechodu na nové AF byla velmi přínosná změna oproti původní bezbřehé editaci i třeba roky nazpět.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#552

Příspěvek od MMys »

myXall píše:Super Martin, halvicka s logom a baner s astrofotkami hned dali tomuto foru "astronomickejsi" look.
Mozno len jedna pripomienka, pri starom fore som bol zvyknuty kliknut na logo astrofora ked som sa chcel dostat na hlavnu stranku, toto prelinkovanie tu chyba, ale to je len banalitka (klikam na domcek "Domu").
Hotovo, logo je už zase klikací.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
sajmon
Příspěvky: 173
Registrován: 24. 03. 2007, 22:21

Re: Astrofórum - nová verze

#553

Příspěvek od sajmon »

Chcel by som vedieť, kedy sa uvoľní miesto pre nových prispievateľov na portáli astrofotky (v minulosti som sa chcel zaregistrovať na stránke astrofotky a nešlo to-tuším je to spravované Konihlavom). Pre mňa by to zjednodušilo umiestnenie fotiek v príspevku na AF a nebolo by potrebné použiť webové úložné priestory, ktoré časom zmažú cloudy.
Sajmon
C350Dm+UV/IR-clip filter on NW200/800&BaaderMPCC; SBIG ST8300M&FW5 on Vixen80/600+BorgDGL 0,85x ;EQ mount G41&Pulsar.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#554

Příspěvek od MMys »

Zkus to, třeba to už funguje. Formulář tam je, vyplňovat jsem nezkoušel. Kdyžtak Pavla kontaktuj.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#555

Příspěvek od Karell »

sajmon píše:... nebolo by potrebné použiť webové úložné priestory, ktoré časom zmažú cloudy. Sajmon
Fotky už můžeš vkládat přímo na astrofórum, nepotřebuješ žádné úložiště.
Odpovědět