Predlžovací USB kábel aktívny

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mirkovacik
Příspěvky: 842
Registrován: 10. 06. 2015, 17:26
Věk: 52

Predlžovací USB kábel aktívny

#1

Příspěvek od mirkovacik »

Ahojte,

máte skúsenosti k USB predlžovacím káblom aktívnym?

1. funguje prepojenie backyard EOS a Canonom 450d (prípadne iný) na aktívnom kábli?
2. aktívny kábel si cucá elektrinu - ale z ktorého konca - male alebo female (to čo ide ku Canonu alebo to čo ide k notebooku)? Nerád by som, aby to vybíjalo baterku vo fotáku...
3. ak by som nechcel aktívny - pasívne predlžovačky zvládajú v pohode 2-3 metre predĺženia na foťák? (Na recenziách na káble občas niektorí na pasívny 3 m kábel písali, že nefunguje s každým diskom, tak neviem, či to s foťákom nebude to isté...)

Dik za odpovede a rady.
m.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Predlžovací USB kábel aktívny

#2

Příspěvek od MMys »

Pokud je ten kabel dlouhý, většinou má napájecí konektor na tom konci kam se připojuje zařízení, a je k němu 5V napájecí adaptér. Doporučuji použít. Chodí to někdy i bez něho, ale napětí se tahá z USB portu PC či notebooku. A na delším kabelu jsou úbytky, a nějaká zařízení s větším či pulsním odběrem to nemají ráda.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Maser
Příspěvky: 2294
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Re: Predlžovací USB kábel aktívny

#3

Příspěvek od Maser »

Já používám 10m prodlužovačku USB2.0, kde zesilovač (malá krabička) je v polovině kabelu. Používám tedy jen na kamerku ASI120MC a funguje naprosto bez problému.
Dále jsem si pořídil 5m prodlužovačku USB3.0, také aktivní, a spolu s dodaným kabelem bez problémů provozuji ASI178MMC na celkové délce 7m.
Také se mi dříve povedlo propojit kabel a pasivní prodlužovačku v celkové délce asi 3,5m, a i tak jsem takto provozoval Canon EOS 20D bez problému.
Toť moje praktické zkušenosti. :)
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
Edmund Squirrel
Příspěvky: 157
Registrován: 29. 04. 2009, 09:44

Re: Predlžovací USB kábel aktívny

#4

Příspěvek od Edmund Squirrel »

Používám Canony 350 d a 450d. Většinou jsou připojeny ke stolním PC. Prodlužuji pasívními prodlužovačkami.

Během léta je provoz většinou bez problémů, jak na prodloužení 2x1,5m tak na 5m prodlužovačce. Tedy kromě občasného (jednou za tři noci?) zamrznutí komunikace a vlastně celého foťáku - je třeba vyndat a zandat zdroj.

Při nižších teplotách v zimě pak dochází k pomalejšímu přenosu snímků. Na 5m prodlužovačce u Canonu 350d dochází i k poškození dat - dorazí půlka snímku, nebo je celý nečitelný, a to v extrémních případech až cca jeden ze tří, ze čtyř. U 450d jsem tento problém nezaznamenal. Také k "zamrzání" dochází častěji (pokud to není tím, že noci jsou delší, statistiku na hodinu provozu nevedu).

Aktivní kabel jsem pořídil nyní, uvidíme, jak se situace změní.
Edmund Squirrel
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Predlžovací USB kábel aktívny

#5

Příspěvek od Howking »

Zrovna jsem chtěl napsal, jestli s těmi aktivními kabely zbytečně neplašíte. Používám dlouhodobě 5m pasivní (usb2) kabel jako prodloužení metrového, takže dohromady 6m pasivního spojení bez problémů.
Uživatelský avatar
Jarous1
Příspěvky: 422
Registrován: 15. 02. 2010, 01:09
Bydliště: Praha
Věk: 52

Re: Predlžovací USB kábel aktívny

#6

Příspěvek od Jarous1 »

No nevím jestli zrovna plaším, ale s tou svojí QHY5III178 jsem jednou zkoušel použít 3m celkem kvalitního USB 3.0 a zlobilo to tak, že jsem zatím nucen používat ten krátký camfrňoul, který byl v balení s kamerkou... Teď je ještě otázka jestli to je jenom kabelem nebo k tomu má co říci i používaný notebook... I když, ten vlastně asi moc ne, protože si vzpomínám, že to stejné blbosti (sekání a nakonec i vypadávání spojení) to dělalo i s desktopovým PC.
Asi ještě někdy zkusím koupit jiný kabel a uvidím. Jinak asi bude potřeba ta aktivní prodlužka, ufff.
S-W MAK127/1500, WO ZenithStar 71 APO Doublet ED, Celestron Advanced VX, QHY5 III 178C, Nikon Action EX 10x50, Celestron SkyMaster 15x70, LUNT 8x32 White-Light SUNoculars
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Predlžovací USB kábel aktívny

#7

Příspěvek od Howking »

Jarous1 píše:...zkusím koupit jiný kabel a uvidím.
Zkus ten, co mi funnguje skvěle. Rychlost stejná jako bez něj a chybovost žádná.
belkin.jpg
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Predlžovací USB kábel aktívny

#8

Příspěvek od ok1in »

Někdy za to sekání může i wokenní ovladač USB portu - zkus zadat vyhledání nového ovladače na webu, může to taky někdy pomoct (vyzkoušeno)...
Uživatelský avatar
Jarous1
Příspěvky: 422
Registrován: 15. 02. 2010, 01:09
Bydliště: Praha
Věk: 52

Re: Predlžovací USB kábel aktívny

#9

Příspěvek od Jarous1 »

Díky oběma za rady, zkusím nejdříve jiný kabel. Konkrétně Belkin asi ale neseženu, "moji" místní prodejci ho v nabídce nemají.
Na ovladače se v obou strojích preventivně kouknu. Na desktopu už ale teď s jistotou vím, že tam mám nejnovější přímo od výrobce motherboardu.
Díky
S-W MAK127/1500, WO ZenithStar 71 APO Doublet ED, Celestron Advanced VX, QHY5 III 178C, Nikon Action EX 10x50, Celestron SkyMaster 15x70, LUNT 8x32 White-Light SUNoculars
Uživatelský avatar
mirkovacik
Příspěvky: 842
Registrován: 10. 06. 2015, 17:26
Věk: 52

Re: Predlžovací USB kábel aktívny

#10

Příspěvek od mirkovacik »

Ďakujem za rady a skúsenosti.
Odpovědět