MHV (Mezní hvězdná velikost)

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#376

Příspěvek od Bill »

No pokud tu retroskopičinu chcete takhle hrotit, tak své těžce vydobyté místo přenechám někomu vhodněji oblečenému a přijedu v riflích až za rok...
M:736 750 113
Uživatelský avatar
wajzik
Příspěvky: 16
Registrován: 25. 08. 2012, 11:42

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#377

Příspěvek od wajzik »

Nejsem z těch co by na zdejší forum nějak přispívali svými komentáři ale už to jaksi nejde..Pročítám už dlouho celé forum a snažím se vstřebat informace v něm obsažené..ale dáte mi jistě za pravdu ,že když máte po ruce někoho živého kdo vám ukáže kde děláte chyby a kde co na vaší technice vylepšit tak tohle vám dá více než tisíce přečtených slov.Já se těšil že jako začátečník nasbírám plnou náruč zkušeností o použití současné techniky kterou jsem si horko těžko pořizoval a stále s ní ještě bojuji, ale jak si přečítám názory některých uživatelů tak mě začíná běhat mráz po zádech :( Nemám nic proti Retro stylu a už vůbec nic proti těm nádherným kusům historické techniky kteří mnozí jistě dovezou....Měl jsem za to že jde hlavně o setkání lidí kteří mají společný koníček a to bez ohledu na to co mají na sobě oblečeného či jaký kus astrotechniky vlastní...Věřím že nakonec zvítězí normální rozum a všichni si užijí toto MHW bez ohledu na to jestli přivezou 100 let starý řemeslně vybroušený astrošperk..nebo jakýkoliv jiný druh přístroje pro pozorování té nádhery nad našimi hlavami.. ;)
Meade ETX 90 premium edition,newton 250/1200 na EQ-6 Pro SS Go-To
SW 80/400, Canon 1100 Dm , ZWO ASI 174MC
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#378

Příspěvek od Rekmarik »

Bill píše:No pokud tu retroskopičinu chcete takhle hrotit, tak své těžce vydobyté místo přenechám někomu vhodněji oblečenému a přijedu v riflích až za rok...
Ano vidím to podobně, ale naštěstí to tady hrotí jen jeden člověk, on svůj názor řekl, tak stačí to prostě ignorovat ..
Nenechte si to zkazit, já se taky těším a jak jsem už psal dřív, jediný co můžu dovést je divadelní kukátko .. :)
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#379

Příspěvek od Psion »

Já myslím, že to zbytečně hrotí někdo jiný než já :) Všichni co tam jezdí se známe mraky let a přišlo nám fajn si udělat něco jako "maškarní ples" se starými dalekohledy a zavzpomínat na minulost astronomie už i vzhledem k tomu, že to je akce v době oslav 100 let ČAS a kdy byl i Jára Cimrman nedávno přijat mezi nás :). Ta akce se bude určitě fotit a i padne možná nějaký rozhlasový rozhovor a článek do novin. Ano můžete si říct, kašlu vám na to organizátoři, já si to chci užít tak jak chci já a dejte mi pokoj, zaplatil jsem a můžu si dělat co chci. OK taky pohled na věc.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#380

Příspěvek od dvader »

Ahoj všem,
za organizátory upřesňuji, že retro technika samozřejmě není povinná. Je to pouze výzva ozvláštnit si ta 2 výročí něčím netradičním a veselým. Co si kdo přiveze je na každém z vás!

Prostě si to chceme tentokrát více užít i společensky, jistě jste si všimli, že i přednášek je méně a jsou v jiném duchu než obvykle. Připomínám burzu, na ní nemusí být jen technika, ale i stará literatura! Vyzývám tímto všechny účastníky: Podívejte se ve svém okolí do antikvariátů, bývají tam skvosty, nakupte a přivezte. . 8-)

A tím k tomuto tématu končím diskuzi, další "spam" budu mazat. Howg
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1244
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#381

Příspěvek od Zbych »

Přidám další upřesnění za organizátory; na 20. MHV je možné vzít jakoukoliv techniku, jak retro, tak moderní a nikdo se nemusí cítit špatně, bude či nebude mít jedno nebo druhé.

Ano, bylo by to pěkné a zajímavé, kdyby všichni přijeli v kostýmech, se starou technikou (sám jsem na poradě navrhoval kočár s koňmi :D), ale buďme REALISTÉ. Kdyby se jednalo příkazem jen o retro, pro část lidí by to bylo diskriminační... a MHV není ani o tom, že tam musíte přijet s technikou. Sám jsem tam „dotáhl“ pár rodin a mladých bez techniky, kteří se něčemu naučili a něco nového poznali – akce pro ně byla velkým přínosem. Když k tomu přidáte debaty, porady, výměny, přednášky, přátelství, „retro ksichty„ (pěkná Milanova poznámka :-D), tak je to pak fajn přínosná akce.

Ani rozdělit louku na moderní a retro část není příliš realistické i když by to bylo jistě pěkné. Část lidí bude mít oboje a představa, že má techniku na dvou místech na louce, nebo na druhé straně louky než má chatku… nevím nevím, komu z majitelů by se to líbilo. Reálně ale vidím nějakou foto exhibionistickou část, kdy se menší / přenosné přístroje dají snést na jedno místo a majitelé v retro kostýmech před nimi mohou pózovat :-).

Během let se trochu pozapomnělo i na propagaci astronomie a tmavé oblohy v místě, což je v plánu to tam letos oprášit (např. veřejným pozorováním Slunce v Novém Městě).
Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 509
Registrován: 24. 09. 2014, 21:32
Bydliště: Brno
Věk: 48

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#382

Příspěvek od PetrK »

Nechci podcenit domácí přípravu na výrobu raket z PET lahví. Jaký objem PET-ek je vhodný? Jaké pomůcky si mám dovézt?
Předpokládám raketové palivo se bude vyrábět elektrolytickým rozkladem vody. :)
Dobson 200/1200, SCT 127/1250, AC 80/400
15x70, 10x30, 6x30
Uživatelský avatar
Kami
Příspěvky: 2060
Registrován: 02. 01. 2004, 06:45
Věk: 46

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#383

Příspěvek od Kami »

PetrK píše:Nechci podcenit domácí přípravu na výrobu raket z PET lahví. Jaký objem PET-ek je vhodný? Jaké pomůcky si mám dovézt?
Předpokládám raketové palivo se bude vyrábět elektrolytickým rozkladem vody. :)
Ahoj
Nechci zbytečně vstupovat do vlákna, ale při zmínce o raketách z PET lahví zkuste mrknout na vodní rakety. Před dvěma lety jsem se o to dost zajímal a časem chci tuto aktivitu znovu oprášit (rampa na vícestupňové rakety už je). Rozhodně mají vodní rakety levný provoz a zvládne stavbu téměř každý. Efekty dvou i třístupňových raket jsou parádní.
Nejdál jsou v tom Australané (ve výsledku Češi.... Pražáci :D ) i ve způsobu snímání pokusů třeba beztížného stavu.

http://www.aircommandrockets.com/index.htm
SW102/500, SW ED100/900, R100/1500, R125/1583, N127/646, R140/1543, R150/1800, C150/2250, N152/1178, N170/1022, NCN310/1768/5970,... + další sklíčka do 0,75m.
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#384

Příspěvek od Bill »

Zjistil jsem, že mi příliš nevyhovuje program a ani termín - pokud by měl někdo zájem o mé místo, tak přenechám.

Přijel bych spíše na pokec na jeden den...
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#385

Příspěvek od Psion »

Já ještě program neměl možnost vidět, většinou ho dostaneme až týden před odjezdem.
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#386

Příspěvek od Bill »

Já jsem předpokládal, že program je tady: http://www.supra-dalekohledy.cz/mhv/2017-20-prog.pdf
M:736 750 113
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#387

Příspěvek od dvader »

Ano,
předběžný program již byl zveřejněn. Finální ještě zašleme cca týden před akcí, ale žádné zásadní změny se konat nebudou.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Frosty
Příspěvky: 54
Registrován: 15. 11. 2015, 16:03

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#388

Příspěvek od Frosty »

Ahoj,
Myslíte, že by se tu našel někdo z Prahy s místem v autě? Stačilo by mi odvézt dalekohled, sebe jsem schopen dopravit valekm či busem. Opravdu by se mi to moc hodilo, a byl bych moc vděčný, kdyby se někdo našel.
Dobson SW 250/1200
Uživatelský avatar
Honza OV
Příspěvky: 481
Registrován: 31. 07. 2008, 05:09
Bydliště: klimkovice
Věk: 47

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#389

Příspěvek od Honza OV »

I přesto že se bude jednat o Retro akci chci vás ,kteří mají doma nějaké novější binokuláry vyšší třídy a stabilizované canony či fujinony,pžádat jestli by jste to vzali s sebou na MHV pokud to uvezete..Chceme s kamarády troch otestovat i binoše.Děkuji všem Honza
Triplet TS 115/800 a triedry různých značek a velikostí
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 854
Registrován: 29. 03. 2003, 02:54
Bydliště: Praha
Věk: 59

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#390

Příspěvek od Janek »

Konkretizuj čili upřesni co mám vzít s sebou z našeho sortimentu?
Refraktor Baader 95/580mm CaF2, LZOS 180/1260mm, Celestron C-9.25/C-14 Hyperstar, 10Micron AZ-2000, Dobson LZOS 457/2025mm a spousta železářství.
Odpovědět