MHV (Mezní hvězdná velikost)

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 854
Registrován: 29. 03. 2003, 02:54
Bydliště: Praha
Věk: 59

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#331

Příspěvek od Janek »

Sobota 18.3. cca 23:30 spuštěno přihlšování, pondělí 20.3. cca 15:00 je obsazeno, příchozí přihlášky jsou evidovány do náhradníků.
Refraktor Baader 95/580mm CaF2, LZOS 180/1260mm, Celestron C-9.25/C-14 Hyperstar, 10Micron AZ-2000, Dobson LZOS 457/2025mm a spousta železářství.
Uživatelský avatar
TH
Příspěvky: 613
Registrován: 02. 12. 2005, 05:31

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#332

Příspěvek od TH »

No, tak to jsem trochu pro... ...meškal. Chtěl jsem vzít s sebou i rodinku. Takhle asi pojedu jen sám se spacákem a velkou svačinou :cry:
Dalekohled + bino Baader = obraz viděný oběma očima současně, je fakt lepší ...
Ewers
Příspěvky: 218
Registrován: 24. 01. 2017, 16:28
Bydliště: Český Brod
Věk: 52

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#333

Příspěvek od Ewers »

TH píše:No, tak to jsem trochu pro... ...meškal. Chtěl jsem vzít s sebou i rodinku. Takhle asi pojedu jen sám se spacákem a velkou svačinou :cry:
Jsem na tom stejně jako Ty. Hlavně, že jsem tady psal příspěvek a říkal jsem si, že do konce týdne to stačí :?
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1319
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#334

Příspěvek od Achernar »

Nee!! To mi to zas uteklo??
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#335

Příspěvek od Psion »

Tak pro Tebe se snad místo najde ne?
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#336

Příspěvek od biker.fm »

Mam rezevovanou chatku a pocitam celkem s obsazenim 4 osob, tedy 3 mista mam volne. Puvodne jsem planoval ze by semnou jela cela rodinka, ale ta se k tomu nejak moc nema. Pokud bych jel sam, ten kdo by zaplatil ubytovani + polopenzi jak to mam v prihlasce nyni (snidane a vecere), muze u me prespat na chate. Teoreticky mam tedy 4 mista volne :-) Dam vedet do konce pristiho tydne. Pripadni zajemci at se mi ozvou do SZ.

edit: 1 misto uz je predbezne rezervovane (Evzen)
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#337

Příspěvek od biker.fm »

biker.fm píše:Mam rezevovanou chatku a pocitam celkem s obsazenim 4 osob, tedy 3 mista mam volne. Puvodne jsem planoval ze by semnou jela cela rodinka, ale ta se k tomu nejak moc nema. Pokud bych jel sam, ten kdo by zaplatil ubytovani + polopenzi jak to mam v prihlasce nyni (snidane a vecere), muze u me prespat na chate. Teoreticky mam tedy 4 mista volne :-) Dam vedet do konce pristiho tydne. Pripadni zajemci at se mi ozvou do SZ.

edit: 1 misto uz je predbezne rezervovane (Evzen)
Napsal jsem ze mam 4 mista volne, omlouvam se za mylne uvedene cislo, jedna se o 3 mista.

update volnych mist:
1 Evzen
2 Bill
3 je jeste volne, prozatim se mi ozvali dalsi 3 zajemci a cekam na info
Naposledy upravil(a) biker.fm dne 21. 03. 2017, 21:39, celkem upraveno 1 x.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1319
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#338

Příspěvek od Achernar »

Psion:...no to bych rad:-(( Obzvlast, kdyz je dost pravdepodobne, ze privezu jeden poradne historicky kousek.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#339

Příspěvek od dvader »

Achernar píše:Psion:...no to bych rad:-(( Obzvlast, kdyz je dost pravdepodobne, ze privezu jeden poradne historicky kousek.
Místo máš, co pěkného přivezeš? :P
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1319
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#340

Příspěvek od Achernar »

Podle toho, co stihnou dodelat v Turnove. Bud to bude original mahagonovy Merz 108/1620 tak z let 1870-80 (chybi mi jen original stativ, tahla jemnych pohybu a protizavazi montaze) a nebo dalekohled z "Feinmechanische Anstalt GMBh Nurnberg, 1922" s vyse uvedenym objektivem Merz. Kdyby se nestihlo ani to (treti moznost, tedy dalekohled s objektivem Merz 125/1460 z let 1860-67 uz je uplne neralna, vazne to benadejne na tubusu), tak bud holt svuj uz tradicni refraktor a nebo nevim.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#341

Příspěvek od biker.fm »

biker.fm píše:
biker.fm píše:Mam rezevovanou chatku a pocitam celkem s obsazenim 4 osob, tedy 3 mista mam volne. Puvodne jsem planoval ze by semnou jela cela rodinka, ale ta se k tomu nejak moc nema. Pokud bych jel sam, ten kdo by zaplatil ubytovani + polopenzi jak to mam v prihlasce nyni (snidane a vecere), muze u me prespat na chate. Teoreticky mam tedy 4 mista volne :-) Dam vedet do konce pristiho tydne. Pripadni zajemci at se mi ozvou do SZ.

edit: 1 misto uz je predbezne rezervovane (Evzen)
Napsal jsem ze mam 4 mista volne, omlouvam se za mylne uvedene cislo, jedna se o 3 mista.

update volnych mist:
1 Evzen
2 Bill
3 je jeste volne, prozatim se mi ozvali dalsi 3 zajemci a cekam na info
1 Evzen
2 Bill
3 wajzik

Pokud by nekdo z teto trojice vypadl, uvolnilo by se pripadne misto.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#342

Příspěvek od dvader »

Nadráždím letošní účastníky oznámením, že se chystají pěkná jubilejní trička!
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#343

Příspěvek od Psion »

dvader píše:
Achernar píše:Psion:...no to bych rad:-(( Obzvlast, kdyz je dost pravdepodobne, ze privezu jeden poradne historicky kousek.
Místo máš, co pěkného přivezeš? :P
Obrázek
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1319
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#344

Příspěvek od Achernar »

Doufam, ze stihnu dodelat podobnou archivalii. Objektiv uz mam hotovy, chybi mi jen jeden dil nechat vysoustruzit. A taky nebudu mit tak peknou originalni zaklopku. Snad nekdy casem.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#345

Příspěvek od Psion »

No to musíš stihnout! :)

Já dnes od rána jsem ladil a čistil okuláry na dalekohled, no něco už není úplně cajk, ale je to 110 let starý, tak to má nárok.

Organizátorům doporučím zákaz na Retro MHV používat venku optické přístroje mladší 20 let, tedy včetně fotoaparátů. :mrgreen:
Odpovědět