Viděl jsem neidentifikovaný úkaz na obloze (UFO)

Pozorovací techniky, odkazy na stránky s pozorováním, umělé družice, ufo a vůbec veškerá pozorování, která se jinam nehodí
Odpovědět
Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 172
Registrován: 20. 09. 2011, 21:23
Bydliště: Nitra
Věk: 43

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#766

Příspěvek od lachim »

Ahoj,

hypoteticky, mne to vychádza ,podľa calsky), na družicu USA 247/FIA Radar 3 (2013-072-A). V inkriminovanom čase sa nachádzala družica v okolí Polárky a jej dráha (celková zloženina záberov) na snímke sa podobá vyobrazeniu dráhy na serveru calsky. Server uvádza magnitúdu 6,8mag.

Na vlastnej koži som sa presvedčil, že pri dobrej geometrii Pozorovateľ-Satelit-Slnko sa niekedy podarí vidieť záblesk resp stopu družice pri nízkej magnitúde. V ten deň bol západ Slnka o 15:57 SEČ a astronomický západ o 17:57 SEČ.

Je to len hypotéza.

Michal
Canon 350D + 400D; 24/2.8; 50/1.8 II; Samyang 8/3.5; M42: 135/2.8 a 200/4; Minitrack LX2; Bresser 10x50; SkyWatcher Heritage 130/650;
pav
Příspěvky: 1
Registrován: 20. 02. 2017, 13:12

ufo

#767

Příspěvek od pav »

Dobrý den, zdravím všechny na fóru. Nejsem bohužel od ,fochu, ale rád bych se podělil s mým pozorováním, které se uskutečnilo 9.7. 2009 v 10.18 hod. v obci Radimovice u Velkých Popovic. Byl jsem na toulce přírodou, vybaven fotoaparátem panasonic a jednookým dalekohledem. Bylo absolutně jasno bez mráčku, a jako obvykle jsem občas vzhlédl k obloze. V tu chvíli jsem si téměř na severu, mírně na západ povšiml jak se něco rozsvítilo. To upoutalo mou pozornost a po pár vteřinách jsem měl jasno, zřejmě horkovzdušný balón, nebotˇ světlo zhaslo, ale nebylo nic vidět. Po chvilce opět světlo, ale níže a opět zhaslo. Snažil jsem se udržet bod, kde bylo světlo a už byl viditelný tmavý předmět, bylo dost obtížné ho udržet na očích. Okamžitě jsem použil dalekohled a zjevilo se mi něco, co si ..nekoupíš. Černý jasně metalický objekt jakoby člunovitého tvaru pohybující se po přímce jako letadlo, ale!!! zároveň rotující okolo obou os současně. Poté jsem objekt vyfotil na max. optický zoom asi 26x a pořídil dvě fotografie, které komukoli zašlu na požádání. Bohužel na fotografiích objek vypadá úplně jinak, než v dalekohledu, což je pro mě veliké zklamání. Objekt letěl směrem na východ ve stejné hladině, subjektivně podobně rychle, jako dopravní letadlo. Pozorování skončilo zmizením za terénní nerovností. Velikost a vzdálenost by byla jen spekulace. Sedm let vzpomínek a stále netuším co to mohlo být, nezajímám se o možnosti, ale o pravdu. Největší vodítko je dle mě ten pohyb, proč by to rotovalo? Ještě doplním, žádný zvuk, žádná stopa. Díky za zájem.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: ufo

#768

Příspěvek od MilAN »

pav píše:netuším co to mohlo být, nezajímám se o možnosti, ale o pravdu.
Tak po 8 letech v tom žádnou pravdu nehledej, bude to jen pohádka .....
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
martin b
Příspěvky: 247
Registrován: 28. 07. 2016, 10:40
Bydliště: Praha

Re: ufo

#769

Příspěvek od martin b »

Fotografii lze vložit přímo do příspěvku formou přílohy. To bude asi nejlepší vodítko k případné identifikaci.
Přičemž je to určitě cennější než vizuální pozorování, které je zatíženo velkou chybou a obzvláště po tolika letech bude jeho popis velmi zkreslený.
asovec
Příspěvky: 1
Registrován: 31. 03. 2017, 22:23

ufo?

#770

Příspěvek od asovec »

Možná vám přijdu jako blázen ale tak doufám že mi zde aspoň někdo poradí dnes 31.3 2017 zhruba 21:00 jsem na obloze uviděl takové podivné světlo letělo celkem rychle letadlo to určitě nebylo bylo to rychlejší vypadalo to jako hvězda zhruba ve stejné vzdálenosti bylo bíle nevím co to bylo ufo? možná nevím a proto jsem vás co tu jste chtěl požádat o vysvětlení děkuji jo a byl to ústecky kraj chomutovsko
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7198
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 57

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#771

Příspěvek od Artaban »

asovec : Asi meteor.
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar
http://planety.g6.cz/
martin b
Příspěvky: 247
Registrován: 28. 07. 2016, 10:40
Bydliště: Praha

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#772

Příspěvek od martin b »

UFO to jistě bylo z definice, že jste nedokázal identifikovat, co to je.
Kromě toho není jasné, z čeho jste určil rychlost a vzdálenost objektu, když jste jej viděl jen jako letící svítící bod.
michal87
Příspěvky: 26
Registrován: 12. 03. 2017, 17:17
Bydliště: Praha
Věk: 36

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#773

Příspěvek od michal87 »

Včera, tedy 24.4. jsem si vyjel pozorovat do Konojed na toto místo: https://mapy.cz/letecka?vlastni-body&x= ... 59.403%22E.
Asi v čase 22:05 jsem na severu uslyšel zvuk helikoptéry. Spatřuji létající objekt vzdálený asi 3 km, namířím tam teleskop s 92x zvětšením a zjišťuji, že se nejdná o helikoptéru, ale o jakýsi předmět s blikajícími světýlky po jeho obvodě a červenými světly dole. Zanedlouho to přeletělo nad mým pozorovacím místem směr jih, jihovýchod ve výšce nějakých 500 metrů, rychlostí vrtulníku. V tu chvíli jsem rozeznal, že se jedná o létající talíř! Ve velkém ohromení, co to vidím, jsem to stačil jen jednou vyfotit, ale i tak z toho moc není poznat. Pak se toto UFO zastavilo na nějakých 5 minut tuším kdesi nad vesnicí Výžerky, a zanedlouho odlétlo pryč.
Nevím, jestli třeba nemoho jít o nějaký dron, ale takhle to opravdu bylo.

tohle se mi akorát povedlo vyfotit: http://imageshack.cz/image/1IB
Dobson SW 203/1200
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#774

Příspěvek od MilAN »

Hezký vrtulník
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Maser
Příspěvky: 2294
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#775

Příspěvek od Maser »

Létá to jako vrtulník, hlučí to jako vrtulník, bliká to jako vrtulník ale vypadá to jako létající talíř. Hmm, co by to mohlo být? Buď si tvůj mozek z nedostatku informací (za tmy) chybně přiřadil vizuální vjem k létajícímu talíři a jednalo se tudíž o obyčejný vrtulník, nebo tvůj mozek špatně přiřadil všechny ostatní vjemy a jedině ten vizuální vjem byl ten správný a přesný, tudíž se pak jednalo o mezihvězdný létající talíř třídy M.
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#776

Příspěvek od Cztwerec »

Nedávno jsem měl ten "vjem" taky u nás, v Prahee, létající talíř třídy M jak vyšitý. Ovšem stačil pohled triedrem a přesně jsem viděl ty šmidli midli odlesky od vrtule nahoře (stejně jako na té fotce) - byl to jasnej signál, že to je vrtulník, dokonce jsem měl dlouho pocit, že to stojí na místě. Takže setkání třetího druhu se nekonalo...

Jinak jsem rád, že se do mých oblíbených Konojed jezdí pořád dobře pozorovat. Mám to tam rád. Mimochodem jsem tam viděl své první UFO, pod kterým jsem nakonec i díky odborníkům z Ondřejova odhalil vybuchující meterologický balón, který nesmí překážet leteckému provozu. Možná to je i tady v tom vlákně lépe popsané.
Lectorem iustus...
michal87
Příspěvky: 26
Registrován: 12. 03. 2017, 17:17
Bydliště: Praha
Věk: 36

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#777

Příspěvek od michal87 »

Maser píše:Létá to jako vrtulník, hlučí to jako vrtulník, bliká to jako vrtulník ale vypadá to jako létající talíř. Hmm, co by to mohlo být? Buď si tvůj mozek z nedostatku informací (za tmy) chybně přiřadil vizuální vjem k létajícímu talíři a jednalo se tudíž o obyčejný vrtulník, nebo tvůj mozek špatně přiřadil všechny ostatní vjemy a jedině ten vizuální vjem byl ten správný a přesný, tudíž se pak jednalo o mezihvězdný létající talíř třídy M.
Na jednu stranu pochybuju, že by případná, mnohem technologicky vyspělejší návštěva z vesmíru letěla tady až tak nápadně a hlučně. Na druhou stranu bych to nesváděl na vjemy. Spousta takových věcí je před lidmi utajována. Ale pro klid svědoní si z toho udělám vrtuník :)
Dobson SW 203/1200
Uživatelský avatar
Sajri
Příspěvky: 524
Registrován: 05. 04. 2002, 19:28
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#778

Příspěvek od Sajri »

michal87 píše:Spousta takových věcí je před lidmi utajována.
Zjevně ne dost důsledně, když o nich víš i Ty. :-)
Uživatelský avatar
HonzaStr
Příspěvky: 130
Registrován: 31. 07. 2016, 20:08
Bydliště: Ondřejov ₊ Jindřichův Hradec
Věk: 47

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#779

Příspěvek od HonzaStr »

Sajri píše:Zjevně ne dost důsledně, když o nich víš i Ty. :-)
Že nevěříš na UFO, ještě neznamená, že tě nedostanou :-D.
Maser
Příspěvky: 2294
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#780

Příspěvek od Maser »

michal87 píše:Na druhou stranu bych to nesváděl na vjemy.
Pokud jsi racionálně uvažující člověk, tak by ti mělo být jasné, že při takovýchto pozorování, tě v první řadě může klamat tvůj mozek.
To mozek určuje co vidíš a ne oči. Chceš důkaz? Zkus si odpovědět na otázku, co vidíš například na těchto obrázcích, nebo videu.
michal87 píše:Spousta takových věcí je před lidmi utajována.
Jak se před lidmi utajují jevy, které může vidět kdokoliv, kdekoliv a kdykoliv? Ty opravdu věříš na Muže v černém?
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Odpovědět