Kukátko pro začátečníka

Odpovědět
Efeba31
Příspěvky: 3
Registrován: 02. 01. 2017, 22:25

Kukátko pro začátečníka

#1

Příspěvek od Efeba31 »

Ahoj,
rád bych sehnal nějaké kukátko pro začínajícího pozorovatele noční oblohy, předně rád koukám na měsíc. Nechci nic fotit ani koukat na nějaké mlhoviny, spíše se pomalu dostat do tajů astronomie. Nemám nějaké přehnané požadavky, ale chtěl bych si prohlídnout krátery na měsíci. Netuším jaké je na to vhodné zvětšení a jiné parametry. Měl jsem půjčený LIDLskop a to mě docela zklamalo, nešlo pořádně nic zaměřit a LIDLskop se neustále klepal. Takže z koukání nic nebylo :-( hádám že je k tomu potřeba asi nějaká lepší montáž, tak abych se mohl kochat :-D pokud někdo máte nějaké to kukátko co by mi mohlo pomoci a chtěli by jste ho prodat, budu rád :-) prosím jen kompletní. Děkuji.
Uživatelský avatar
petr74
Příspěvky: 1135
Registrován: 10. 12. 2016, 17:21
Bydliště: Stribro
Věk: 50

Re: Kukátko pro začátečníka

#2

Příspěvek od petr74 »

mohu nabidnout bresser messier 102-1000mm na montazi exos 1 cena dohodou je skoro 2 roky stary mohu zaslat na email fotografie mesice porizene tim to dalekohledem
Efeba31
Příspěvky: 3
Registrován: 02. 01. 2017, 22:25

Re: Kukátko pro začátečníka

#3

Příspěvek od Efeba31 »

petr74 píše:mohu nabidnout bresser messier 102-1000mm na montazi exos 1 cena dohodou je skoro 2 roky stary mohu zaslat na email fotografie mesice porizene tim to dalekohledem
Děkuji to by bylo super :-) email je f.dufek@solarinvest.cz případně prosím i vymyslete nějakou cenu.
Odpovědět