PixInsight

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: PixInsight

#286

Příspěvek od Karell »

Available for Pre-order. This item will be released on October 11, 2016. A jestli ji chceš ve verzi pro Kindle, klikni na ten odkaz od Dansemacabreho. A máš to :)
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: PixInsight

#287

Příspěvek od Dansemacabre »

Karell píše:A jestli ji chceš ve verzi pro Kindle, klikni na ten odkaz od Dansemacabreho. A máš to :)
kde jsi přišel na to, že je to verze pro Kindle? Je to normální tištěná kniha, štítek "mixed media" znamená, že ke knize je přiložené CD nebo interaktivní obsah online. Na stránkách, které jsem uváděl, píšou doslova "We no longer sell eBooks on Book Depository." Tato debata je zbytečná, stačí si ten odkaz rozkliknout a přečíst :?
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: PixInsight

#288

Příspěvek od Karell »

Přišel jsem na to tak, že jsem si ji z tebou uváděného odkazu v příspěvku č. 282 koupil. A jak už vím, nejsem sám. Mám ji v elektronické podobě celou, žádnou ukázku o 36 stranách. Až ji budeš mít i ty, dej vědět. Takže souhlasím, zbytečná diskuse, protože v případě tištěné knihy se jedná stále ještě o předobjednávku.
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: PixInsight

#289

Příspěvek od Dansemacabre »

Jistě, v mém příspěvku #282 je to E-book a je to tam i napsané: "buy E-book". Házel jsem to jako ukázku knihy, o které byla řeč o pár příspěvků níž, konkrétně v #279, na který celou dobu narážím a který odkazuje na stránky prodejce, kde jsem objednával papírovou verzi a kde píšou "dostupná, k odeslání do 4 dnů". Takže spíš nedorozumění. ;)
(Pokud jsi ji koupil omylem v domnění, že objednáváš papírovou knihu, zažádej google o refund, v 99% případů do vyřeší hned a vrátí peníze)
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: PixInsight

#290

Příspěvek od alda »

Rád bych se zeptal na barevnou kalibraci. Když si jednou z nějakého snímku zjistím pomocí excalibratoru koeficinety pro RGB, můžu je používat bez problémů ve všech dalších případech pro kalibraci jiných snímků. Pro upřesnění bavím se o DSLR, kde je nastaveno manuální vyvážení bíle a tudíž by se nemělo měnit u žádného focení.
Myslím, že by to tak mělo fungovat, jenom výsledky provedené pomocí CC v Pixi a při použití Excaliíbratoru jsou trochu rozdílené (což bych pochopil) ale navíc se mi zdá, že úplně jiné, než většina fotek na internetu. (Speciálně se jedná o barvy u NGC 6992)
Díky
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: PixInsight

#291

Příspěvek od Bill »

alda píše:Speciálně se jedná o barvy u NGC 6992
Většina snímků řas je úzkopásmový bikolor Ha + O3 a mapování do nějaké barevné palety je věc uměleckého citu a schopností autora...
M:736 750 113
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: PixInsight

#292

Příspěvek od alda »

Bill píše:
alda píše:Speciálně se jedná o barvy u NGC 6992
Většina snímků řas je úzkopásmový bikolor Ha + O3 a mapování do nějaké barevné palety je věc uměleckého citu a schopností autora...
No to je sice hezké, ale to neřeší můj dotaz a nijak to s ním nesouvisí. ;) Já to mám jen v RGB, protože je to focené DSLR, proto jsem se ptal na koeficienty RGB. (viz dotaz)
Uživatelský avatar
dablik
Příspěvky: 610
Registrován: 17. 09. 2012, 13:17
Bydliště: Zichovec
Věk: 45

Re: PixInsight

#293

Příspěvek od dablik »

zdar Aldo,
podle mne muzes koeficenty pouzit stejne, pokud nejak neupravis cip :)mel jsem to podobne u dslr a kalibroval jsem jeste v maximu. barevne vyvazeni pak doladis jinak.
na foceni: SV80 APO, WO102 GT, ASI1600MM cool, 8x50 hledacek + QHY5, hodne ruznych krouzku a udelatek :)  
montaz: EQ6R
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: PixInsight

#294

Příspěvek od alda »

dablik píše:zdar Aldo,
podle mne muzes koeficenty pouzit stejne, pokud nejak neupravis cip :)mel jsem to podobne u dslr a kalibroval jsem jeste v maximu. barevne vyvazeni pak doladis jinak.
Já si to tak trochu myslel, ale pokud to takto zadám, tak nedělám dělat ColorCalibration a pak už se těma barvama kromě saturace moc neudělám. Né že by se mi to nelíbilo, ale vychází mi to trochu jinak :-)
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: PixInsight

#295

Příspěvek od Bill »

alda píše:
Bill píše:
alda píše:Speciálně se jedná o barvy u NGC 6992
No to je sice hezké, ale to neřeší můj dotaz a nijak to s ním nesouvisí.
No zajímavé by bylo, který snímek myslíš. Na astrofotky.cz je jich 69 a každý je barevný úpně jinak. Teda pokud to můžu nějak svým zrakem rozlišit.

Já mám nějaká data z loňska a už jsem se to pokušel několikrát zpracovat, ale vždy mě výsledek nijak neoslovil. Ale je to taky bikolor - takže to opravdu s tvým dotazem nesouvisí.

RGB koeficienty by měly být stejné. Já u zrcadlovky mám nejlepší výsledky asi tehdy, když kalibraci udělám v Mraw, v PI odečtu jenom pozadí a raději už na nic nesahám ...
http://astrofotky.cz/gallery.php?show=B ... 309716.jpg

Druhý postup mám takový, že mám vyfocenou bílou zeď, kterou mám kalibrovanou stejně jako snímky (u mne většinou v Mraw) a v PI ji zadám jako "Reference image" (první řádek - White Reference).
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: PixInsight

#296

Příspěvek od Bill »

Bill píše:RGB koeficienty by měly být stejné.
Ještě jedna věc - když jsem používal DSS, který používá DCRaw na převod z RAWu (podobně jako PI), tak jsem došel k názoru, že pro můj foťák (Canon 40D) tam musí být nějaká chyba, protože ty koeficienty nevycházely stejně! Takže jsem začal používat mraw, který má na to svůj algoritmus a DCRaw nepoužívá.

Pokud by jsi měl někdy podobný pocit, (že stejné koeficienty vedou k různým výsledkům při použití DCRaw), tak jsme aspoň dva ...
M:736 750 113
Uživatelský avatar
bo-m
Příspěvky: 319
Registrován: 03. 12. 2009, 09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: PixInsight

#297

Příspěvek od bo-m »

Minulý týden jsem začal testovat Pixinsight. Na ovládání jsem si poměrně brzy zvykl a program si mně získal. V příloze je můj první zpracovaný snímek.

A prosím o radu zkušenější. Jak mám postupovat když chci zvýraznit jemné struktury které jsou v modré části mlhoviny. Když stejné snímky L, Ha, OIII, SII z PI složím v Nebulosity, tak jsou zřetelnější.
Přílohy
NGC7000-HST-bin.jpg
NGC7000-HST-bin.jpg (273.99 KiB) Zobrazeno 2172 x
NEQ-6 PRO SS, HEQ-5 SS, Borg 101ED, GSO 8" a TS 10" Ritchey-Chretien, CCD Atik One 6.0, ZWO ASI183MMC, ASI071MC PRO (Lucie), QHY5 http://www.astronomy-mb.cz/
Uživatelský avatar
Matej
Příspěvky: 253
Registrován: 27. 07. 2015, 16:43
Věk: 43

Re: PixInsight

#298

Příspěvek od Matej »

Navrhujem stiahnut si script "color mask". S jeho pomocou si vyrobis masku prislusnej farby. Následne sa pohráš s LocalHistogramEqualization alebo HDR Multiscale Transform.
Uživatelský avatar
bo-m
Příspěvky: 319
Registrován: 03. 12. 2009, 09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: PixInsight

#299

Příspěvek od bo-m »

Děkuji za radu. LocalHistogramEqualization jsem ještě neotestoval. Skript "Color mask" jsem už měl stažený a zkoušel ho.
NEQ-6 PRO SS, HEQ-5 SS, Borg 101ED, GSO 8" a TS 10" Ritchey-Chretien, CCD Atik One 6.0, ZWO ASI183MMC, ASI071MC PRO (Lucie), QHY5 http://www.astronomy-mb.cz/
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: PixInsight

#300

Příspěvek od Dansemacabre »

Všechno fungovalo, než jsem přenesl Pixi na jiný počítač a teď se zas potýkám s úplně základním nastavením... Je možné v batch preprocessu skládat fotky z DSLR bez debayeringu? Totiž: když otevřu fotku přímo z foťáku, je vše ok, v normálních barvách. Kalibrace, normalizace, registrace... při otvírání fotek z batch preprocessingem vytvořených adresářů pořád vše ok. Ale pak v rámci batch preprocesu ještě před složením použije Pixi funkci debayer, převede do ní všechny obrázky a najednou je výsledná složenina strašně tmavá a všechny hvězdy fialové, barvy úplně pryč a už z toho nic nedostanu (stejně jako jsou všechny obrázky v té složce). Nastavení používám podle doporučení z internetu (viz příloha), když možnost CFA (debayer) v preprocessu vypnu, tak je výsledná složenina černobílá. Řekne mi prosím někdo, co ještě můžu dělat blbě a kde co nastavit?
Možná dělám chybu už v nastavení RAW - když použiju nastavení "pure raw" viz příloha, tak se fotky otvírají černobíle. A jakmile zaškrtnu "raw bayer RGB", tak to pak zas skládá ty fialové hrůzy. Hrál jsem si s tím celý večer a na správnou kombinaci nepřišel. (a to mi to už předtím fungovalo, grrrrrrrr)
RAW.jpg
RAW.jpg (46.99 KiB) Zobrazeno 1755 x
raw 2.jpg
raw 2.jpg (152.56 KiB) Zobrazeno 1753 x
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Odpovědět